Jump to content

Telefon Yedeği Dosyasını Yedek öncesi Formatlara Döndürmek.

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Nokia 5800 xm ve Android telefonlarımın yedekleri var 10 yıl öncesine kadar. Bunlarda aradığım daha doğrusu olmasını umduğum dosyalar var. nokia5800 xm nin sistemi Symbian idi galiba. 

Yedeklerdeki dosya formatını şimdi göremediğim için bilemeyeceğim. Ama başlıktada belirttiğim gibi bu 800 mb gibi civarı tek yedek dosyalarını yedekten önceki normal bildiğimiz dosya  formatlarına geri döndürmenin imkanı varmı?

Böyle 3 adet yedek gördüğümü anımsıyorum geçen yedek düzenleme çalışmamda. 5800 yedeği diye hatırlıyorum ismini diğer ikisinden emin değilim onlarda bir ihtimal  yine 5800 olabilir Sony de olabilir Lenovo olabilirmi pek sanmıyorum. 

Yani en kestirme yol 5800 a yedeği geri yüklemek olabilir ama tahmin edersinizki elimde artık Nokia 5800 xm telefonum yok.

yineben, Bir saat önce yazdı:

bence

ikinci el satan telefoncudan, yedekteki dosyalarına ulaşabilirsin

android uyumlu aynı programların benzerini bulup kullanabilirsin. resim video müzik notlar gibi bilgilerini de alıp

güncel telefonunda kullanabilirsin

Ben Nokia 5800 xm Symbian olduğunu düşünüyorum. Birazdan bakıp belirticem. 

2. El telefoncu varda piyasa acayip pahalı. Acımıyorlar. Benim için belgenin 30 TL değeri varsa kalkar 130 TL isterler olmaz. Ama yinede o da bir seçenek tabi. Teşekkürler.

Arşivi tarayıp buldum bir tanesi kopya olmak üzere 3 yedek var. Yani 2 tane yedek var. Birisi Nokia 5800xm yedeği 2010 yılında alınmış (saırım Ovi suit ile alınmış olabilir) diğeride Sony xperia L c2105 2013 yılında sony companion ile alınmış olmalı. 5800 ınki 745 mb xperia L ninki 484 mb boyut olarak.

5800 ın dosya uzantısı .NBU xperia L ninki ise .DBK

Please register to see this content.

Atilla63, 2 saat önce yazdı:

Nbu yedeğini Nbu Explorer ile açabilir içeriğini extract edebilirsin.uygulamanın linki burada 

Please register to see this content.

Çok teşekkür ederim. dbshell eklentisi eksikmiş onuda bulup dizine attım her şey açıldı. fakat aradığım belgeleri bulamadım. Daha doğrusu yoktu. 

Şimdi sony xperia LC2105  .dbk yedeği kaldı.  ?  EDİT: Onuda kendim buldum daha doğrusu yabancı bir youtube videosundan dbk uzantısını zip olarak değiştirip winrar dosyası olunca klasöre ayıklaya tıklayınca her şey ortaya çıkıyor. Fakat ondada aradıklarımı bulamadım. Bir tane kingston usb belleğim yanmıştı büyük ihtimal onda gittiler. neyse sağlık olsun.

Edited by abdulhey_
  • Like 2