Jump to content

Antivirüs Yazılımlarının Oscar'ını Alan Kim?

zinnnn

Recommended Posts

• Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Ben Eset Smart Security 4.0.437 TR 64 Bit kullanıyorum. CPU ve RAM kullanımı neredeyse sıfır seviyesinde. Ve bilgisayarımda virüsün kokusu bile bulunmaz. İnternetten dolaşırken ya da dosya indirirken virüs kokusu aldığı anda bağlantıyı hemen sonlandırıyor. Kendini sürekli güncelliyor. Eset hakkında olumsuz yorum yapanlar bence insafı elden bırakıyorlar. Genellikle ilk kullandıkları antivirüs programı hangisiyse onu överken, diğer antivirüs yazılımlarını da objektif olmayan bir tarzda topa tutuyorlar.

Benim için Eset bir numaradır. Diğerlerini bilmiyorum. Birden fazla iyi antivirüs yazılımı olabilir ve bu normaldir ama bunlardan birini överken diğerlerini yerin dibine sokmamak gerekir. Herkes 'benim kullandığım antivirüs yazılımı iyidir' diyebilir ama 'iyi olan antivirüs yazılımı yalnız benim kullandığımdır' diyemez.

Bu işler görecelidir.

Bilgisayar dünyasi formula 1 yarişlarina benzer.Bir biri geçer bi biri.Bakarsın seneye aynı firma ödülünü kaspersky e vericek.

Baskmıssın Aviraya vericek.

Değişmeyen Tek galibiyet bu zamana kadar Microsftur.Buda değişeceğini sanmam.

Yani çok yırtınmayin bu iyi bu kötü diye.

Herkes istediğini kullansın.Bana ne kimin hangi anti-virüsü kullandığından.Ben şimdi kaspersky kullanıyorum crackli öveyim mi yani :)

Benim işimi görüyor.

c2d 2gb li sistemde de kasma gibi bir durum görmedim.Oyun oynarken(fps) game moduna aliyor devam ediyor işine.

geçen sene avira bu sene kaspersky onda önceki sene nod32 kullandım.seneye yada yarin ne kullanacağim bilinmez.

Gdatayi merak ediyorum.Sırada o var.

Bence çok didişmeyin :)

Bu memlekette bazı muhabbetler vardir sonu olmayan.

Bunlardan bazılari

Siyaset

Futbol

Anti-virüs :download1:

Ayrica Baştaki konuda kadının ne işi var anlamadim :download1:

Ben bunlara pek inanmıyorum. Yani demek istediğim internete bağlı olmayan bi makina ( kötü reklam olmasın isim vermiyorum) virüs programı yükleniyor sistem yeni kurulmuş ancak kurulum bitiminden sonra hemen virüs buluyor. Bunu defalarca yapıyor. Ancak ne var ki virüs taraması yapınca 4 virüs bulurken başka bir tanesi aynı makinada 12 ana 125 yayılmış virüsü bulabiliyor.

Demek istediğim kendi virüsünü yapan virüs program sektöründe en iyisi diye birşey olacağı kanaatinde değilim. Özellikle bir virüs vardı system Critical Error diye bir hata veriyordu tüm derdi 45 dolarınızı alıp o virüsü temizlemek... Acemi esnaf :)

Dünya üzerinde 20 dakikada 1 program yapılıyor 1 günde yüzlerce virüs piyasaya sürülüyor virüsü ilk silen unutmayın ki işini iyi bildiğinden değil virüsün arkasında olan programdır. Piyasanın döngüsü bu şekilde önemli virüsleri diğer programlar silemiyor buluyor ama silmiyor en azından bundan pay çıkartılabilinir...

• 3 hafta sonra ...

Arkadaslar herkes brsey yazmıs ama cogunlugun tek virüs programı deneyip bence bu iyi diye yazması bence cok komik...Ayrıca crackli antivirüs kullanıp korsan serverlardan otomatik güncelleme yapan yada hic yapmayıp yaptıgını iddia eden programların orjinal programların adını kirlettigi de bir gercektir..Ev kullanıcısı olarak aviradan yanayım Hem ücretsiz Hem sık sık güncelliyor otomatik. ayrıca mozilla dosya indirirken otomatik tarıyor sanırım ama nası bir tarama yöntemi kullanıyor bilenler beni aydnlatsın..Morning o bahsettigin reklamı nasıl kaldırdıgını bana da anlatır mısın?

Not:microsoft gecen sene barajı gecememisti bi senede nası toparlamıs anlamadım...

Bide arkadaslar birsey daha var Bilenler yardımcı olsun Hangi programla taratırsam taratıym bulamadıım virüsleri üniversite bilgisayarları nasıl buluyor Buna benzer seyler sanırım büyük sirketlerde de var..Ne yapıyolar da yapıyolar anlamadım Yoksa bizdeki personal antivirüsler kandırmacadan baska bisey degil mi??

Her sistemini kurduğum pcye mutlaka kaspersky kurarım. çünkü nod 32 nin kurulu olduğu bilgisayarlarda virüs ve trojenler cirit atıyor. Ben yıllardır Kaspersky kullanıyorum daha kastığına rastlamadım. kullananlar bilir kaspersky 2010 versiyonunda işlemci yükünü hafiflet seçeneği de mevcut.

ben bugüne kadar nortondan hiççç şaşmadım şaşmamda . son sürümüyle de yine fark yaratan nortonndan da hiç bi zaman vazgecmem. bu piyasanın içinde bir dev varsa o da nortondur ve 2009 sürümüde VB 100 ödülünü almıstır daha önceki sürümleride defalarca aldı. ilk zamanlar performans konusunda sıkıntı yaşasalarda artık o sorun da kalmadı ! ... Nortonu şiddetle tavsiye ederim .

ben bugüne kadar nortondan hiççç şaşmadım şaşmamda . son sürümüyle de yine fark yaratan nortonndan da hiç bi zaman vazgecmem. bu piyasanın içinde bir dev varsa o da nortondur ve 2009 sürümüde VB 100 ödülünü almıstır daha önceki sürümleride defalarca aldı. ilk zamanlar performans konusunda sıkıntı yaşasalarda artık o sorun da kalmadı ! ... Nortonu şiddetle tavsiye ederim .

şu an için KIS 2009 kullanan biri olarak sizin tespitlerinize de katılıyorum.

gerçekten de sağlam bir yazılım.

adam gibi sorunsuz lisanslaması olmadığı için kullanmıyorum. "trial reset" olayı çok sinir bozucu. her seferinde kaldır - yeniden kur, güncelle.

zor iş. :)

Morning sorumu cevaplamamıssın bende kendim aradım buldum Yalnız bu reklamı engelleyince virüs buldugumuz zaman virüs hakkında bilgi almak icin aviranın sitesine baglanmadıgını yazıyor.Sende de durum böyle mi yoksa baska bir yöntem mi kullanıyorsun??

esetı 4 yıldır kullanıyorum ama hıcbır zaman bılgısayarıma zarar verecek olan vıruslerı sılmemezlık yapmadıgını gormedım arakdasım bu konuda ya bılgılende konus yada bos konusmalarda bulunma bır konuda yorum yapacaksan ılk once gıt bılgı sahıbı ol sonra fkrını savun salak salak yazılarda bulunmussunuz bos bos konusuyorsunuz dıcek baska bıseyım yok .... ;)

sana nod32 ile başarılar.

esetı 4 yıldır kullanıyorum ama hıcbır zaman bılgısayarıma zarar verecek olan vıruslerı sılmemezlık yapmadıgını gormedım arakdasım bu konuda ya bılgılende konus yada bos konusmalarda bulunma bır konuda yorum yapacaksan ılk once gıt bılgı sahıbı ol sonra fkrını savun salak salak yazılarda bulunmussunuz bos bos konusuyorsunuz dıcek baska bıseyım yok .... ;)

Tüm mesajları okuyamadım sabah saat 5,40 ama bildiğim bişi var hangi antivirus olursa olsun virüs bulaşıyor sonuç olarak format şart

şahsen ben antivirus kullanmıyorum ;)

girdiğim siteleri ve kurduğum progları daha özenle seçiyorum

sonuçta virüsler kendisi gelmiyor biz kuruyoruz :clapping:

Ben bir bilgisayarcı olarak şunu söylemeliyim en iyi virüs temizleme işini dos ortamında yaparsınız ve benim için G-data, kaspersky, norton . acemi pc kullanıcılarının kullanması gereken programlar diğerleri fasa fiso eğer dos ortamında virüs temizleye biliyorsan virüs programı kullanmana gerek yok ben kullanmıyorum

Ben bir bilgisayarcı olarak şunu söylemeliyim en iyi virüs temizleme işini dos ortamında yaparsınız ve benim için G-data, kaspersky, norton . acemi pc kullanıcılarının kullanması gereken programlar diğerleri fasa fiso eğer dos ortamında virüs temizleye biliyorsan virüs programı kullanmana gerek yok ben kullanmıyorum

Bize de ögretir misin?

• 9 ay sonra...

eset kendi geliştiren ve yapılan testlerde hiç olmassa en kötü ihtimalle ilk 10 un içinde olan bir virüs programı ve size şunu söylemeliyim yaptığım bir araştırma ve deneme sonucu esetin 1 milyon gün yapan fixler falan kayıt defteriyle oynadığı için veri tabanını bozuyor bu her virüs programı için geçerli eğer bir virüs programı cracklarsanız veri tabanını bozacağından virüs kaçıracaktır eğer bir virüs programı kullanıcaksanız orjinal kullanmalısınız yaptığım teste gelelim cracklı bir eset virüslü bir dosyada virüs bulmazken orjinal eset, virüslü dosyada virüs olduğunu saptladı. kaspersky' da çok virüs olan bir makinaya yüklendiği zaman sapıtıyor makinayı kitliyor dolayısıyla kaspersky da süper sayılmaz.

kaspersky yüklü olan bilgisayarım virüs yüzünden çalışamaz hale gelince kaldırdım.eseti yükledim sildi,eset yüklü bilgisayarım virüs yüzünden çalışamaz hale gelince nortonu yükledim o gün bugündür nortonla mutluyum halen 3 yıla yakın orijinal lisansım var.Allah şaşırtmasın.norton 2003 ve 2006 kullanıcıları gıcık olabilirler nortona ama 2010 versiyonun kesinlikle tavsiye ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...