Jump to content

Bios Silindi

matahari218534

Recommended Posts

Anlaşıldı ki sorunun bios değil :) Eğer bilgisayarı komşuna iyilik olsun diye yapmaya çalışıyorsan hiç uuraşma, bırak kendileri servise falan göndersinler, extra bi sorun daha çıkar sen kötü olursun(tecrübeyle sabittir).

Yok uuraşırım diyosan çalışan bir sistemden 1)güçkaynağı sök o kasaya tak

2)ram sök, o kadaya tak dene,

3)işlemci sök bu kasaya tak dene(tabii uygununu bulabilrsen, ama tavsiye etmem,şansına bazen parçayı söktüğün sistem de toplayınca çalışmayabiliyor:( bu sefer diğerine de mahçuup oluyosun ) .

Ama güç kaynağını ve remi seçeneklerini dene en basitinden, yoksa bırak adamlar servise mi yolluyolar atıyolar mı sokağa.. kendileri uğraşsınlar:) Sen elinden geleni yapmışsın, biraz daha uğraşırsan eline yapışmasın!..:D

Dedikleriniz doğru haklısınız bir arkadaşımda uygun bir ram varmış onları denicem en sonra işlemciyi deniceğimi sanmıyorum bu bilgisayara uygun bir işlemci bulmak biraz zor oda olmadı vericem kasayı

Anlaşıldı ki sorunun bios değil :) Eğer bilgisayarı komşuna iyilik olsun diye yapmaya çalışıyorsan hiç uuraşma, bırak kendileri servise falan göndersinler, extra bi sorun daha çıkar sen kötü olursun(tecrübeyle sabittir).

Yok uuraşırım diyosan çalışan bir sistemden 1)güçkaynağı sök o kasaya tak

2)ram sök, o kadaya tak dene,

3)işlemci sök bu kasaya tak dene(tabii uygununu bulabilrsen, ama tavsiye etmem,şansına bazen parçayı söktüğün sistem de toplayınca çalışmayabiliyor:( bu sefer diğerine de mahçuup oluyosun ) .

Ama güç kaynağını ve remi seçeneklerini dene en basitinden, yoksa bırak adamlar servise mi yolluyolar atıyolar mı sokağa.. kendileri uğraşsınlar:) Sen elinden geleni yapmışsın, biraz daha uğraşırsan eline yapışmasın!..:D

evet hiç görüntü gelmiyor

Kardes siyah ekran derken tam nerde kalıyorsun Hic mi görüntü yok yoksa sistem belli bir noktaya kadar gelip devam mı etmiyor?

Arkadaşlar Bios Pili olmadanda bilgisayar çalışır. şunda bende bios pili takılı değil çünkü pili taktığımda pc açılmıyor. hata veriyor ne ilginç değil mi :whistle:

ama sana belki yardımcı olurmu bilmiyorum ama şu siteden bakabilirsin

http://www.pclabs.gen.tr/guides/bios-kurtarma/page_1.htm[/CODE]

Teşekkür ederim çok güzel bir döküman incelicem eğer yine olmadı vericem bilgisayarı ama bana çok anlamsız geliyor hiçbir uyarı hata ses bir ekran yok kaç günden beri şu bilgisayarla uğraşıyorum benimde canım sıkıldı

Arkadaşlar Bios Pili olmadanda bilgisayar çalışır. şunda bende bios pili takılı değil çünkü pili taktığımda pc açılmıyor. hata veriyor ne ilginç değil mi :rolleyes2:

ama sana belki yardımcı olurmu bilmiyorum ama şu siteden bakabilirsin

http://www.pclabs.gen.tr/guides/bios-kurtarma/page_1.htm[/CODE]

anakart üzerinde onboard ekran kartı yok o benimde aklıma geldi ama yok

fabrika ayralarına donduğu için anakartta onboard ekran kartı varsa o birincil olnuş olabilir genelde ondan oluyo varsa onboard kart ona tak monutoru biostan düzenle sonra düzenleyeceğini

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...