Jump to content

Windows 7 Ve Windows Xp Pro çift Işletim Sistemi

FireWalkeR

Recommended Posts

arkadaşlar bilgisayarıma windows 7 yi kurdum ama d'de windows xp kurulu önceden vista varken açılışta soruyordu hangisiniden başlatayım sistemi diye ama windows 7'de sormuyor nasıl sormasını sağlarız bi yardım edin iki işletim sistemini de kullanmak istiyorum acil yardımmmm

windowsta eski işletim sistemini yeniden sonra kuramazssın buda ne demek oluyor önce xp sonra vista yada 7 yoksa çalıştıramazssın

windowsta eski işletim sistemini yeniden sonra kuramazssın buda ne demek oluyor önce xp sonra vista yada 7 yoksa çalıştıramazssın kayıt defteri galiba xp vista veya 7 ye olanak sağlıyor ama vista veya 7 sağlamıyor 7yede vista kuramazssın önce eski sistem sonra yeni

windowsta eski işletim sistemini yeniden sonra kuramazssın buda ne demek oluyor önce xp sonra vista yada 7 yoksa çalıştıramazssın

daha önce vista varken çalıştırıyormus c de vista d de xp.

ama c ye format atınca xp nin boot dosyaları da c de oldugu için o da gitmiş büyük ihtimal. easy bcd adlı programla düzeltebilirse düzeltir yoksa yeniden yüklemek zorunda zaten. saygılar...

walla arkadaşlar benim c'de vista vardı d'de xp vardı sorunsuz çalışıyordu açılışta seciyordum şimdi vistaya format atıp windows 7'yi yukledim ama easybcd programı ile aynı işlemleri yapmama reğmen olmadı. "ntldr" eksik diyor nasıl yapacağım olmadı bir türlü yardım :download1:

walla arkadaşlar benim c'de vista vardı d'de xp vardı sorunsuz çalışıyordu açılışta seciyordum şimdi vistaya format atıp windows 7'yi yukledim ama easybcd programı ile aynı işlemleri yapmama reğmen olmadı. "ntldr" eksik diyor nasıl yapacağım olmadı bir türlü yardım :)

kardeş eksik olan dosyayı xp nin istediği yere koysan belki düzelebilir. xp cd sinden bulursun. baska bir yol bilmiyorum. xp yi tekrar yüklesen düzelirde işte... sana kalmış orası.

Arkadaşlar bende şuan xp yüklü.

Ayri bir disk var o diskede win 7 kurmak istiyorum.

peki o diske win 7 kursam problem çıkarmi?

Yani boot kısmında xp ve win 7 görünür değil mi.

c sürücüde xp yüklü ise d ye de windows 7 yi kurarsın açılışta da sorar hangisiyle başlamak istediğini. sorun olmaz yani :download1:

Arkadaşlar bende şuan xp yüklü.

Ayri bir disk var o diskede win 7 kurmak istiyorum.

peki o diske win 7 kursam problem çıkarmi?

Yani boot kısmında xp ve win 7 görünür değil mi.

Ayrı bir disk derken fizksel olarak ayrı bir disk mi yoksa aynı disk farklı bölüm mü? Ben de aynı diskte farklı bölümlerde xp (c:) ve win 7 (d: , gerçi win 7 kurulduğu diske c: diğerine d: diyor ama :download1: kurulu ve bir sorun yok, açılışta soruyor, ön tanımlı olarak win7 seçili yani 30 sn bişeye basmazsan win 7 açılıyor.

Farklı sabit diskler de olsa sorun olmaması lazım...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...