Jump to content

Forumumuz Hacklendi

Recommended Posts

Arkadaşlar halletim siteyi ben kurmuştum. Silen hangi salaksa girdiği açıktan ben de girdim. Zaten silse ne olacak veritanından yeni üyelikle işimi halledebileceğimi bilmiyor galiba :) Siteyi sildim baştan temiz bir şekilde kurarım yakında ama birkaç konuda yardımınızı isteyeceğim. Yardımcı olabilecekler PM yoluyla ulaşırlarsa çok sevinirm. Şimdiden teşekkürler hepinize

Arkadaşlar halletim siteyi ben kurmuştum. Silen hangi salaksa girdiği açıktan ben de girdim. Zaten silse ne olacak veritanından yeni üyelikle işimi halledebileceğimi bilmiyor galiba :) Siteyi sildim baştan temiz bir şekilde kurarım yakında ama birkaç konuda yardımınızı isteyeceğim. Yardımcı olabilecekler PM yoluyla ulaşırlarsa çok sevinirm. Şimdiden teşekkürler hepinize

Hangi konuda olduğunu söylersen belki olabiliriz...

1

Smf forum sistemi genel olarak çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Her versiyonda ufak bir açık mevcuttur. En kolay yolu admin paneline ikinci bir şifre koymak ,)

Kurulum:

Sources/admin.php acıyoruz

Bul:

************************************************** ********************************/

Hemen altına

// Kullanici Listesi desing Emircan

$kul[0][’username’]="adınız";

$kul[0][’password’]="sifreniz";

// Dogrulama

function authenticate()

{

header( ’WWW-Authenticate: Basic realm="Admin Paneli Erişim İçin Security Panel"’ );

header( ’HTTP/1.0 401 Unauthorized’ );

echo ’Şifre yada kullanıcı Adınız Yanlış’;

exit;

}

if (!isset($_SERVER[’PHP_AUTH_USER’]) || !isset($_SERVER[’PHP_AUTH_PW’])) { authenticate(); } else

{

for($i=0;$i<count($kul);$i++) { if($_SERVER[’PHP_AUTH_USER’]==$kul[$i][’username’] && $_SERVER[’PHP_AUTH_PW’]==$kul[$i][’password’]){$auth=TRUE;}}

if($auth !=TRUE) {authenticate();}

}

Not:Hiçbir Sistem,Kod v.s. %100 güvenli değildir.

kardeş 3 ay önce bir sitede bulmuştum vede gayet güzel bir çözüm tasiye ederim bunu denemeni

2

Bunları Filezilla programı ile yapman gerekiyor ben File zillayı tavsiye ediyorum şiddetle

Dosya İzinleri ( CHMOD )

Forum Klasörüne Girdiginiz Zaman veya Ana Dizindeyse Dosyalarınız,Üstteki Sarı Renkli Klasörlerin Chmod İzinleri 755 Olmalı.Ve Hemen O Sarı Renkte Dedigimiz Klasörlerin Altındaki Dosyalar İse 644 Olmalı

dosyaizinlericy8.jpg

Nasıl yapılacagı

adszaaahr8.jpg

755 Chmod

755lo1.jpg

644 Chmod

644ne0.jpg

Bir Modifikasyon Yaparken,Mod Yüklerken Admin Panelinden Veya Manuel Filezilla dan Chmod İzinlerini 777 Yaptıktan Sonra Muhakkak İşiniz Bitince Chmod Ları Eski Haline Getiriniz.

ayarlari_onar.php , veritabani_geri_yükle.php gibi Aygıtları kullandıktan sonra Hemen siliniz.Forum Klasörü İçerisinde Yabancı Hiç Bir Dosya Bulundurmayın.

Ayrıca kardeşim smfnin resmi stesi dışından bir eklenti kurmanı tavsiye etmiyorum resmi sitedekilerin hepsi denenmiş oluyor çünkü.

:):D:D

Hostunu değiştir Safe mod off ve Bazı fonksiyonları devredışı bırakmamıştır.Eğer hostun iyi yerdeyse sistemde açık vardır.Smf felansa son sürüme yükselt daha birşey yapamazlar.Birde dosyaları tek tek incele shell atmış olabilir.

:clapping:

lamerler çoğaldı.stelaer ve keylogla şifre çalanlar kendini hacker zannetmeye başladı.kardeşim sen önce pcne format at.

:clapping:

><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸.->%100 haklisin<-.¸¸.·`¯´·.¸¸.·`<º))))><

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...