Jump to content

Asus P5b Bios Güncelleme Hatası

VisuaLNET
 Share

Recommended Posts

Asus P5B Anakartımın Biosunu güncellemek istiyorum. Ancak Fotoğraftaki hatayı alıyorum. Ne yapmam gerekiyor.

ÇÖZÜM: USB Belleği Fat32 ile biçimlendirdim. Güncel Bios'u USB belleğe ve C sürücüsüne kopyaladım. Ancak güncelleme sırasında USB belleği görmedi, C sürücüsünü gördü. C Sürücüsündeki dosya ile biosu güncelledim.

20211127_231515.jpg

Edited by VisuaLNET
ÇÖZÜLDÜ.

Kullanılabilir sürücü veya dosya konumu bulunamadı diyor? Google translate kullansanız dahi anlayabilirdiniz. Birde esas mesele aşağıda ki sürücü listesi boş usb bellekten önce pc ye ait hddleride listelememiş. Muhtemelen sisteme bağlı bir hdd yok varsa da başka arıza var. Bu şekilde sonuca ulaşılamazsa bilgisayarcıya gidin bios rom chipini söküp programlayıcıya takıp me region rom atabilir.

Edited by Senkron2

Senkron2, 4 dakika önce yazdı:

Kullanılabilir sürücü veya dosya konumu bulunamadı diyor? Google translate kullansanız dahi anlayabilirdiniz. Birde esas mesele aşağıda ki sürücü listesi boş usb bellekten önce pc he ait hddleride listelememiş. Muhtemelen sisteme bağlı bir hdd yok varsa da başka arıza var. Bu şekilde sonuca ulaşılamazsa bilgisayarcıya gidin bios rom chipini söküp programlayıcıya takıp me region rom atabilir.

Hatanın ne demek istediğini anladım. Ancak HDD, USB'ye nasıl ulaşabileceğim konusunda bir fikrim yok. Bu yüzden bu konuyu açtım. Program ile baktığımda HDD Sağlık durumu iyi. Bundan sonraki çözüm yazılımdan çok donanımsal gibi duruyor.

Teşekkürler.

Sağlıklı çalışan anakartta bios sürümü eski dahi olsa gönderinizdeki resmin sol alt kısmında bulunan bölümde takılı harddiskiniz ve usb belleklerinizin listesi olmalı. Bu durumda bios dosyasını seçmek için gerekli adımları atabilirsiniz. 

Please register to see this content.
 Bu da son sürüm bios anakartınıza ait. Birde size tavsiyem asus utily diye bir yazılım olmalı sizdeki anakartın support bölümünde oradan indirirseniz içerisinde windows ortamında biosu flashlayacak bir yazılım olmalı. Buradan göremiyorsanız oradan yapabilirsiniz yani. 

Senkron2, 10 saat önce yazdı:

Sağlıklı çalışan anakartta bios sürümü eski dahi olsa gönderinizdeki resmin sol alt kısmında bulunan bölümde takılı harddiskiniz ve usb belleklerinizin listesi olmalı. Bu durumda bios dosyasını seçmek için gerekli adımları atabilirsiniz. 

Please register to see this content.
 Bu da son sürüm bios anakartınıza ait. Birde size tavsiyem asus utily diye bir yazılım olmalı sizdeki anakartın support bölümünde oradan indirirseniz içerisinde windows ortamında biosu flashlayacak bir yazılım olmalı. Buradan göremiyorsanız oradan yapabilirsiniz yani. 

Asus Utilities gibi bir programa ulaşamadım. 

polymorpha, 6 saat önce yazdı:

Fat32 olarak bir bölüm açın deneyin , veya

usb bellek ile dos ekranın da 

en son yöntem CD ile :)

Teşekkürler. USB'yi Fat32 yapınca oldu. 

MesutÖzil, 4 saat önce yazdı:

Flash diskinizi fat32 formatına biçimlendirip bios dosyanızı öyle diske kopyaladınız değil mi ?

Teşekkürler. USB'yi Fat32 yapınca oldu. Ancak ne olur ne olmaz diye C sürücüsüne de kopyalamıştım. USB'yi görmedi ancak C sürücüsünü gördü. 

• Like 1