Jump to content

Ttnet Rezillikleri

ysf_09

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

Bundan 1.5 ay önce ttnetin bangır bangır bağırdıgı kampanya olan 2,19 lirara başka bir değişle toplamda 49 liraya hızımı 8mbps'e kadar artıran kampanyaya telefon ile başvurdum... Bu gibi kampanyalara hep şüphe ile yaklaşmışımdır... Ama biraz araştırınca ve telefonda konuştugum ttnet yetkilisinden iyice detayları öğrendikten sonra sınırsız 1mbps olan internetimi aylık 49 lira olan ve 15 gb dan sonra hızı 512 kbps ye düşen kampanyaya geçtim... Kampanyaya geçmeden bir iki dakika önce üzerine basarak en az iki defa aylık ne kadar ödeceğimi sordum ve ttnet yetkilisi ise aynen benim gibi bastırarak ''efendim 49 liradan bir kuruş fazlasını bile kesinlikle ödemeyeceksiniz dedi'' tamam diyip telefonu kapattık... aradan yanlızca bir kaç dakika geçtikten sonra bir baktım ki gerçekten hızım 8 e katlanmış... genelde 1 mbps ile 110 ila 120 arasında indirme yaparken bu kampanya ile 800 ila 900 arasında indirme yapmaya başladım... kısacası hızdan uçuyodum ve ttnet bu sefer yamuk yapmadı diye tebrik ediyordum... ta ki geçen haftaya kadar... ödeme yapmak için telekoma gittim bir kaç ayım birikmişti... ve önce toplam borcumu öğrenmek için masabaşındaki bir memura rica ettim... tabi diyip adsl numaramı alıp kontrol etiğinde bir tuhaflık sezdi ve beni başka bir yere yolladı... gittim yanına ve yan masadan gönderildiğimi ne kadar borcum oldugunu öğrenmek istedim... kadında bakıp şaşırdı... oğlum ne yaptın sen dedi... ne oldu dediğimde bana göstererek bu son ay neden bu kadar fazla dedi... görünce şok oldum... aşagıdada resmini verdiğim gibi son ay 149 liralık bir borç gözüküyodu... kadın hemen telefon ile bir yeri arayıp nedenini öğrenmek istedi ve öğrendi... megersem ben bir buçuk ay önce kampanyalı 8mbps ye geçmek istediğimde telefonda konuştugum ttnet yetkilisi beni aylık 99 lira olan normal sınırsız 8mbpsye geçirmiş... hemen itiraz edip bunun benim istemediğimi söyledim... telekomdakilerde bizlerin yapabileceği bir şey yok telefonla müşteri hizmetlerini arayın dediler... aradım ve durumu izah ettim ve mağdur oldugumu böyle birşeyin benim isteğim dışında olmadıgını ve kampanyaya geçiş sırasında telefon konuşmalarının dinlenmesini söyleyip faturaya itirazda bulundum... yukardada dediğim gibi en az iki defa sormuştum aylık ne kadar ödeceğimi yetkilide bana 49 lira oldugunu söylemişti... neyse itirazımı kabul edip telefon kayıtları dinlendikten sonra bana ulaşılacagını söylediler... bu arada normal tarifemide düzelttirdim normal 8mbps yi değil kampanyalı ve bir nevi kotalı olan 8mbps ye geçtim... eve nasıl geldiğimi bilmiyorum... biraz kendimi toparladıktan sonra bilgisayarımı açıp internete girmek istedim ama giremedim... modeme baktım acaba kablolarda bir oynama mı var gibisinden... hayır herşey oldugu gibi... ama dikkatimi bir şey çekti... modemin üzerindeki dsl ışıgı ile internet ışıgı gidip gidip geliyodu... yani internette en fazla 2 dakika takılabiliyordum... hemen tekrardan ttneti arayıp durumu bildirdim... yetkili birime haber vereceklerini sonra bana dönüş yapılacagını söylediler... ama üç gün internetsiz kaldım acaba modemim mi bozuldu diye düşünmeye başladım derken bir baktım ki sorun halledilmiş... sevinmeye başaldım ama sevincim yarıda kaldı... hızım 2 mbps ye düşürülmüş... yine ttneti arayıp durumu bildirdim... bugun akşama dogru ttnet teknik servisten geldiler... ve hemen hız kontrolunu denediler... onlarda çalışırken bende bir yandan durumu anlatıyorum... adam gayet kendinden emin bir şekilde bu modem 8 mbps yi çekmez en fazla 4 mbps olur dedi... abi yapma etme dedim birbuçuk ay 8 mbps sorunsuzca kullandım bir çok şey indirdim banamısın demedi ama ne yazık ki adamı ikna edemedim tamam dedim 4 mbps yede razıyım dedim... iki dakika sonra bana dönüp maalesef 4 mbpsde olmuyo en iyisi 2 mbpsye çıkaralım dedi... ya ne çıkarması dedim zaten 2 mbpsde idi dedim ama nafile 1 mbpsdir o deyip geçti... ve bir nevi geldiği gibi gitti...

arkadaşar birinizi söylesin Allah aşkına nedir bu... isteğim dışında paket değiştirler, modemim 8mbps yi çok rahat 1.5 ay kaldırabildiği halde nedense kampanyalı olan 8mbps yi hatta 4 mbpsyi bile neden çekmez... fatura itirazında bulundum bir haftayı geçmesine ragmen hala bir gelişme yok... ve çok merak ettiğim aranızda gerçekten 8mbps yi gerçek anlamda ulaşan var mı...

ekranalnts.jpg

ilk önce geçmiş olsun arkadaşım bu ttnetten hepimiz çekiyoruz Allah yardımcımız olsun bu arada ben de geçenlerde netlimitsiz pakete geçtim hani şu 8 mbit 15 gb kotalı olan bi kere hiç 8 mbit leri göremedim maximum hızım 350-500 arası bişey ayrıca 15 gb den sonra hızım 512 kbit e inecekti 40 gb oldum hala hızım düşmedi bu da nedendir anlamadım yine ttnet müşteri hizmetlerini arasam bişeyler söyleyip savacak başından inşallah bütün bunlar faturaya yansımaz seninkisi gibi bi borç da bindirirlerse hiç şaşırmam heralde kaderimiz bu çekicez ne yapalım

Malesef TTnetin alt yapısı buna musait diil bende 2 hafta önce 8Mbit e geçtim ama santrale uzak oldugum için çekmedi ha bire netim düşüyo 2 hafta daha mecbur beklicem.ayda bir defa tarife degişikligi yapabiliyomuşuz :S Bende sıkıldım bu TT den ama başka çaremiz yok

valla bende dün 4 mbps sınırsıza geçtim 1 mpbs den ilk başta sürünüyodu modemi 2-3 kere kapayıp açtım sonra

380 de indirmeye başladı gerçek anlamda 8 mpbs yi bırak ben ne birdeyken ne 4 deyken bile gerçek hıza

ulaşamadım kimsede ulaşamaz çünkü öyle bi hizmet yok bilmemem anlatabildimmmi ama Allah yardımcın olsun

ttnet in adını dolandırıcı ve kazıklama kuruluşu olarak değiştirmek lazım tekrar Allah yardımcın olsun o piskolojiyi

bilirim

en çok bana koyan 44 gün boyunca normal 99 liralık 8mbps yi sorunsuzca kullandıgım halde neden bu kampanyalı 8mbps yi kullanamıyorum daha dogrusu kullandırtmıyolar... neymiş modemin buna gücü yetmezmezmiş en fazla 2mbps çekermiş... yazık vallahi yazık...

en çok bana koyan 44 gün boyunca normal 99 liralık 8mbps yi sorunsuzca kullandıgım halde neden bu kampanyalı 8mbps yi kullanamıyorum daha dogrusu kullandırtmıyolar... neymiş modemin buna gücü yetmezmezmiş en fazla 2mbps çekermiş... yazık vallahi yazık...

kampanyaya yeni modem dahil değil mi peki? bir de öyle bi saçmalık var, modem veriyorlar kampanyayla onun +larını ödüyorsun..

geçmiş olsun arkadaşım. ben 2 yıldan beri Simile adsl kullanıyorum ve gayet memnunum.diğerlerini

araştırdım sordum soruşturdum gerek kampanya gerek hizmet konusunda ondan iyisini bulamadım.

sözleşmem bitmesine rağmen yineledim kararsız arkadaşlara tavsiyem olur...

kampanyaya yeni modem dahil değil mi peki? bir de öyle bi saçmalık var, modem veriyorlar kampanyayla onun +larını ödüyorsun..

yok arkadaşım sadece hız artışı... modem 9 aydır kullandıgım ve hala kullanmkta oldum pikater airmax 101...

arkadaşlar ben bu 8mgbit çıkınca hemen daldım sozde 15gb kotalı olcaktı ama ben her ay 60gb kotalar kullanıyorum 8mgbitle 2 fatura ödedim 49tl önceki gun gene geldi gene 49 tl ayrıca downloadımda internet download menegerle 960lara çıkıyo isteyen olursa resimlerimde kota aşınca hızda düşmedi 30 gün boyunca 8 mgbit hız kullanıyorum modemde ttnetin verdiği airtiesrt104 ben memnunum arkadaşlar 2 yıl olmak uzere bu aysonu bitecek ve yenileyecem tabi benim evimin uzaklığı telekom a yakın buda fark ediyo ben çok memnunum valla saygılar soleyeceklerim bunlar kimseyi etkilemek istemem

Öncelikle geçmiş olsun. Bende normal kotalı tarifeden sınırsıza geçerken ilk faturam yüksek gelmişti. 1.5 katını alıyorlar. Geçiş ücreti yok demelerine rağmen bunu yapıyorlar.Bir kaç kez tarife değişikliği hız yükseltme yaptım her defasında da faturam ilk ay yüksek geldi sebebini sordum.444 0 375 den 5 i tusladım. Teknik servise sordum. Kem küm ettiler. Araştırdım. Kıst ücretimi imiş.Zaten ben tarife değiştirdim zaten yüksek fiyat dan kullanıyorum.Neden alıyorsunuz. Elimiz mahkum mecburen ödedik işte. Net şart olduğu için mecbur.Ne yapalım; Allah yardımcımız olsun arkadaşlar. Telekomun Özelleşmesi ,Telekomun satılması hiç de iyi olmadı. En baştan ptt den ayrılmayacaktı bu telekom.

yok arkadaşım sadece hız artışı... modem 9 aydır kullandıgım ve hala kullanmkta oldum pikater airmax 101...

Yusuf arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Bence o insanlarla boşuna muhatap olmuşsun. Aşağıdaki adrese gir ve üye ol, daha sonra istediğin pakete abone ol.

Kolay gelsin.

Please register to see this content.

Ben hiçbir Telekom bayisine gitmeden işimi bu siteden görüyorum. Yalnız işlem başarıyla gerçekleştikten sonra modemini kapatıp açmayı unutma :)

arkadaşlar ben bu 8mgbit çıkınca hemen daldım sozde 15gb kotalı olcaktı ama ben her ay 60gb kotalar kullanıyorum 8mgbitle 2 fatura ödedim 49tl önceki gun gene geldi gene 49 tl ayrıca downloadımda internet download menegerle 960lara çıkıyo isteyen olursa resimlerimde kota aşınca hızda düşmedi 30 gün boyunca 8 mgbit hız kullanıyorum modemde ttnetin verdiği airtiesrt104 ben memnunum arkadaşlar 2 yıl olmak uzere bu aysonu bitecek ve yenileyecem tabi benim evimin uzaklığı telekom a yakın buda fark ediyo ben çok memnunum valla saygılar soleyeceklerim bunlar kimseyi etkilemek istemem

Download hızım benimde aynı. Hatta bazen 1.1Mbps ile indirdiğim oluyor.

walla ben 4 yıl aradan sonra biri adslye geçtim gerçekten çok memnunum ttnet filan hikaye tmm alt yapı olarak hepsi ttnete bağlı ama gerçekten çok avantaşlı verdiği modem olsun hız olsun teknik destek olsun ttnete fark atar.

geçmiş olsun arkadaşım. ben 2 yıldan beri Simile adsl kullanıyorum ve gayet memnunum.diğerlerini

araştırdım sordum soruşturdum gerek kampanya gerek hizmet konusunda ondan iyisini bulamadım.

sözleşmem bitmesine rağmen yineledim kararsız arkadaşlara tavsiyem olur...

Arkadasım zaten smile adsl de ttnet altyapısını kullanıyor.. :S bu saçmalık ne??

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...