Jump to content

1 Yazıcıyı 2 Makinenin Kullanması

sanalreal

Recommended Posts

Benm Önerim Sen Bu Bilgisayarların 2 Sindede Aynı İnt. Kullanıyorsan Zaten Bunlar Bi Çalışma Grubudur.. Denetim Masası Yazıcı Ve Fax lara Gir Ordan Tanıttığın yazıcıyı Paylaşıma Aç Diğer Bilgisayardan Yazdıra tıkladığında Yazıcı Soracaktır Ozmanda Ağ Bağlantılarımdan Diğer Bilgisayarın Konumuna tıkla Orda Yazıcı Gözükür.. Ordanda Yazdırabilirsin Saygılarımla..

Benm Önerim Sen Bu Bilgisayarların 2 Sindede Aynı İnt. Kullanıyorsan Zaten Bunlar Bi Çalışma Grubudur.. Denetim Masası Yazıcı Ve Fax lara Gir Ordan Tanıttığın yazıcıyı Paylaşıma Aç Diğer Bilgisayardan Yazdıra tıkladığında Yazıcı Soracaktır Ozmanda Ağ Bağlantılarımdan Diğer Bilgisayarın Konumuna tıkla Orda Yazıcı Gözükür.. Ordanda Yazdırabilirsin Saygılarımla..

Denedim ama olmuyor ..

Yüksek ihitmalle senin internetinde vardır şimdi?. Modeminde de iki çıkış olması yeterli. En kötü modemde bile bir usb bir ethernet çıkışı oluyor. İki bilgisayarıda modeme bağlayıp ağ kurulum sihirbazını çalıştır bir ev ağı kur kendine. Sonra yazıcının bağlı olduğu bilgisayardan Denetim masasındaki yazıcılar ve fakslar bölümünden girip yazıcını paylaşıma aç. Diğer bilgisayardan aynı bölüme girip yazıcı ekleyi seç ve ordan ağ yazıcılarını seç yüksek ihitmalle diğer yazıcıyı ordan görebileceksin!

yada yapamazsan bazı yazıcılarda hem paralel port hem usb oluyor birine paralelden kur birine de usb den benimde başıma gelmişti böyle bir durum ne yaptıysam olmadı en son dediğim gibi yaptım gayet güzel çalıştı.

Yüksek ihitmalle senin internetinde vardır şimdi?. Modeminde de iki çıkış olması yeterli. En kötü modemde bile bir usb bir ethernet çıkışı oluyor. İki bilgisayarıda modeme bağlayıp ağ kurulum sihirbazını çalıştır bir ev ağı kur kendine. Sonra yazıcının bağlı olduğu bilgisayardan Denetim masasındaki yazıcılar ve fakslar bölümünden girip yazıcını paylaşıma aç. Diğer bilgisayardan aynı bölüme girip yazıcı ekleyi seç ve ordan ağ yazıcılarını seç yüksek ihitmalle diğer yazıcıyı ordan görebileceksin!

dostum benim bilgisayarın bir kablo ile bağlı diğeri kablosuz bu durumda nasıl yapacaz

dostum benim bilgisayarın bir kablo ile bağlı diğeri kablosuz bu durumda nasıl yapacaz

Kardeş hiç bir fark yok arada yine aynı şeyleri yapacan. Burda önemli olan çalışma gruplarının aynı olması. Çalışma grupları aynı olsun bazen yukarıda dediklerimi bile yapmana gerek kalmaz. Bilgisayarlar otomatikmen birbirini görür. Yazıcıya sağ tıklayıp paylaşıma açtığın zaman bile karşı bilgisayarda atıyorum: PC1 üzerinde HPDeskjet cart curt diye otomatik olarak bir yazıcı oluşacaktır. Tabi oluşmadığı durumlarda yukarıda dediğim gibi kendin yazıcı ekleme sihirbazını kullanacaksın ve ordan ağ yazıcılarını bulmasını sağlayacaksın!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...