Jump to content

Tnctr Alternatif Kutusu (katılımlı)

Deprem.

Recommended Posts

He iki tane program aldın diye yazılım hakları savunucusu çıktın karşımıza. Film, müzik, oyun, bunların hepsini orjinal mi alıyorsun. Elindeki 2 tane lisanslı programla ahkam kesmeye kalkma bence.

OS'nin alternatifi var demek kolay. Linux kullanmak kolay değil ama bir çok kişi için.

Microsoft işini bilir. Para kazanmayacağı yere yatırım yapmaz. Bir iş yerinin kaçak yazılım kullanması zaten onun kalitesini gösterir.

Bsa gelince bilgisayarları camdan aşağı atması tembihlenen tanıdıklarım var. Eğer size para kazandırıyorsa yazılım satın alınmalı.

Ama okul daha doğrusu devlet okullarında lisanslı program aramaya gerek yok. Çünkü BSA diş geçirebildiğine bulaşıyor.

Özel okullarda genellikle lisanslı oluyor zaten.

Kimseya ahkam kesmiyorum bu bir..

Korsan kullanmıyorum demedim farkındaysan, korsan yazılım kullanmıyorum elimden geldiğince dedim.

OS konusunda haklı olabilirsin, Linux Windows kadar kolay değil, ama diğer yazılımların alternatifleri var.

Tutup basit bir neroya o kadar para verene kadar veya korsan kullanana kadar dll bulup kendi programımı yazarım. Zor bişey değil.

BSA'nın neye göre diş geçirip geçirmediğini de biliyoruz, gücünün yetmediğine amenna deyip geçiyor, gariban bulduğu firmalara yazdığı cezayı adam ömür boyu çalışsa da ödeyemiyor..

Türkiye'deki warez kullanım oranlarını en son ne zaman inceledin ?

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

OS alternatif bulamıyorsanız Windows7 yükleyin 30 günde bir slmgr.vbs -rearm yazın bunu 3 kez yapın böylece 120 gün kullanabilirsiniz.120 gün sonra tekrar format mecburen. Ama 4 ayda bir format atmak çoğumuzu rahatsız etmez sanırım...

OS alternatif bulamıyorsanız Windows7 yükleyin 30 günde bir slmgr.vbs -rearm yazın bunu 3 kez yapın böylece 120 gün kullanabilirsiniz.120 gün sonra tekrar format mecburen. Ama 4 ayda bir format atmak çoğumuzu rahatsız etmez sanırım...

7201 kullanıyorum. Lisans sorunu yok.

120 günde format atmadan kullanan var mı acaba bilgisayarı ?

Aslında en mantıklısı şu.Çekin 7264 TR'yi kurun taa 2010da süresi dolacak zaten.2010'a kadar para biriktirin gidin Win7 alın :D

Yok ben para biriktiremem derseniz yukarda yazdığımı yaparsınız.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...