Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

çalıştığım sürede online oluyom genelde :download1:

-Manufacturer: HP

-Motherboard Model: DX2450

-Bios revision: 5.60 Rev. A

-Bios Type: Award BIOS

-Bios Download Link:

-SOURCE OF BIOS DOWNLOAD LINK:

-Flash Bios According to HP Recommondations.

-SLIC: HP 2.1

-SLP: HP

-HP Certificate Included

-Tool: Award Mod Tool v1.14

-Method: ISA

-Modifier: Busykid508

-Please provide feedback

HP-DX2450-HP-6.60_rev_A-HP_SLIC21_HP_SLP

Please register to see this content.

güvenilir üstad modlamış dene istersen ....

İyi Günler Benim anakart asus modlanmış bioslar kısmında var görünüyor fakat indirmek istiyorum dosya yok sizden ricam Anakartın özelliklerini ve linki yazıyorum.Şu an ankartta enson bios yüklü .Acaba benim biosu da modlayıp nasıl yapacağımı izah edebilirmisiniz.Hepsini okudum ama tam olarak anlıyamadım.

Anakart:Asus P5Q Pro

Lİnk:http://support.asus.com/download/download.aspx

Bios: P5Q PRO BIOS 2102

Eğer yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Anakart: Asus P5Q Pro

Bios Version : 2102

Mod : DELL

Download :

Asus marka anakartlarin CD içeriginde Asus update programi mevcuttur.Eger CDniz yoksa web sitesinden indirebilirsiniz..Programi kurduktan sonra Update bios From file secenegini secip. indirdiginiz bios dosyasini gösteriyorsunuz, sonra Flash butonuna tikliyorsunuz. sonrasini program kendi halleder ve restart ister..herşey bu kadar

Anakart: Asus P5Q Pro

Bios Version : 2102

Mod : DELL

Download :

Asus marka anakartlarin CD içeriginde Asus update programi mevcuttur.Eger CDniz yoksa web sitesinden indirebilirsiniz..Programi kurduktan sonra Update bios From file secenegini secip. indirdiginiz bios dosyasini gösteriyorsunuz, sonra Flash butonuna tikliyorsunuz. sonrasini program kendi halleder ve restart ister..herşey bu kadar

İlgine teşekkürler Yalnız benim bios türünde AMİ yazıyor.Burada DELL yazıyor.

-Motherboard : ASUS

-Model : K8N

-Bios Revision : 1011

-Bios Type : AMI

-Bios Link :

arkadaslar benim bios ben yaptığım zaman hep sorun veriyordu sizden ricam slic 2.1 yapabilirmisiniz...

Edited by CFX7

Burada anlatılan olay yakında yayınlanacak olan Retail sürüm için de geçerli olacak mı?

Teşekkürler.

windows 7 winodws 7 dir(nokta) retail dvd yide oem olarak carcleyceğin için istesen de istemesende oeme donuşçek...lisanlama şekliyle oem dvd retaile reatil dvd oeme donuşebilir.....

Motherboard: MSI

Model: MSI K9A2GM V2

Bios Type : AMI

Mevcut version :V1.2

Bios linki (version 1.6)

Arkaşlar slic olayını ben yapamadım malesef ,en başta verilen site adresinde avard ami bölümünde de malesef bulamadım yardımcı olabilirmisiniz?

Bios linki (version 1.6)

Arkaşlar slic olayını ben yapamadım malesef ,en başta verilen site adresinde avard ami bölümünde de malesef bulamadım yardımcı olabilirmisiniz?

Version : 1.6 (A7302AMS_SLIC.160)

Modlama : DELL

Download :

Bios linki (version 1.6)

HP sertifikasıyla modladığım bios dosyası umarım işine yarar

indirdiğin dosyayı bios'una flashlayıp bilgisayarını yeniden başlat

arkasından SLIC_Dump ile bios'un SlIC bilgisini teyid et

sonra win7 keyi yazarsın

kolay gelsin

Bu arada modlamadan sonra bios'u flashlamakta zoranan başka arkadaşlarımız var (ben de bunlardan biriyim),

mesela benim anakartım Epox ve uygun bir flashlama aracı bulamadım.

Zaten bios dosyasını bulmam çok sıkıntılıydı...

Bu konuda yani flashlama konusunda bir iki marka dışındaki anakartlarda problem var.

İyi günler.Ben windows 7 kurduğumda Hazar's 7 activatorupdate active etmiştim şimdi bilgiayarıma bu haliyle modlu bios yükleyebilirmiyim veya önceki activasyonu kaldırabilirmiyim.Yoksa tekrar baştan formatmı atmam gerekiyor yardımcı olursanız memnun olurum.

İyi günler.Ben windows 7 kurduğumda Hazar's 7 activatorupdate active etmiştim şimdi bilgiayarıma bu haliyle modlu bios yükleyebilirmiyim veya önceki activasyonu kaldırabilirmiyim.Yoksa tekrar baştan formatmı atmam gerekiyor yardımcı olursanız memnun olurum.

başlıkta lodr kaldırıcı var yaptıktan sontra yine kontrol et uçup uçmadığını loaderın

Hallettim elinize sağlık.Loader'ı kaldırdım,biosumu modladım,sonra flashladım,sonra sertifika key girdim,sadece bu aşamada sleep exe ile ilgili bir sorun aldım 64bit uyum sorunuydu,ilerde problem olmaz sanırım.Daha sonra SLIC_Dump_ToolKit ile kontrol ettim hepsi yeşildi.

Şimdi gelelim soruya;format atsam formattan sonra sadece sertifika exe'yi çalıştırmam yeterli olur diye tahmin ediyorum,yanılıyor muyum?

Bi de bu sleep exe key girerken dos görüntüsüyle alakalı birşey mi yoksa keyin kendisiyle alakalı birşey mi?Anlatamadım am neyse Yani sorun çıkartır mı?

Cevabınızı hemen bekliyorum zira tahmin ettiğim gibiyse sıfırdan başlayıp tertemiz orijinal bir win7 kullanıcam çünkü loader yiye yiye bir hoş oldu bu sistem artık.

Hallettim elinize sağlık.Loader'ı kaldırdım,biosumu modladım,sonra flashladım,sonra sertifika key girdim,sadece bu aşamada sleep exe ile ilgili bir sorun aldım 64bit uyum sorunuydu,ilerde problem olmaz sanırım.Daha sonra SLIC_Dump_ToolKit ile kontrol ettim hepsi yeşildi.

Şimdi gelelim soruya;format atsam formattan sonra sadece sertifika exe'yi çalıştırmam yeterli olur diye tahmin ediyorum,yanılıyor muyum?

Bi de bu sleep exe key girerken dos görüntüsüyle alakalı birşey mi yoksa keyin kendisiyle alakalı birşey mi?Anlatamadım am neyse Yani sorun çıkartır mı?

Cevabınızı hemen bekliyorum zira tahmin ettiğim gibiyse sıfırdan başlayıp tertemiz orijinal bir win7 kullanıcam çünkü loader yiye yiye bir hoş oldu bu sistem artık.

yes elle yapsanız bile olur adım 2 yi programa gerek yok bir kaç komut sadece lisans ve key girceksiniz sadece bundan sonraki formatlarda kurulumlarda..

• Cyph3r unpinned this topic