Jump to content

Antivirüs Yazılımlarının Oscar'ını Alan Kim?

zinnnn

Recommended Posts

• Replies 86
  • Created
  • Last Reply

NORTON 2011 interner security i kulanıyorum ve inanılmaz ötesi memnunum; ben anlam veremiyorum herkeste bir kaspersky ya da heryerde 2040 a kadar şifreleri kırılmış ESET takıntısı var .. ünideki pclere Avira yüklüyorum cok da iyi sonuclar aldık eset e göre...

Şimdi antivirüs programları olarak eset kaspersky norton vs ücretli yazılımlar. Avira ve avastın ücretsiz sürümleri mevcut. Ama tabiki ücretli olanlarıda ücretsiz kullanıyoruz.

Bu programların hepsini kullandım. 98 zamanı olsa dos arayüzünde tarama yaptığı için F-prot derdim. XP çıktıntan sonra F-prottan performans alamadım.

Kaspersky kullanmaktan vazgeçmemin sebebi keylerle uğraşmak istememek. Onun için şuan avira kullanıyorum. Yeni sürümünde tüm autorun.inf dosyalarını bloke ediyor buda çok güzel bence bazen unutup virüslü flash düski açınca karşıma virüsler çıkıyor bende siliyorum.

Bir ara kasmıyor dedikleri Nod kullandım fakat kısa sürede bilgisayar ele geçirildi. Nedeni ise crack işe yaramayınca Nod güncelleme yaptığını söylüyor yeşil şekilde duruyor fakat işin açıkcası taramayı güncellemeyi filan bırakmış. Allaha emanet. Kaldırdım kaspersky yükleyip virüsleri sildim. En sonunda da avira tekrar. Nortonu bir ara kullandım tekrar eski haline dönmüş gayet güzel çalışıyor güven verdi.

Avastın güzel yanı sistem açılmadan virüs taraması yapabilmesi.

Kaspersky hem virüsleri buluyor hemde onarma (repair) işleminde oldukça başarılı.

Antivir (Avira) ücretsiz olmasına rağmen gayet güzel koruma sağlıyor. Sality bulaşmış bir bilgisayarı bile kurtarabildim virüsten.

Nod32 hiç güven vermiyor. (crackli sürümlerini kesinlikle kurmam.)

Norton bizim Tonton dedemiz gibi eskisine nazaran çokda güzel.

Benim ilk 3 sıralamam (crakli yada ücretsiz için

1. Avira (kullandığım)

2. Kaspersky

3. Avast

Eğer ücretli olursa (Paralı sürümler için)

1. Kaspersky (kis 2010 lisans mevcuttur)

2. Avira

3. Norton

Nod benim güvenimi kaybettiği için 100 kere listede 1. sıraya otursada farketmez. beni kandırmaya çalışan programı istemem.

Nod 32 Smart Security 4 kullanıyorum ve kullandırıyorum bir çok bilgisayarda.İnce ayarlamaları yaptığınızda çok güçlü bir koruma sağlıyor.Bende zaman zaman şüphelenip Kaspersky kuruyorum,taratıyorum sistemimi ama çok şükür şuana kadar yanıltmadı nod32 beni.Birde bilinçli bir kullanıcı olmakta fayda var. Sonuçta sen eşeğini sağlam kazığa bağlıycaksın ki gerisini AV programlarına emanet ediceksin...

Acaba bu Ön yargılardan ne zaman kurtulabiliriz?

Tarafsız olduğu bilinen Virus Bulettin bu işlemi her ay yapıyor, ve Son zamanlar da NOD32 Liderliği Elden bırakmıyor,

Acaba Neden bu kesin verilere rağmen (uzmanların oluşturmuş olduğu veriler.) Halen Benim bildiğim En doğrusudur mantığı ile ilerleniyor ki ?

KAV, Norton, Panda vs.vs. artık eskisi kadar etkili değil bunu kabullenmek gerek.

ESET NOD32'yi, Mayıs 1998 den bu yana hiçbir tehlikeli ve ciddi zarar veren (in the wild)
virüsünü kaçırmayan dünya çapındaki tek yazılım olarak açıklayan Virus Bulletin,
 her ay VB100 ödülünü vermek için tüm antivirüs sektörü oyuncularını değişik platformlarda yarıştırıyor.

Eset mii ? bence hic iyi bir antivirüs programı degil bu eset... piyasadaki tüm antivirüs programlarını kullandım evet en iyisi kaspersky dı (-dı'ya dikkat !)ama kaspesky en iyi basarıyı ve virüslere karsı tamı tamına koruma kaspersky 6 sürümünde yakalamıstı sanırım ya 2006 yılıydı yada 2007 yılı tam bilmiyorum ama kaspersky 6 sürümüydü onu cok iyi biliyorum bu 6 sürümünü kullanırken bilgisayarımda bir tek virüs göremezdim... ama ya simdi ?? simdi ne oldu biliyomusunuz artık cıvıttılar isi,millet nasılolsa bi kere bellemis kafasına kaspersky ı en iyisi o diyo herkes (evet bir zamanlar o'ydu) ama simdi kaspersky sadece görsele önem veriyo... !!!

bir ay önce kaldırdım kasperskyın 2010 sürümünü bilgisayarımdan nedenini de söyliyim ; bugun avira ile bilgisayarımı tarattım 21 tane virüs buldu pc imde ve bu virüsler uzun zamandır bilgisayarımda geziyomus ve benim bilgisayarımda 1 ay önceye kadar kaspersky yüklüydü ve hicbirini bulamadı bu virüslerin.. güya gercek zamanlı tarama yapıyo !! YALAN !! gercek zamanlı tarama yapıyosa niye bulamadı bu 21 tane virüsü bu kaspersky ????????

neyse arkadaslar uzun oldu biraz kusuruma bakmayın...

BEYLER ŞİMDİ KIZMACA YOK BENCE ESET BIRAK ÖDÜL ALMAYII İK 5 DE YER ALAMAZ BURDAN BİRDE KASPER TAKINTILILARADA SESLENİYORUM ODA İLK 4 GİREMEZ YAPMAYIN YAW YA KASPER BİLİYONUZ YA ESET

DAHA NELER HİÇ MCAFEE ENTERPRİCE YADA BİTDEFENDER YADA SOPHOS ENDPOİNT KULLANANINIZ VARMI YOK BUNLARI BİLMEDEN ANTİVİÜSLER İÇİN AHKAM KESMEK ZOR

YANİ UZUN LAFIN KISASI ESET VE KASPER ALT TABAKA ANTİVÜRÜSLER

BEYLER ŞİMDİ KIZMACA YOK BENCE ESET BIRAK ÖDÜL ALMAYII İK 5 DE YER ALAMAZ BURDAN BİRDE KASPER TAKINTILILARADA SESLENİYORUM ODA İLK 4 GİREMEZ YAPMAYIN YAW YA KASPER BİLİYONUZ YA ESET

DAHA NELER HİÇ MCAFEE ENTERPRİCE YADA BİTDEFENDER YADA SOPHOS ENDPOİNT KULLANANINIZ VARMI YOK BUNLARI BİLMEDEN ANTİVİÜSLER İÇİN AHKAM KESMEK ZOR

YANİ UZUN LAFIN KISASI ESET VE KASPER ALT TABAKA ANTİVÜRÜSLER

o zaman sizi o araştırma ekibine alalım olmasmı cute2v.png

Hepsini denedim hepside aynı. Bazı tanınmış virüslere karşı hepsi etkili ama iş sahte antivirüs ve sahte koruma yazılımlarına, rookitlere, spywarelere karşı savunmaya gelince tam bir fiyasko. Hiçbir antivirüse güvenmeyin, hepsini karma kullanın. Birinin kaçırdığını diğeri siliyor en azından.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...