Jump to content

Lg G3 D855 Root Olmadan Bilgisayar Ile Custom Recovery.img Yükleme

abdullahesen60
 Share

Recommended Posts

nadir3391, 17.09.2021 - 08:33 yazdı:

bir kere root olmadan custom imaje atamazsın. fazla zorlarsan telefon bozulur. önce twrp ile root yapıyorsun custom roomu sd karta ya da telefon hafızasına önceden atıp sonra twrp ekranına girerek roomu yüklüyorsun yöntem bu şekildedir.

Sorun şu şekilde çözüldü öncelikle LGUP isimli programla bu sürümü yüklüyoruz D855TR30b_00_0414.kdz daha sonra ise KingRoot.apk v4.5.6 bu sürümle root yapıp AutoRec for MM.apk isimli uygulamayı yüklüyoruz root izni verip uygulamayı açıp twrp yüklüyoruz. TWRP resmi sitesinden son sürümü indirip imaj yükleme kısmından son sürüme güncelleyebilirsiniz.

Belki lazım olur diye paylaşmak istedim bu bilgiyi.

abdullahesen60, 3 saat önce yazdı:

Sorun şu şekilde çözüldü öncelikle LGUP isimli programla bu sürümü yüklüyoruz D855TR30b_00_0414.kdz daha sonra ise KingRoot.apk v4.5.6 bu sürümle root yapıp AutoRec for MM.apk isimli uygulamayı yüklüyoruz root izni verip uygulamayı açıp twrp yüklüyoruz. TWRP resmi sitesinden son sürümü indirip imaj yükleme kısmından son sürüme güncelleyebilirsiniz.

Belki lazım olur diye paylaşmak istedim bu bilgiyi.

Merhaba güncel son sürüm derken android11-10 falan mı yüklediniz?

oneooo, 2 saat önce yazdı:

Twrp android cihazların izin verilmeyen herşeyine izin verebildiğiniz root programı ve daha fazlası için. Onun son sürümünden bahsetmiş arkadaş. Yoksa donanımı eski android cihazlara çok çok yeni bir model olan android sistem hem bulunamıyor hemde custom olarak editlenmiş olsa dahi donanıma fazlasıyla hantallık bindiriyor tavsiye etmem açıkçası :) forumxda da bakıp stabil hafifletilmiş custom rom illaki yapmıştır birisi, telefon çöp gibi bir kenarda duracağına öyle birşey yüklenip güncel olarak kullanılabilir.

• Like 1

oneooo, 19.09.2021 - 03:36 yazdı:

Evet doğrudur LineageOS Official sitesinden indirdim daha sonra OpenGapps Official sitesinden de Google Play store yükledim Android 11 olarak cihaz gayet stabil çalışıyor eski cihazlar için ideal yöntem

Senkron2, 19.09.2021 - 05:45 yazdı:

Twrp android cihazların izin verilmeyen herşeyine izin verebildiğiniz root programı ve daha fazlası için. Onun son sürümünden bahsetmiş arkadaş. Yoksa donanımı eski android cihazlara çok çok yeni bir model olan android sistem hem bulunamıyor hemde custom olarak editlenmiş olsa dahi donanıma fazlasıyla hantallık bindiriyor tavsiye etmem açıkçası :) forumxda da bakıp stabil hafifletilmiş custom rom illaki yapmıştır birisi, telefon çöp gibi bir kenarda duracağına öyle birşey yüklenip güncel olarak kullanılabilir.

Hocam doğrudur XDA da mevcut ama bazı buglar var hata veriyor ayrıca güncelleme almıyor unofficial sıkıntı oluyor ama LineageOS Official resmi sitesindeki stabil çalışıyor bayadır kullanıyorum henüz bi hata ile karşılaşmadım

oneooo, 19.09.2021 - 03:36 yazdı:

Yani bu yöntemi custom rom yüklemek için yaptım ben