Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Model: ASUS P5KLP-AM

BIOS VERSION: 0516

BIOS TYPE: AMI

SLIC: DELL 2.1(Windows_7)

SLP: DELL.XRM-MS

FLASH TOOL: EZ-FLASH(Daha pratik)

MOD LINK:

Please register to see this content.

Bios güncellerken açılışta ALT+F2 tuşlarına basılırsa EZ-FLASH açılır burdan güncelleme yaparsınız.

Tarafımdan denendi çalışıyor.

En iyi ve güvenli yol buysa bence bu konuda yönetici kişiler biraz daha üzerinde durursa daha iyi ve açıklayıcı olur.Mesela videolu anlatım gibi.

en güvenli yol diye bi iddada bulunmadım güvenlik olayı insanların bu konularda pişmesine bağlı kısacası azda olsa teknik bilgileri olması lazım anakartı yakan elemanlar bile var yüzlerce marka bios var hangisinin videosunu koycam koycaklar çoğu kişi daha dosu bilmiyolar asıl bios dosta yazılır windowta yazmayı tercih ediyolar (windowsta yazılmayan bioslarda var )yani kısaca şans ve biraz teknik bilgi işi bi olay...

Edited by istanbul82

en güvenli yol diye bi iddada bulunmadım güvenlik olayı insanların bu konularda pişmesine bağlı kısacası azda olsa teknik bilgileri olması lazım anakartı yakan elemanlar bile var yüzlerce marka bios var hangisinin videosunu koycam koycaklar çoğu kişi daha dosu bilmiyolar asıl bios dosta yazılır windowta yazmayı tercih ediyolar (windowsta yazılmayan bioslarda var )yani kısaca şans ve biraz teknik bilgi işi bi olay...

En güvenli yol derken diğer crak ve loaderler biosta felan sorun çıkarabiliyor.Aslında bu yol sağlam ama uzmanlık ister.Anakart ve bios yakma ihtimalimiz var.Büyük ihtimal biraz daha bekleyeceğiz.

En güvenli yol derken diğer crak ve loaderler biosta felan sorun çıkarabiliyor.Aslında bu yol sağlam ama uzmanlık ister.Anakart ve bios yakma ihtimalimiz var.Büyük ihtimal biraz daha bekleyeceğiz.

evet çünkü microftun kendi aktvasyon yonteminin kopyası oyuzden hızlı ve stabil bi sitem sağlıyo evet katılıyorum çok defada soyledim biosun b sini bilmeyen loaderlarla devam etisn diye..

i131064_adsiz.png

Asus P5KC Board İle İşlem Başarılı

Bu ne işe yarıyor? Arkadaşlar aranızda M2N-MX SE anakart kullanan ve bu işi yapan varmı? Biosusumu indiriyorum fakat exe dosyası gibi birşey çıkıyor.Asusun sitesinden,anakartımın modeliyle ilgili iki tane bios yeri var. BIOS-Utilities (3) ve BIOS (5) [bIOS History].Ben BIOS-Utilities'ten indirdim fakat update tool yani exe dosyası geliyor.Ne yapacağım.

Edited by catlak_mami

Zar zor google translate ile yardım istedim.Ve aşağıdaki linki verdi.Bu şimdi modlanmış hali değilmi.Ben xp de flashlamak istiyorum.Sorun olurmu? .Bundan sonrasını bilmiyorum ama yardım ala ala gideceğiz :)

Originally Posted by Michel View Post

I took the latest bios version

Bios version: 0501

Slic: Dell 2.1

Slp: Dell 1.0

Download link:

Zar zor google translate ile yardım istedim.Ve aşağıdaki linki verdi.Bu şimdi modlanmış hali değilmi.Ben xp de flashlamak istiyorum.Sorun olurmu? .Bundan sonrasını bilmiyorum ama yardım ala ala gideceğiz :)

Originally Posted by Michel View Post

I took the latest bios version

Bios version: 0501

Slic: Dell 2.1

Slp: Dell 1.0

Download link:

evet bios yazım araçşarından ami le ilgili olanlardan biriyle flashlıycan bisosunu

evet bios yazım araçşarından ami le ilgili olanlardan biriyle flashlıycan bisosunu

Şimdi tam olarak anlamadım.Bu bana verilen dosyayı asus update programıylamı güncelleyecem yoksa ami slip tool aracıylamı yapacam.Eğer ami aracıyla yapacaksam programı bulamadım maalesef :(

Benim anakartım updatede farklı görünüyor çözemedim.

adszawx.jpg

Edited by catlak_mami

Şimdi tam olarak anlamadım.Bu bana verilen dosyayı asus update programıylamı güncelleyecem yoksa ami slip tool aracıylamı yapacam.Eğer ami aracıyla yapacaksam programı bulamadım maalesef :D

Benim anakartım updatede farklı görünüyor çözemedim.

adszawx.jpg

sen bana orjinal biosun linkini ver söz ben yapıcam onla update yap sonra okey model farklı gibi..

• Cyph3r unpinned this topic