Jump to content

Antivirüs Yazılımlarının Oscar'ını Alan Kim?

zinnnn

Recommended Posts

• Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Herkes farklı farklı yanaşmış bu olaya. Bende fikrimi belirteyim. Bu arada 1989 yılından bu yana bilgisayar karşısındayım. Operatör ve programlama olarak...

Gerçekçi olmak lazım. Kaspersky mi? Nod32 mi? Benim gördüklerim...

KASPERSKY

1. Bilgisayar açılırken deli olabilirsiniz. Arkadaş biraz ağır kanlı, yedi düvelini daha pc açılmadan okutacak, çalışsana arkada, kafana göre arkada açıl..

2. Ona virüs olabilir deyip izin verme buna tehlikeli olur deyip açtırma, bu şekilde korumamı olur, sen programlığını bil bana onu yap bunu yap diye emir verip durma, sıkıyorsa ben işlemlerimi yaparken koru. Birde zırt pırt çıkan uyarı ekranlarıda cabası. Sürekli birşeyleri ayarlarsınız. Gerçi zamanla oda oturur ama o zamana kadar ben sabredemem...

3. Taramayıda çalıştırdınmı bırak bilgisayarı git. Birkaç saat sonra gelirsin, nasıl olsa ne bir program açabileceksin nede bir siteye girip takılabileceksin, bir sayfanın açılması dakikalar sürecek. Ha birde Visual Basic falansa açacağın program evlere şenlik...

4. Bence en önemlisi, Ayarlar... Detay ayarlarını yapsanda genelde değişiklik olmaz, bu program neyse o...

5. İnternet siteleri işkence, resimleri açmak, linkler... Arkadaş herşeyi tarıyor... Yahu herşeyi taramayacan. Benim tıklamadığım onaylamadığım şeyleri niye tarıyorsun, bilgisayarımı kasıyorsun. Sitede varsa 1000 tane resim hepsini tarıyor. Sanane? Bırak site sahipleri düşünsün. Sen benim bilgisayarıma bak...

İşte böyle kasıyor...

NOD32

1. Ferah ferah açılır...

2. Virüs olabilir dediğinde o dosyayı unut, karantinadadır artık kendisi. Tehlikelimi? Git izinlilere ekle... Emir vermez, uygular geçer, polemiğe girmez. İyi özelliktir. Siz nasıl nereye girmek çalıştırmak isterseniz çalıştırın. Kendi işini yapar sizi engellemez. Uyarı ekranıda seyrektir. Rahatsız etmez...

3. Taramasıda rahattır. Hem taratır hemde birkaç program çalıştırırım. Üstünede açar Basic i yazmaya devam ederim...

4. Ayarlar... Doğru ayarlarsan coşturursun. Ömür boyu kullansan bir tane bile pencere çıkarmaz sana. Ama en üst seviyede korunursun. Standart ayarlarında Kaspersky kadar etkili değildir. Ama sizde zahmet edip bir kere ayarlayın...

5. İnternet sitelerinde sadece dahil olduğumuz kadarı taranır, gerisi bizi bağlamaz der arkadaş. Bu kadar basit.

Sonuçta ben Nod32 kullanırım, ayarlarıyla... Ha unutmadan satın alacan. Crack Serial falan olmaz bu işler. Orjinal Kaspersky ve Nod32 kullanıp fikir yazın. Crackli Nod32 nin selam vermediği geç dediği dosyayı benim Nod32 siler geçer virüs diye. Aralarında dağlar kadar fark var.

Sanırım Nod32 yi beğenmeyenler, güvensiz bulanlar Uyarı penceresi çıkarmamasından, Sessiz sakin işini yapmasından dolayı güvensiz buluyor. Kaspersky gibi ciyak ciyak anırıp dursa sanırım güvenecekler.

ARKADASLAR BIRDE AVIRA ANTIVIR KULLANIN 30 GUNLUK FREE KULLANMA KEYINIDE INDIRIN OZAMAN ESETIN KASPERSKY IN ISE YARAMADIGINI GORECEKSINIZ....

Yaa lüdfen saçma sapan konuşmayın.

Ayrıca:

Bu ESET Kaspersky işi Ati-nvidia intel-amd gibi bişey.

Bu tartışma da yavaş yavaş büyüyo :) :) :)

cemalori1978 bunu okuyunca acaba ben kaspersky mi kullanıyorum diyesim geliyor.Acaba eset ve kaspersky i ayrı ayrı kurup ta tanıdıkları zararlı yazlım sayısını hiç kontrol ettin mi?Neredeyse 150-200 bin fark var.Eset bu konuda kaspersky den kesinlikle geridedir.Zira her ikisini de kurup güncelledikten sonra kontrol etmiştimEset çok gerideydi.Kasma konusuna gelince ben niye hiç görmüyorum bu kasmayı.Takmışsınız açılışa.Acaba açılıs süresi bilgisayarınızı kullanma sürenizin kaç ta kaçını oluşturuyor?

Eset kötü diyemem.Ama kusura kalmasın benim gözümde kaspersky 1 numara.

Ayarlarına girip 1 dakikanı ayırırsanız kaspersky nin rahatsız etmeden işini yaptığını görürsünüz.Şu an Windows7 den yazıyorum size.Kasma ha.

Ben gülüyorum buna.Saygılarımla

Bu arada size bir resim vereyim.Tanıdığı zarralı yazılım sayısına bir bakın.

mvnvxk.jpg

kaspersky nasıl kasar sistem özellikleriniz çok düşükse ondan kasar.bu win7 iiçinde söylendi hıc ıyı değil kasıyor berbat denildi ama normal bir sistemde xpden daha ıyı sonuc verdiği apacık ortada.gidip 256 mb ram gibi düşük bir pc ye ne kurarsanız kasar.aslında antivürislerin en iyisi gdata 2010 dur ama onunda serial ve krek sorunu bulunmaktadır.piyasada tam sürüm yapacak crack serial yoktur.ve güncelleme yapmadıgı içinde hiç bir işinize yaramıyor.onun ıcın kaspersky gdatadan sonra en idealıdır.

ram i çok kullansın isterse 1 gb kullansın önemli değil.Bence benim için ideal anti-virüs hem işlemciyi en az seviyede kulanmalı hemde zararlı yazlımla yararı yazılımı birbirine karıştırmamalıdır.Benavast kullaıyorumda çok memnunun kaspersky ı da şimdi deniyeceğim bakalım daha mutlu edecekmi beni :).Ama kaspersky ın da key sıkıntısı büyük.

Valla Kaspersky benim için bir numara ama norton un yeni versiyonunada kötü diyemem pc ye virüs girdi kendine ait iki cd rom oluşturuyor (dvd-rw var bende) dvd rw yazmıyor kasperskyle tarattım virüsü buldu kapayıp açınca silinicek dedi ama silemedi norton yükledim virüsü buldu kapayıp açınca tık diye sildi eset meset bunlar tıraş bi ara kullandım iki bir virüs buluyor sil diyorum 5 dakika sonra aynı virüsü yine buluyor

Evet başa gelmeyince bilinmiyor tabii... Nod32 virüsü bulamadı.Sistemler çökme noktasına geldi. Kilitlemeler restartlar başladı... Taramalarda birşey bulamadı. Kaspersky kurdum. Virüsü buldu ama temizleyemedi. Sistemler sapıtmaya devam etti. Güncellemelerini tam yaptığımı söylemeye gerek yok... Sonunda Panda Antivirüs 2009 kurdum. Virüsü buldu ve yok etti. Toplam 9 bilgisayar kurtuldu. Reklam yapmıyorum başıma geleni yazıyorum. Bu arada virüsün adı AlmanB idi. Netten bir araştırın. Sonuçları felaket. Sistemleri resmen çökme noktasına getiriyor. Bu işlerde damdan düşmek lazım. Her dönemde anti virüs programlarının üstünlüğü değişkenlik gösterir. Bence bugün ve yarın panda. İlerde belki Kaspersky IS olabilir. Selametle...

Evet başa gelmeyince bilinmiyor tabii... Nod32 virüsü bulamadı.Sistemler çökme noktasına geldi. Kilitlemeler restartlar başladı... Taramalarda birşey bulamadı. Kaspersky kurdum. Virüsü buldu ama temizleyemedi. Sistemler sapıtmaya devam etti. Güncellemelerini tam yaptığımı söylemeye gerek yok... Sonunda Panda Antivirüs 2009 kurdum. Virüsü buldu ve yok etti. Toplam 9 bilgisayar kurtuldu. Reklam yapmıyorum başıma geleni yazıyorum. Bu arada virüsün adı AlmanB idi. Netten bir araştırın. Sonuçları felaket. Sistemleri resmen çökme noktasına getiriyor. Bu işlerde damdan düşmek lazım. Her dönemde anti virüs programlarının üstünlüğü değişkenlik gösterir. Bence bugün ve yarın panda. İlerde belki Kaspersky IS olabilir. Selametle...

evet o virüs felaket kötü ekran kartınının driverını bozuyor silince geri geliyor bende avgnin o virüs için çıkarttğı özel bir virüs bulucu onunla temizlemiştim galiba (1 mb bişeydi)

arkadaşlar benim bilgisayarıma bu zamana kadar hep usb flash bellek vasıtası ile virüs bulaştı onlarda benim değildi dalgınlığıma gelip taratmayı unuttuğumda bulaşıyodu en son avast yüklü iken başıma gelmişti böyle durumlarda sistem dosyasında virüs var bilgisayarınızın kapatılması gerekiyor gibi bir uyarı veriyordu yani virüsü temizleyemiyordu ayrıyetten internetten indirmek istediğim bazı programları virüs uyarısı vererek indirmiyordu , bazı sitelere zararlı uyarısı verdiği için giremiyordum sonrasında avasttan kurtulmaya karar verdim birkaçtane antivirüs programı denedim denerken bilgisayarımda virüs olmadığına emindim çünkü formattan önce bilgisayarımda herhangi bir belge bırakmıyorum hdd nin tamamına format atıyorum yani neyse uzatmayım bilgisayarım bu denediğim programlarda çok kasıldı kimisi 64 bite uyumlu değildi en son Eset Smart Security 4,0 Business Edition 64 bit te karar kıldım msdn vista sp2 çıktığından beri kullanıyorum açıkçası virüs bulaşma riski olan herhangi birşey yapmadım buzamana kadar ama güven veriyor. en sevdiğim özelliği bilgisarımla internet üzerinden bağlıntıda olan bütün ip adreslerini ve ne kadar veri alışverişi olduğu görebiliyorum sonuç olarak şunu eklemeliyim kaspersky yi denemedim esetten en ufak bi rahatsızlık duyduğumda denemeyi düşünüyorum ama bu pek mümkün olmucak sanırım.

zaten o ödülün bir hikaye oldugunu bütün dünya bilir sanırım bir arkadas ögrenememis nod 32 neden kassin ki zaten virüs bulamıyor tamam keyini rahat girince tam sürüm olunca dünya harikasımı oluyor nod 32 anadol kamyonet 2side aynı sey

arkadaşım gitar çalmaktan tanımadığın birine nasıl hitap ediceğini unutmussun sanırım, bütün forumu aydınlattın fakat bi öneride bulunmadın hangi antivirüs programını tavsiye edersin hemen indireyim :)

arkadaşım gitar çalmaktan tanımadığın birine nasıl hitap ediceğini unutmussun sanırım, bütün forumu aydınlattın fakat bi öneride bulunmadın hangi antivirüs programını tavsiye edersin hemen indireyim B)

AVG İndir. Hem serial fln. da istemiyo :):):)

• 3 hafta sonra ...

1. Nod32 2.7,3 ve 4 olarak biri kullanmış olarak 3 ve 4'ün kesinlikle kaynak tükettiğini söyleyebilirim.Özellikle bilgisayar hem boştayken hem işlem yapılırken işlemcinin %50'sini kullanan bir virüs programı benim gözüme gözükmesin.RAM kullanımı zaten uçmuş 60'larda geziyor.

2. Kaspersky 2009 kullandım hay kullanmaz olaydım bana bilgisayarı kullandırmıyor bile.Önceki sürümlerde de zaten acı tecrübelerim olduğundan aşırı gıcığım o programa.Herkes nasıl beğeniyor,en iyisi diyebiliyor bir türlü kafam basmıyor zaten.

3. Eset Nod32, VirusBulletin'den 56. kez ödül alıyorsa VirusBulletin'in de bağımsız olduğu hakkında şüpheye düşerim.

4. Şu an için en iyi çözüm Avira antivir halen.Tek sorunu ücretsiz sürümde reklam olması,fakat ufak bir hileyle reklamın çalıştırılmasını da engelleyebilirsiniz.Ayrıca AV-Comparatives testinde 2008'in en iyisi seçildi.

yaw bırakın abi ödül felan hikaye. eset hiç bir işe yaramaz onu kuracağınıza hiç kurmayın daha iyi. kaç defa virüs girdi pc ye hiç birisini engelleyemedi. internete giriyordum virüs bişeyler indiriyor explorer.exe nin görevini sonlandırıyor. elle başlatmaya bile izin vermiyordu. tek çare format ondan sonra. o sadece programların crack dosyalarını engeller baskada bi işe yaramaz.

size tavsiyem G-DATA 2010 çift tarama özelliğiyle virüs pc nin önünden geçemiyor. indirdiğim tüm dosyaları taramadan indirmiyor. pc nizin çok iyi olmasına gerek yok normal bişeyse yükleyin rahat edin derim ben. saygılar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...