Jump to content

Tnctr Alternatif Kutusu (katılımlı)

Deprem.

Recommended Posts

Sayın Tnc halkı;

Bildiğiniz gibi son zamanlarda olmazsa olmaz dediğimiz programlar gittikçe saçmalamaya başladı. Eften püften özellikler katarak gereksiz yere sistem kasmaya başladı. Bunu ; Nero , Winamp , Internet Explorer , ... , Adobe Reader gibi tipik örneklerle çoğaltabiliriz. Üstelik bu yazılımların çoğunun da lisans bedeli el yakıyor ve bizi korsan yazılım kullanmaya teşvik ediyor.

Ben korsan yazılımdan artık rahatsız olmaya başladım ve tam sırası dedim kendi kendime...

Şimdi hep birlikte "Ana Yazılım Alternatif Yazılım" ları seçmeye çalışalım.

Katılımcı arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim...

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

adobe reader ===== foxit reader

İE8 ===== firefox chrome opera

winrar winzip ===== 7zip

cuteftp ===== fireftp yada filezilla

nero ===== cd burner xp yada ashampoo 6.0 free version

media player ==== vlc player yada km player

ayrıca flashget notepad++

şimdilik aklıma gelenler :)

Ne yapacaksınız aimpi winampı online dinleyin. Bakın bana benim PC de 0 mp3 dosyası var. Zaten mzük dinlemeyide pek sevmem. Ama illede ben mp3 isterim dersen winampta free ücretli sürümü var ama sonuçta herkes freesini kullanıyor.

Winamp sürüm yükselttikçe saçmalamaya başladı. RAM kullanımı son sürümlerde oldukça fazla. Aimp'in RAM kullanımı 6 MB'ın üzerine hayatta çıkmıyor. Winamp'ta bu rakam 60'ın altına inmiyor.

Sık kıllandığım programlar;

Photoshop

Dreamweaver

VisualStudio 09

Bunların da hepsinin lisansı var. Diğerleri için ise alternatif kullanıyorum. Gom, Foxit gibi..

Lisanssız program kullanmıyorum uzun zamandır şükür..

Ne yapacaksınız aimpi winampı online dinleyin. Bakın bana benim PC de 0 mp3 dosyası var. Zaten mzük dinlemeyide pek sevmem. Ama illede ben mp3 isterim dersen winampta free ücretli sürümü var ama sonuçta herkes freesini kullanıyor.

dogru soyluyorsun sonucta rtık internet hızıda artı. herşey bulunabiliyor. ben zaten fizy.com adresinden dinliyorum listelerimi oluşturup oradan takılıyorum gayet guzel gb larca yer kaplayana mp3 lere elveda artık. :)

İsmail ?? Hayırdır gömü falan buldun da bize haber mi vermedin aşk olsun :)

bi kuruş vermedim :D Orjinal lisans arkadaşlardan falan çarptıklarım.. :D VisualStudio'da zaten DreamSpark sponsorum :)

Yoksa sadece o 3 program için 3.000 tl vermem gerekirdi :)

Wİndows yerine ne kurmayi planliyorsun.Bende düşünmüştüm ancak İşletim sisteminde kaldim :)

Zaten işletim sistemini active etmem.Anti-virüsüde genelde 30 günde bir format atar geçerim :D

Anti-virüs değiştirmeme yerine 30 günde bir anti-virüsü kurar yada siler yada trial reset atarsin.

bunlar başlıca sorunlar diğer programlar için ise birşey diyemem.

VS 2008 var bende microsoftun bedava sunduğu program.

Winrar->7zip

Winamp->Aimp2

Nero->Bir çok türevi var.

Böyle siralanir gider.

Eğer işletim sistemine çözüm bulun bende kullanmıcam korsan yazilim. :)

Pc alırken kimimiz FreeDos alırız kimimiz ise İşletim Sistemiyle birlikte alırız. Bende işletim sistemiyle birlikte alanlardanım. İşletim sistemi konusunda benim sıkıntım yok.

Yapabilecek bişeyim yok malesef?

350 tl annem ve benim aylık geçim kaynağimiz.

windows işletim sistemi 100dolar alsam bu ay açız!

diyelim anti-virüs de free kullandık.Bazi programlar varki alternatifi yok.Napayim yani şimdi korsan kullanmayipda?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...