Jump to content

Youtube Local Ip Ile Girin.. Her Videoyu Izleyin..

berce

Recommended Posts

s.a youtube hosts yönteminde yüzlerce ip adresi eklemek zorundasınız ancak bu yöntem ile bu dertten kurtuluyorsunuz ayrıca bütün videoları izleyebiliyorsunuz ayrıcıa türktelekom tarafından yasaklanan siteleri de ayrıca..

şimdi nasıl yapacağımıza geçelim..

22603008.jpg

ağ bağdaştırıcısına sağ tıklayarak özellikler diyelim

sa2b.jpg

tamamlara tıklayıp çıkalım

not:resimler snagit programı ile düzenlendi

not2:locak ip adresleri için her zaman ip adresinin sonunu yüksek tutun

210.168.5.206 210.168.5.209 gibi

böylece modemi paylaşıyorsanız yada kablosuz modem kullanıyorsanız ip çakışması olmaz...

ayrıca bu yöntemle youtube HQ ve HD özelliklerini kullanabiliyorsunuz ancak site aracılığı ile girişlerde bu özellikler kullanılamıyor...

bu kadar kolay...

artık youtube'nin keyfine bakalım..

ayarları yaptıktan sonra hosts dosyasında youtube ilgili girdileri silebilirsiniz artık gerek kalmıyacak...

dostum paylaşımın içi teşekkürler ben opendns kullanıyorum fakat bi sorum olcak, rapidshare den free kullanıcı olarak dosya indiriyorum, diyelimki senin yöntemini kullanıyorum arka arkaya indirmek için modemimi resetlediğimde ip adresim değişecekmi?

modemi resetlesende rapidten indirirsin ve ayarlarıda tekrar yapmana gerek yok defalarca indirdim

sadece dns değiştirmek yetiyo ip değiştirmeye gerek yok her siteyide açıyor sadece dns :spiteful:

onu kaç sefer denedim olmuyor...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=102371&view=findpost&p=556552[/CODE]

iste tek tikla bu anlattiklarini Xp , Vista ve windows 7 de gerceklestiren program su ana kadar calismadi diyen olmadi

forumdaki biraz farklı sadece dns adresleri girdiğimizde işe yaramıyor kaç kere denedim

start_win6.gif

dns yazımını ters yapmışınız sanırım

sıra aşağıdaki gibi olmalı...

208.67.222.222

208.67.220.220

ayrıcı sadece open dns yeterlidir yani bu numaraları girdiğinizde siteler açılır neti paylaşsanız dahi sorun olmaz...sizdeki sorun ya dns numaralarının sırasının yanlış olmasından yada başka bir nedenden kaynaklanıyordur sadece dns ile giriş gerçekleştirilebiliyor...

dns girmesini tam anlayamıyanlar bu sitedeki şekilleri takip ederek deniyebilirler...

https://www.opendns.com/start/device/windows-xp[/CODE]

start_win6.gif

sıra aşağıdaki gibi olmalı...

208.67.222.222

208.67.220.220

ayrıcı sadece open dns yeterlidir yani bu numaraları girdiğinizde siteler açılır neti paylaşsanız dahi sorun olmaz...sizdeki sorun ya dns numaralarının sırasının yanlış olmasından yada başka bir nedenden kaynaklanıyordur sadece dns ile giriş gerçekleştirilebiliyor...

dns girmesini tam anlayamıyanlar bu sitedeki şekilleri takip ederek deniyebilirler...

https://www.opendns.com/start/device/windows-xp[/CODE]

yerlerinin farklı olması bir şey değiştirmez sadece doğru yazılsın yeter. yine deniyeceğim ama her denememde girmiyordu

• 1 yıl yıl...
  • 3 hafta sonra ...

Konun ilk paylaşımda verilen bilgiler internet kafecilerin işlerine iyi yarayacak sanırım ama tüm internet kafelerde kullanılan bir sistem.Bu sistemi 2000 yılından beri biliyorum.Dns kısmın ilk satırına network ip nin yukardaki resimdeki 3.satırdakini yazılmış olsa açaba youtube gibi sitelere problemsiz girilebilirmi sizce acaba,konun ana başlığına uygunu olan bu olacak local ip ile giriş olarak.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...