Jump to content

Sadece Profesyoneller İçin !..

oK_faces

Ati & Nvidia  

37 members have voted

1. 1. Ati & Nvidia

• Ati
      17
    • Nvidia
      20

Recommended Posts

Dijital içerik tasarımı, bilimsel araştırmalar ve bunun gibi çok yüksek grafik performans gerektiren işlerin her geçen gün artan verimlilik taleplerini karşılamak amacıyla, AMD en üst seviye profesyonel ekran kartları ailesine bir yenisini ekledi.

ATI FirePro V8750 adlı kart rakiplerine oranla en fazla shader motoruna (800 adet) ve en yüksek bant genişliğine (115,2 GB/sn) sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Bu özellikleri sayesinde FirePro V8750, profesyonellerin daha karmaşık modelleri ve gerçekçi görüntüleri render edebilmelerine olanak tanıyor.

76a1248789862.jpg

28ag.jpg

2 GB GDDR5 belleği bünyesinde barındıran ATI FirePro V8750'nin üzerinde iki adet DisplayPort, bir adet Dual Link özellikli DVI ve bir adet de Stereo sync çıkışı bulunuyor. Bu çıkışlar sayesinde kart her tür üst seviye monitörle yüksek çözünürlükte görüntü elde etmeyi sağlıyor.

ATI FirePro V8750 profesyonel ekran kartının fiyatı 1799 $ olarak açıklandı.

Gerçekten süper . Teknoloji gittikçe ilerliyo. Şimdi buna uygun üstün performanslı diğer parçalar da çıkar. İşlemci, anakart, ram gibi. Çocuklarımızın devrindeki teknolojiyi çok merak ediyom. Nasıl olacak acaba ?

Gerçekten süper . Teknoloji gittikçe ilerliyo. Şimdi buna uygun üstün performanslı diğer parçalar da çıkar. İşlemci, anakart, ram gibi. Çocuklarımızın devrindeki teknolojiyi çok merak ediyom. Nasıl olacak acaba ?

Adamlar bir kaşığı 1 metre ışınlamışlar ..

not = Parçaları ilk halinden biraz farklıymış ışınladıkdan sonra.. :D

Yani çocukların zamanında ışınlanmada olcak..

Arkadaşım bu arada Parçada Mükemmele Benziyo ah öğrenci olmasak ve para olsada alsak :)

Hemen çıknca almayın 5 ay bekleyin bunun fiyatıda düşer 100 - 120 $ a o zmn alırsınız.. :)

:D vur dedik sende öldürdün yaw :jump:

bu fiyata fıstık gibi laptop alınır.

bence değmez.... :)

bakış açısına baglı arkadasım adam sistem manyagı ise ewinde sadece şu sistem 10 000 TL bilgisayar olsun diyip köşye koyanlarda war onnar alsın biz saten teknoloji haberlerinden bakıyoruz yetiyor :jump:

Adamlar bir kaşığı 1 metre ışınlamışlar ..

not = Parçaları ilk halinden biraz farklıymış ışınladıkdan sonra.. :)

Yani çocukların zamanında ışınlanmada olcak..

Arkadaşım bu arada Parçada Mükemmele Benziyo ah öğrenci olmasak ve para olsada alsak :)

Doğru diyosun şimdiden ışınlanma gerçekleştiğine göre geleceği hayal bile edemiyorum. Düşünsenize işe geç kalma derdi yok, yetiştirememe derdi yok, canın sıkılınca ışınlan cennet gibi bi yere :D hayat ne güzel olur be :jump: gerçi konu7 biraz saptı ama teknoloji işte :jump: hayallere dalmamıza sebep oluuyo:D:D:D

yapmayın arkadaşlar allahaşkına :)

bu kart ev kullanıcıları için veya oyun manyakları için değil

bu kart prefesyoneller için yani 3boyutlu modelleme yapanlar için felan.

şunu belirteyimki hiç bir oyunda bi nvidia gtx290 dan daha fazlasını alamazsınız. yani bu kartı oyun oynamak için alıyosanız yaklaşık 1500 doları çöpe atarsınız.

ama bi katı modeli rendering yaparken gtx 290 la yarım saat süren bi işlem bununla 5-6 dakkada bitebilir farkı budur yani.

sürekli alışveriş yaptığınız yerlerde bu ve bunun gibi onlarca kartları göremezsiniz.

tekrar söylüyorum ev kullanıcılarına hitap eden bir kart değil

ATI seçtim :D Niye ATI ekran kartım var 2 kere yandı bu da bu gün bozuldu şu anda yazıyorum ama bu pc sadece bu işe yarıyor artık oyunlarda 3d desteği yok hatası veriyor :) Ama yinede ATI nin o içindeki kırmızı ışığı seviyorum xP

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...