Jump to content

Xp 64 Bit Türkçe Yamsını Istiyorum

kurt61

Recommended Posts

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply
  • 3 hafta sonra ...
Ne demek yok Buyrun Tnctr de bir ilk Windows XP Professional SP2 64 Bit Türkçe yama

http://rs204.rapidshare.com/files/53053769/Windows_XP_Multilingual_User_Interface_Pack.rar[/CODE]

[b]Birçok arama yaptım.İnternette konularda verilen linklerdekilerdekileri indirdim baktım, birkaç vatandaş bu kesin olur indir dediler.Kısaca denenebileceklerin hemen hemen hepsini indirdim ve denedim....

Olmuyor....

Yabancı sitelerdede yok....

Siz nasıl oluyorda böyle kesin konuşabiliyorsunuz?

Yok kardeşim.

Vatandaşı boşuna yanıltmayalım ve yormayalım...

Microsoft amca yapmamış işte....[/b]

Üstteki linki indirdikten sonra “rar” uzantılı dosyayı bir klasöre çıkararak işe başlayalım.

“MUISETUP.EXE” dosyasını çalıştırın. İlk ekranda “Accept The License Agremeent” kutucuğunu doldurup “Continue” diyoruz. Continue dedikten sonra açılan “Install languages for menus and dialogs” penceresinde ikinci dil seçeneği olarak gördüğünüz “Turkish” kutusu işaretlenerek, altta bulunan uzun açılır pencereden “Turkish” seçimini yapın.

Ardında da “Ok” diyerek kuruluma başlayalım. Kurulum bittikten sonra alttaki ekran görüntüsüyle işlem tamamlandı. “Multilingual File Installation was completed successfully“ mesajını alıp sizden bilgisayarınızı ”Restart” yapmanızı isteyecek. Bilgisayarınız açıldıktan sonra hala İngilizce olduğu göreceksiniz. Bu kolay kurulumun hemen ardından bilgisayar dilini nereden değiştireceğinizi sıra geldi.

Start, Settings, Control Panel‘e girin. Regional and Language Options ‘a girdiğinizde açılan pencereden üstte bulunan “Languages” segmesine geçiyoruz. Burada kurulum yapmadan önce bulunmayan “Language used in menus and dialogs” isminde en altta bir pencerenin ekrana eklenmiş olduğunu göreceksiniz.

Pencereden “Turkish” seçeneği seçilip “Ok” dediğinizde ayarların algılanması için sizden birkez “Logoff” (Oturumu Kapat) işlemi yapmanız istenecek. Oturumu tekrar açtığınızda İngilizce kurulmuş Windows Xp’nizin Türkçe’ye döndüğünü göreceksiniz. Üstelik duvar kağıdı değiştirir gibi bu işlemi birkaç tıklamayla yapacaksınız. Deneyin ve görün.

Yukarıda açıklanan işlemle Türkçe yaması çalışmaktadır. Ama söylensiği gibi "Bu işlem için Windows Xp SP2 yüklü olmalıdır." bunun için; kurulumu yaptıktan sonra sp2 linikini (aşağıda) tıklayıp indirin. iso formatındadır, nero ile CD'ye yazdırıyoruz, yaklaşık 300mb civarı..

xp pro x64 kurulumunu tamamladıktan sonra sp2 cdsini takın ve kurulumu yapın ..

Alternatif olarak; WindowsServer2003.WindowsXP-KB914961-SP2-x64-ENU.exe indirilebilir. (350mb civarı)

Please register to see this content.

türkçe yaması

ScreenShot002.jpg

Accept Tihe License işaretlendikten Sonra Continue Diyoruz

ScreenShot001.jpg

İngilizce İşaretli Cıkacaktır Biz Türkçeyi İşaretliyoruz ve select den de türkçeyi seçiyoruz ve

daha sonra okey diyoruz bu kadar..

Xp 64 Bit Türkçe Yok.

Türkçe yaması varmı ? Bilemiyorum.

XP 64Bit Türkçe olmadığı gibi, Türkçe Dil yamasıda yoktur. Aslında şöyle birşey yapılabilir mi bilmiyorum ama; 32Bit için olan Türkçe Dil dosyası üzerinde oynama yapılıp 64Bit'e uyarlanabilirse belki olabilir...

XP 64Bit Türkçe olmadığı gibi, Türkçe Dil yamasıda yoktur. Aslında şöyle birşey yapılabilir mi bilmiyorum ama; 32Bit için olan Türkçe Dil dosyası üzerinde oynama yapılıp 64Bit'e uyarlanabilirse belki olabilir...

Böyle Bişey söz konusu olamaz.

Böyle Bişey söz konusu olamaz.

sevgili kardeşlerim lafa gelince biz bir aileyiz diyorsunuz evet biz bir aileyiz öyleyse beni iyi dinleyin xp 64 bit türkçe diye birşey yok herkes kafasına iyice soksun böyle bir konu açılıyor birde birileri çıkıp hala 32 bit ile 64 bit arasında ne fark var diyorlar ne ne boş işlerle kafa yoruyorlar.

neyse kalbinizi kırdıysam özür dilerim

xp 64 bit türkçeyi rüyanızda bile göremezsiniz...

sevgili kardeşlerim lafa gelince biz bir aileyiz diyorsunuz evet biz bir aileyiz öyleyse beni iyi dinleyin xp 64 bit türkçe diye birşey yok herkes kafasına iyice soksun böyle bir konu açılıyor birde birileri çıkıp hala 32 bit ile 64 bit arasında ne fark var diyorlar ne ne boş işlerle kafa yoruyorlar.

neyse kalbinizi kırdıysam özür dilerim

xp 64 bit türkçeyi rüyanızda bile göremezsiniz...

Aileyiz,Neyi dinleyeceğim ? Biz bilmiyormuyuz Xp X64 olmadığını,Bu hırs nedir ? Bir heyecan gördüm sizde sakin olun.:) Boş işlerle kafa yoran insan bu forumda mevcutta olsa sizi illendirmeyecek mevzuruatlara cevap vermeyin.Rüyada niye görecem onu çözemedim. Zaten çıkmayacak birşeyin rüyasını niye göriyim ? :) Bilen var bilmeyen var ? Arasındaki Farkı madem bu kadar bilgilisiniz. Düşünücelerinizi alalım ne kadar biliyorsunuz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...