Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

ben bu sisteme uygun malzeme bulamadım.zaten bir arkadaşımız sertifika ve key i otomatik olarak yapabileceğimiz hale getirmişti. ama birinci adımı yapamadım.Windows 7 professional 64 bit kullanıyorum

23if4zo.png

ultimate kurmak zorundasın.....biosun ami kendin modlayabilirisn tekrar uyarıyorum biosun b sini bilemyen kendini geliştirsin ilk once bu konularda..

Edited by istanbul82

1. 7Loader'ı açıp "Uninstall all cracks" diyeceksin.Eğer 7Loader varsa direk "Uninstall 7loader" deyip kaldırabilirsin.

2. Yeniden başlatacaksın.

3. Bios'u güncelleyeceksin.

4. Yeniden başlatacaksın.

5. Dell sertifikası kullanacaksın (Certs vista klasöründe ya da benim verdiğim sertifikalarda)

6. Ürün anahtarı gireceksin.

7. Yeniden başlatacaksın.

Düzeltme: 7Loader modlu bioslar için direk seçenek sunuyor kodla uğraşmadan sertifika ve ürün anahtarını direk girebilirsiniz artık.

İlk önce loaderle uninstal ettim baktım etkinleştirme iptal olmuş 16 gün kaldı v.s diyor sonra modlu biosu yükledim açıldı ve direk etknleştirildi dedi tuhaf değilmi komutla key ve sertifika girmememiştim.

Bios da başarı ile f7 den f9 a yükselmiş kontrol ettim;

boser.png

İlk önce loaderle uninstal ettim baktım etkinleştirme iptal olmuş 16 gün kaldı v.s diyor sonra modlu biosu yükledim açıldı ve direk etknleştirildi dedi tuhaf değilmi komutla key ve sertifika girmememiştim.

Bios da başarı ile f7 den f9 a yükselmiş kontrol ettim;

boser.png

çok doğal loader zaten sisteme keyi ve lisansı attığı için onları unistall edemiyo yaptıığı şey unistallın bootu onarmak gdrl denen hantalaştırıcı dosyadan kurtulmak

sevgili @istanbul82 sıfırdan win7 kurmama gerek varmı?

gerçek aktive olduğuna başka nerden bakabilirim?

normal f9 biosu yarın birgün üstüne yüklemem mümkünmü?

konudaki loader unistaall tamamen fixliyoo bootu yalnız keyi tekerar gircen manuel herşeyii uçuruyoo emin olmak istiyosan bence olmuş gdrl nin tamamen bootan silinmesini sitiyosan removeli olanı çalıştırbilirisn..

yasal gerçek bios diye bişey yok kimlik bilgileri atıyoo bu olay adece tabii istediğin zaman orj biosuna donebilirsn

dostum tam olarak unistal edeceğim komut ve sertifikayı nasıl gireceğim sertifikayı nasıl bulup nereye kopyalacağım?

loader la niye uğraşıyoon anlamıyorum hadi beceremiyosun diyelim otomatik yapılmışını linkide var yada dikkatli okumuyon orada zoru başarmssın kolayı yapman lazım...

selam

bu windows 7 yi internet kafeye kullanabilirmiyim oyunlarda sorun çıkarıyormu bilgin varmı ve aynı zamanda 20 makinaya ghost la kurup hangi yöntemle aktivasyon yapmamı tavsiye edersin bios modu ile 20 makinaya ayrı ayrı mı yapıcam

teşekkürler...

selam

bu windows 7 yi internet kafeye kullanabilirmiyim oyunlarda sorun çıkarıyormu bilgin varmı ve aynı zamanda 20 makinaya ghost la kurup hangi yöntemle aktivasyon yapmamı tavsiye edersin bios modu ile 20 makinaya ayrı ayrı mı yapıcam

teşekkürler...

Ghost ile bios kopyalanmadığına göre tek tek yapacaksın. Oyunlarıda denemen gerekiyor. Birçok program ve oyun sorunsuz çalışıyor ama sendeki oyunları bilecek müneccimlik kimsede olmadığı için cevap alabileceğini zannetmiyorum. :D

2uqysxs.png

ddylmx.png

bu programla yapsan yapsan uzay bios modu yaprsın sana daha oncedende soyledim pek bilgin yok gibi biraz altyapı gerekiyo bios modu yapman için windows ayrı bi olay bios ayrı bi olay alınma ama sen loaderla devem et kardeşim...ozelden sorduğun sorulardan bile bilgi seviyeni çaktım ben....

istanbul82 loaderdaki o bölüm modlanmış biosu keyi ve sertifkayı oto tanıtmak için biraz bilgisizliğin olmuş neyse öğrenirsin..

Edited by baran37

istanbul82 loaderdaki o bölüm modlanmış biosu keyi ve sertifkayı oto tanıtmak için biraz bilgisizliğin olmuş neyse öğrenirsin..

yahuu niye loader kullanıyımki basit bi işlem için sen neyi istiyosan onu yap o tuşa bastığında komut isteminden gdrl atmatığını nerden biliyon bütün carckler zaten hepsi lisans atar ben saf ve temiz yolu gosteriyorum sen crack programını oneriyon 2. adımı 14 yaşındakı yeğnime yaptırdım siz düşünün artık ne istiyosanız onu yapın...

yahuu niye loader kullanıyımki basit bi işlem için sen neyi istiyosan onu yap o tuşa bastığında komut isteminden gdrl atmatığını nerden biliyon bütün carckler zaten hepsi lisans atar ben saf ve temiz yolu gosteriyorum sen crack programını oneriyon 2. adımı 14 yaşındakı yeğnime yaptırdım siz düşünün artık ne istiyosanız onu yapın...

ordan gdrl atmaz sağdan loader den atar bilmiyorsun öğrenmeyede niyetin yok.!

ordan gdrl atmaz sağdan loader den atar bilmiyorsun öğrenmeyede niyetin yok.!

evet biliyorum atmayacağını onun yapımcısı orbiti tanıyorum zaten ama garantisi yok ordaki o olayı her normal zeka yapar zaten fare kullanmayı bilen ben saf ve temiz yolu tercih ediyorum loader programı kullanmam boyle basit şeyler için isteyen istediğini kullansın okey....uzatmaya gerek yok güle güle kullan..

Edited by istanbul82

evet biliyorum atmayacağını onun yapımcısı orbiti tanıyorum zaten ama garantisi yok ordaki o olayı her normal zeka yapar zaten fare kullanmayı bilen ben saf ve temiz yolu tercih ediyorum loader programı kullanmam boyle basit şeyler için isteyen istediğini kullansın okey....uzatmaya gerek yok güle güle kullan..

Sende amcaoğlun orbite benden selam salla :pardon::):rolleyes:

Edited by baran37

Insyde bios sıkıntısı !! sitesinde hiçbirşey yok. HP nin kendi sitesinde buldum bir güncelleme, ama şöyle bir durum var benim dizüstü bilgisayarım;

HP Pavilion DV6-1149st sitesinde bulabildiğim ise DV6-1149et ve bu sürüm laptobun bios güncellemesinin 3 taneisnden birisindeki güncelleme içerisinde ati mobility hd 4530 güncellemesini de yapıyor ve bu da benim ekran akrtım. bu durumda acaba sorun yaşarmıyım bu modlama işine girişsem.

-Normalde dizüstü 2.0 slice sahip oldugu için herhangi bir bios güncellemesi yapmadan istediğim vista sürümünü dvd'me sertifika ve PID entegre ederek lisalslı gibi kullanıyorum. bundaki güncellemeyi de yapabilirsem coook güzel olacak. Günlerdir yazılanları okumakta ve takip etmekteyim ama ne yazıkki iş yoğunluğundan dolayı bir ütrlü vakit bulamamaktayım.

Dizüstü Anakart ve BIOS bilgilerim

20090812141852.jpg

HP Sitesinde bulunan güncelleme listesi

20090812142022.jpg

Sözünü ettiğim güncelleme

20090812142100.jpg

eger aynı bilgisayara sahip olan arkadaşlar varsa onlardan da bilgi almak isterim. şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.

Edited by devrimyalcin33

Insyde bios sıkıntısı !! sitesinde hiçbirşey yok. HP nin kendi sitesinde buldum bir güncelleme, ama şöyle bir durum var benim dizüstü bilgisayarım;

HP Pavilion DV6-1149st sitesinde bulabildiğim ise DV6-1149et ve bu sürüm laptobun bios güncellemesinin 3 taneisnden birisindeki güncelleme içerisinde ati mobility hd 4530 güncellemesini de yapıyor ve bu da benim ekran akrtım. bu durumda acaba sorun yaşarmıyım bu modlama işine girişsem.

-Normalde dizüstü 2.0 slice sahip oldugu için herhangi bir bios güncellemesi yapmadan istediğim vista sürümünü dvd'me sertifika ve PID entegre ederek lisalslı gibi kullanıyorum. bundaki güncellemeyi de yapabilirsem coook güzel olacak. Günlerdir yazılanları okumakta ve takip etmekteyim ama ne yazıkki iş yoğunluğundan dolayı bir ütrlü vakit bulamamaktayım.

Dizüstü Anakart ve BIOS bilgilerim

20090812141852.jpg

HP Sitesinde bulunan güncelleme listesi

20090812142022.jpg

Sözünü ettiğim güncelleme

20090812142100.jpg

eger aynı bilgisayara sahip olan arkadaşlar varsa onlardan da bilgi almak isterim. şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.

Please register to see this content.

belki bulurusnuz modlu biosunzu yazım işlemleri awardan ve amiden farklı tabi guncellemlerde sorun çıkarcağını sanmam ...hp laptoplarının bioslarının zor modlandığını biliyorum sadece...

Edited by istanbul82

• Cyph3r unpinned this topic