Jump to content

Vmware Ve Ekran Kartı

mephistooo2

Recommended Posts

• Editor

aklıma takılan mesele ekran kartı donanımı ile ilgili olduğu için konuyu buraya açtım, eğer mod arkadaşlar konunun yanlış yere açıldığını düşünüyorlarsa özür...

arkadaşlar bildiğiniz üzere piyasada sanal işletim sistemi yazılımları mevcut, bu yazılımların hepsi ikinci bir işletim sistemini kurarken asıl bilgisayarın donanımlarını kullanıyorlar, ama neden ekran kartını görmüyorlar..

mesela kendim Windows 7 kullanıyorum, VMware'de Ubuntu kurdum, neden VMware yazılımı ekran kartım olan Nvidia 9500GT'yi görmüyor da kendi içerisinde olan ekran kartına beni mahkum ediyor..

ekran kartı donanımını gören bir sanal işletim sistemi yazılımı var mı, yada VMware yazılımında ekran kartımı görmesini nasıl sağlayabilirim ... ?

yardımcı olursanız sevinirim...

Acık kaynak ısletım sıstemlerının eksık yanı dır ekran kartına tam destek verememesı , ancak bu hata ekran kartı uretıcılerınden kaynaklanır! Lınux veya Ubuntudan degıl ,

Daha gecen hafta ATı lınux ıcın drıver hazırladı , ancak nvidia daha onceden hazırlamıstı, ekran kartı uretıcısının sayfasına bir bak ayrıntılı acıklamalr alcaktır

kolay gelsın :download1:

• Editor
Acık kaynak ısletım sıstemlerının eksık yanı dır ekran kartına tam destek verememesı , ancak bu hata ekran kartı uretıcılerınden kaynaklanır! Lınux veya Ubuntudan degıl ,

Daha gecen hafta ATı lınux ıcın drıver hazırladı , ancak nvidia daha onceden hazırlamıstı, ekran kartı uretıcısının sayfasına bir bak ayrıntılı acıklamalr alcaktır

kolay gelsın :download1:

ekran kartımın Ubuntuya uygun sürümünün olmamasından yakınmıyorum, benim demek istediğim VMware gibi yazılımlarala sanal olarak kurduğum Ubuntuda, VMware programına Nvidia ekran kartımı nasıl gösteririm, ben onu soruyorum...

ilgilendiğin için teşekkür ederim arkadaşım ama sanırım ne demek istediğimi tam olarak anlayamamışsınız... yine de teşekkürler...

şimdi sitesınden teknık destek formunu ındırdım ıcınde yazmıyor ancak soyle bır yer var ,

Please register to see this content.

sanırım gormemesı normal , daha once gormusmuydu?

şimdi sitesınden teknık destek formunu ındırdım ıcınde yazmıyor ancak soyle bır yer var ,

Please register to see this content.

sanırım gormemesı normal , daha once gormusmuydu?

acık kaynak kodu vs ile ilgili bir durum yok ortada

vmware gibi simulatorler pc nin gercek ırq dma i/o adreslerini kullanamadıgı için ekran kartınızı direk gormezler ama wmware de 3d destegi vardı galiba

• Editor
acık kaynak kodu vs ile ilgili bir durum yok ortada

vmware gibi simulatorler pc nin gercek ırq dma i/o adreslerini kullanamadıgı için ekran kartınızı direk gormezler ama wmware de 3d destegi vardı galiba

her ne kadar 3D desteği olsa da, maalesef gerçek bir ekran kartının yerini tutmuyor ki...

• Editor
misafir eklentilerini kurmadan vga nın asıl driverini yüklemeyi denedinmi ..

VM Tools'u kurmadan önce asıl ekran kartının sürücüsünü yüklüyorum ve kurulum esnasında hiç bir şekilde hata vermiyor, yeniden başlatıyorum ancak ekran kartı özelliklerine girdiğimde hala VMware'in kendi ekran kartının adı yazıyor... VMware VGA'mı ne öyle birşey işte...

VM Tools'u kurduktan sonra da ekran kartının sürücüsünü yükledim sonuç yine hüsran... :good:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...