Jump to content

Windows 7'ye Türkçe Dil Ve Tema Entegre Etme

Share

Recommended Posts

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

o zaman bunu dene :D

aşağıdaki değerleri kopyala ve bir txt dosyası oluştur bunları yapıştır ve reg dosyası olarak kaydet yani ayar.reg gibi

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\InstalledThemes\MCT]

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-AU\\Theme\\AU.theme"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-CA\\Theme\\CA.theme"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-DE\\Theme\\DE.theme"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-GB\\Theme\\GB.theme"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-JP\\Theme\\JP.theme"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-US\\Theme\\US.theme"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-ZA\\Theme\\ZA.theme"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-TR\\Theme\\TR.theme"=""

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Wallpapers\0\KnownFolders\Windows Wallpapers\MergeFolders]

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-AU\\Wallpaper"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-CA\\Wallpaper"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-DE\\Wallpaper"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-GB\\Wallpaper"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-JP\\Wallpaper"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-US\\Wallpaper"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-ZA\\Wallpaper"=""

"%windir%\\Globalization\\MCT\\MCT-TR\\Wallpaper"=""

Tamamdır, şimdi oldu. :)

ben xp de yapmayı denedım ama gecerlı w32 dosyası degıl dedı hata verdı yanı :S

Arkadaşlar yukarıda XP'de denemedim demiştim zaten.

Vista'da ve Windows 7'de entegreyi başarıyla tamamladım ve anlattım.

Daha da kurcalamadım.

XP'de hiç bir şey denemedim.

Bakın Vistada/7'de yapan yapmış,kullanıyor.

XP'de olmuyorsa Vista veya win7 kurup öyle yapın inanın yapabileceğim bir şey yok şu an için :)

Edited by morning

@morning arkadaşım

türkçe entegreli win 7 rtm indirdim bana win 7 tr tema paketini nasil kurabilirim.

Hem entegre hemde direk kurulu win 7 ye.

Şimdiden Teşekkürler.

Bu arada Çok güzel işler çıkartıyorsun.

Başarilarin Devamini dilerim. :)

Arkadaşlar yukarıda XP'de denemedim demiştim zaten.

Vista'da ve Windows 7'de entegreyi başarıyla tamamladım ve anlattım.

Daha da kurcalamadım.

XP'de hiç bir şey denemedim.

Bakın Vistada/7'de yapan yapmış,kullanıyor.

XP'de olmuyorsa Vista veya win7 kurup öyle yapın inanın yapabileceğim bir şey yok şu an için

işte vista da da denedim aynı sonucu aldım aynı yolları denedım ama bı rıcam olcak bunu vıdeolu anlatım yap :)

arkadaşlar diğer us gb ca au ve za tema paketlerini kaldırmak için

aşağıdaki değerleri komut.cmd olarak kaydedin ve kurulu windows 7 sisteminizdeki gereksiz temaları kaldırın.

(yönetici olarak çalıştır komutunu vermeyi unutmayın)

dism.exe /online /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-LocalPack-AU-Package~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.7600.16385

dism.exe /online /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-LocalPack-CA-Package~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.7600.16385

dism.exe /online /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-LocalPack-GB-Package~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.7600.16385

dism.exe /online /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-LocalPack-US-Package~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.7600.16385

dism.exe /online /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-LocalPack-ZA-Package~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.7600.16385[/CODE]

her şey olduda boot kısmından format çekerken dıl seciminde sadece ıngılızce aktıf ; türkçe aktıf olmuyor. neden?

değerli dostum bu komutu unutmuşun iso oluşturmadan önce verecektin

[CODE]DISM.exe /Image:"İnstall.wimi mount ettiğimiz klasör" /Set-SKUIntlDefaults:tr-TR[/CODE]

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

C:\W7DVD\sources\dism.exe /Image:C:\wim /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~x86~en-US~6.1.7600.16385[/CODE]

bu komutu veriyorum fakat;

[CODE]An error occured trying to open - Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package-31bf3856ad364e35~x86~en-US~6.1.7600.16385 Error: 0x80070057

Error: 87

An error occurred while processing the command.
Ensure that the command-line arguments are valid. For more information, review the log file.

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log[/CODE]

hatası alıyorum. windows 7 kullanıyorum rc sürümü. neden kaynaklanıyor olabilir hata?

[b]edit: halloldu. Image yerine image yazmalıymışım.[/b]

Edited by Feuer.Frei

Bu güzel dökümanın hazırlanmasında emeği geçen tüm arkadaşlara çok teşekkürler,

Bütün işlemleri sorunsuz ve kolayca gerçekleştirdim :(

Ufak bir sorum olacak =)

denemem.jpg

Yukarıda siyah çember içine aldığım menüyü türkçeleştirebilme imkanımız var mı ?

Yardımlarınız için Şimdiden teşekkürler...

• 4 hafta sonra ...

İlk Anlatımınla Win7 Modifiyesi Başlar Yakında Desene ;) Ellerine Sağlık

sevgili arkadaşı emeğine teşekkür ederim. Yalnız bende win 7 rc 7100 kurulu ingilizce microsofttan indirdim bu yazılanları harfiyen yapmama rağmen komut satırında hep hatalar alıyorum. 1-dism.exe çalıştırılabilir toplu iç yada dış komut yada iş iş dosyası olarak tanınımıyor. 2 - intlcfg.exe çalıştırılabilir komut yada iş dosyası olarak tanınmıyor gibi . Bunların sebebi ne olabilir? AyrıcaRTM_integrator programı ile denedim oda herşey yolunda giderken yarıda hata penceresi açılıyor ingilizce ok diyorum başka seçenek yok benim yabancı dil bilgim yok daha sonra create iso dediğimde isoyu oluşturuyor . İsoyu açtığımda dil entegre olmuş fakat (sanal) kurulumda tr seçeneği yok sebebi ne olabilir dil paketi win 7 rc 7100 lp ayrıca se7en ikisinide denedim sonuç aynı

;)

• 2 ay sonra...

öncelikle paylaşım için teşekkürler..anlatımdaki adımları sorunsuz olarak yaptım fakat kurulum ekranı windows dosyalarını genişletiyor kısmından sonra türkçe olarak devam ediyor.. bu şekildemi olması gerekir yoksa biryerde hatamı yaptım..birde tr-tema varsayılan olarak gelmiyor şeçmek gerekiyor..şunuda belirtiyim kurulumu usb-hdd üzerinden gerçekleştirdim yani dvd den boot etmedim acaba bununla alakalı olabilirmi?

• 1 ay sonra...

ben bir türlü wim dosyasını mount edemedim vista da win7 de denedim olmadı hatta wiak indiripte denedim gene başarılı sonuç alamadım bana bir yardımcı olurmusunuz. mount bir türlü olmadı.

• 1 ay sonra...

morning dostum öncelikle emeğin için çok teşekkürler...

x64 win7 yapıyorum ancak

ingilizce paketi silemedim..verdiğin komutu yazıyorum hata veriyor....Image yerine image yazdım merak etme: ) ama yine de hata veriyor silinmiyor...

ayrıca bu komutu veriyorum

DISM.exe /Image:"İnstall.wimi mount ettiğimiz klasör" /Set-SKUIntlDefaults:tr-TR[/CODE]

işlem başarılı falan diyor ancak cd yi boot edince yine dil seçim ekranı geliyor ing tr seçmemi istiyor...ing üstte türkçe altta...

napabiliriz ?

sağolun şimdiden

unable mount hatası alan arkadaşlar dosyaları başka klasöre taşıyıp yeniden denesinler.ben böyle çözdüm..

ayrıca xp de denemeyin...kurtulun artık şu xp den yav .d