Jump to content

İki Windowstan Birini Kaldırmak

mstfckmk

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarımın c sürücüsünde xp yüklüydü siteden win7 yi indirdim d ye kurdum. daha sonra c sürücüsüne win7 kurdum d deki win7 yi kaldıramıyorum acaba nasıl yapabilirim. başlangıçtan kaldırdım ama d den silemiyorum win7nin dosyalarını

Windows Vista ile (tabii ki W7'de de var) çok daha gelişmiş bir Windows dosya koruması geldiği için silmeniz mümkün değil gibi.Başka bir diske yedeklemelisiniz mecburen.

Ben de çok denedim ama olmamıştı.

İşletim sistemini kaldırmak istiyorsanız ;

Bilgisayarım ---> Sağ tık ---> Özellikler ---> Gelişmiş ---> Başlangıç ve kurtarma ---> Ayarlar butonuna tıklayın ve ardından düzenle butonuna basın. Not defterinde " boot " adlı dosya açılacaktır, orada ikitane işletim sistemininde ismi yazar. Silmek istediğiniz işletim sistemini silebilirsiniz. Sonra işletim sistemizin D ve C hangisindeyse oradan sistem dosyalarını silin. İşlem tamam. Kolay gelsin...

Windows Vista ile (tabii ki W7'de de var) çok daha gelişmiş bir Windows dosya koruması geldiği için silmeniz mümkün değil gibi.Başka bir diske yedeklemelisiniz mecburen.

Ben de çok denedim ama olmamıştı.

Live CD ile açarakta silinemiyormu? Silinebilmesi gerekir diye düşünüyorum.

bide sürücüyü biçimlendirince dos ortamında yinede görünüyor

bunada bir çözüm yazılırsa cok memnun olurum

Altta, Rmhtp'nin belirttiği biçimde boot.ini dosyasını düzenlersen(Kaldırdığın sisteme ait satırı silersen) boot sırasında bir daha karşına çıkmaz. Yani dos ortamında görünmez.

bunları zaten biliyorum da bunun dışında bir şey yapabilmem mümkün mü? çünkü d de dosyalarım var ve yedekleyemeyeceğim kadar büyük.

Live CD ile açarak silmeyi denedinmi? Yani, tek tek dosyaları seçerek.. Korumak istediğin dosyaları bırakabilir, windows kurulumuna ait dosyaları silebilirsin. Olabilmesi gerekir diye düşünüyorum. Denemediysen mutlaka denemelisin. Zaten kolayda bir yol bu.

1. işletim sistemimiz XP Pro

2. işletim sistemimiz Windows7

Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin ama 2. İşletim sistemi Boot etmedigi zaman yine dosyaları korumalı olarak mı açılıyor bilgisayar ?

yani yukarıda arkadaşlarımızın dediği gibi Boot.ini içerisinden 2. işletim sistemine ait olan satırı sildikten sonra D içerisindeki işletim sistemi dosyalarını silmemiz mümkün degil mi yine ?

1. işletim sistemimiz XP Pro

2. işletim sistemimiz Windows7

Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin ama 2. İşletim sistemi Boot etmedigi zaman yine dosyaları korumalı olarak mı açılıyor bilgisayar ?

yani yukarıda arkadaşlarımızın dediği gibi Boot.ini içerisinden 2. işletim sistemine ait olan satırı sildikten sonra D içerisindeki işletim sistemi dosyalarını silmemiz mümkün degil mi yine ?

aynen öyle arkadaşım. tam da dediğin gibi silinmiyor. bu resimdeki iletiyi alıyorum... dediği izini almaya çalışıyorum ama olmuyor ona da izin vermiyor anlamadım gitti. bir şey daha sormak istiyorum sizlere. win7 de benim internetim sanki daha yavaş. ethernetin driverini de yükledim ama xp kadar hızlı değil bunun sebebi aktivasyon yaptığım programla alakalı olabilir mi? forumda aktivasyon programlarının win7 yi yavaşlattığı modlu bios yönteminin daha stabil olduğu yazıyor.

519.png

aynen öyle arkadaşım. tam da dediğin gibi silinmiyor. bu resimdeki iletiyi alıyorum... dediği izini almaya çalışıyorum ama olmuyor ona da izin vermiyor anlamadım gitti. bir şey daha sormak istiyorum sizlere. win7 de benim internetim sanki daha yavaş. ethernetin driverini de yükledim ama xp kadar hızlı değil bunun sebebi aktivasyon yaptığım programla alakalı olabilir mi? forumda aktivasyon programlarının win7 yi yavaşlattığı modlu bios yönteminin daha stabil olduğu yazıyor.

519.png

Benim önerdiğim live cd ile başlatarak silmeyi deneseydin bu izin ile ilgili mesaj çıkmazdı(veya denediysen çıkmamıştır). Çünkü PC'yi live cd ile başlatarak çalıştırmak, PC'de kurulu işletim sisteminden bağımsız olmasını sağlıyor.

Deneyip denemediğin ve problemini giderip gidermediğin ile ilgili birşey yazmamışsın.

Win7'de internetin yavaş çalışmasının ise loader crack ile bir ilgisi olabileceğini hiç düşünmüyorum. Eğer öyle olsaydı, bu sadece internette değil genel olarak windowsta ve tüm uygulamalarda olurdu. Eğer windows ve uygulamalarda bir yavaşlık söz konusu değilse activation biçimi ile ilgili internet yavaşlaması olabileceğini hiç düşünme. Belki ethernet sürücüsü akıcı çalışması bakımından tam uyumlu değilse.. ki bunuda çok sanmıyorum. Yada bu durum internette meydana gelen geçici bir durumdur. Belkide hiç böyle birşey yokturda sana öyle gelmiştir(Zaten durumu anlatırken 'sanki..' ifadesi kullanmışsın.).

Edit: Loader yöntemli crack, windowsun hızıyla ilgili bir etki değilde daha çok windowsun açılmasıyla ilgili bir etki yapar. Çünkü loader crack yöntemi bir çeşit sanal ve ikincil bir bios oluşturmaktadır. Açılış sırasında gerçek biosun yanısıra var gibi olan ikinci biosunda okunması açılıştaki bu yavaşlamaya neden olmaktadır.

Forumdaki crack profesörlerinin anlatımlarından ben bunu çıkardım. Ve esasen kendi deneyimlerimdede bunu gözlemledim(İnternet hızım ile ilgili ise hiçbir fark göremedim).

Live CD ile açarak silmeyi denedinmi? Yani, tek tek dosyaları seçerek.. Korumak istediğin dosyaları bırakabilir, windows kurulumuna ait dosyaları silebilirsin. Olabilmesi gerekir diye düşünüyorum. Denemediysen mutlaka denemelisin. Zaten kolayda bir yol bu.

live cd derken neyi kastettin anlamadım arkadaşım. ;)

live cd derken neyi kastettin anlamadım arkadaşım. ;)

Öyleyse sorsana.. Hem 'problemim var, yardım edin' diyorsun, hemde yardım için yazılan mesajların ne dediğini anlamadığını söylemiyorsun(Tam tersine mesajlarından birinde, 'bunları biliyorum' diyorsun.). Böyle oluncada hem sorunların çözümlenemiyor, hemde birşeyleri öğrenmekten mahrum oluyorsun.

Live CD, bir başlangıç CD'sidir ve bir işletim sistemi içerir. En çok kullanılanı live XP'dir. Yani windows XP işletim sisteminin pc ye kurulmadan cd den çalışan versiyonudur. Live linux versiyonlarıda vardır(Bunlar daha çok virüsten etkilenmiş PC'lerin düzeltilmesinde kullanılır.).

Özet olarak Live CD, CD'den çalışan bir işletim sistemidir ve PC'lerde ortaya çıkan problemlerin düzeltilmesinde ve de genel olarak onarılmasında kullanılır.

Forumda çeşitleri bir hayli bulunmaktadır. Arama motoruna yaz, bulursun.

Öyleyse sorsana. Hem 'problemim var, yardım edin' diyorsun, hemde yardım için yazılan mesajların ne dediğini anlamadığını söylemiyorsun(Tam tersine bir mesajlarından birinde 'bunları biliyorum' diyorsun.).

o biliyorum dediğim mesajda kurulum cdsini kullanarak d ye format at demişti ona biliyorum dedim ama sen tek tek silebilirsin falan yazınca heralde farklı bir şeydir diye düşündüm. velhasıl d deki windows7 hala duruyor kaldıramadım :);)

o biliyorum dediğim mesajda kurulum cdsini kullanarak d ye format at demişti ona biliyorum dedim ama sen tek tek silebilirsin falan yazınca heralde farklı bir şeydir diye düşündüm. velhasıl d deki windows7 hala duruyor kaldıramadım :);)

Üstteki mesajı tekrar oku. Yarımken yanlışlıkla göndermiştim. Tamamladım.

Öyleyse sorsana.. Hem 'problemim var, yardım edin' diyorsun, hemde yardım için yazılan mesajların ne dediğini anlamadığını söylemiyorsun(Tam tersine mesajlarından birinde, 'bunları biliyorum' diyorsun.). Böyle oluncada hem sorunların çözümlenemiyor, hemde birşeyleri öğrenmekten mahrum oluyorsun.

Live CD, bir başlangıç CD'sidir ve bir işletim sistemi içerir. En çok kullanılanı live XP'dir. Yani windows XP işletim sisteminin pc ye kurulmadan cd den çalışan versiyonudur. Live linux versiyonlarıda vardır(Bunlar daha çok virüsten etkilenmiş PC'lerin düzeltilmesinde kullanılır.).

Özet olarak Live CD, CD'den çalışan bir işletim sistemidir ve PC'lerde ortaya çıkan problemlerin düzeltilmesinde ve de genel olarak onarılmasında kullanılır.

Forumda çeşitleri bir hayli bulunmaktadır. Arama motoruna yaz, bulursun.

çok teşekkür ediyorum. cd sürücümü garantiye yolladım gelince deneyeceğim. ilgin için çok teşekkür ederim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...