Jump to content

Pc Mavi Ekran Hatası Vermeye Başladı Ve Açılmıyor

fearlesshackteam

Recommended Posts

Arkadaşlar yaklaşık 10 dk önce bluetooth ve webcam i bilgisayara kurdum ve şu anda bilgisayar açılmıyor. Windows xp sp3 yüklü bilgisayarda. Ben şu anda ubuntudan yazıyorum. Burdan o yüklediklerimi kaldırabilirmiyim ? yani sisteme attıkalrı dosyalarını silsem xp açılır mı ? Acil düzeltmem lazım. Bilgisayar saat 19:30 a kadar düzelmeli. Format atamam içindekileri kaybedecem. Yüklü birçok program var. A4Tech pk-635 Webcam ve bluettoth dosyaları nereye kopyalanıyuor ve isimleri ne bilen bir arkadaşımız paylaşabilir mi ? Acilen düzeltmem lazım. ^_^

Güvenli modda da açmıyor. En son iyi yapılandırma denedim o da olmadı. VGA mod gibi bişey vardı o da olmadı. onarma dedim o da olmadı.

bilgisayarınızı tanıtın derken ne demek istediniz anlayamadım. açıklarsanız ona göre istediğiniz bilgiyi verebilirim.

Cd'den çalışan XP yada Vista farketmez ^_^ denedin mi? Forumda CD'den çalışan XP çeşitleri mevcut

Güvenli modda da açmıyor. En son iyi yapılandırma denedim o da olmadı. VGA mod gibi bişey vardı o da olmadı. onarma dedim o da olmadı.

bilgisayarınızı tanıtın derken ne demek istediniz anlayamadım. açıklarsanız ona göre istediğiniz bilgiyi verebilirim.

oooo daha ne bekliyon at formatı gitsin...)))arkadas bilgisayarı tanıtın derken özellikleinden bahsediyor...bilgisayarıma sağ tıkla özeellikler orda yazar dicem ama makine açılmıyor...güvenli moodda çalışmıyor...bence ramlerle bi oyna derim yerlerini değiştir cıkartıp tak...

Elimde ikisi de mevcut ama live cd ile ne yapacağımı pek anlayamadım. Şu anda kendi bilgisdayarımı kullanıyorum zaten ama ubuntudayım. Ne yapmam gerekiyor live cd ile söleyin uygulayayım. Kurtarma işe yaramadı. Siz kullanıyorsanız aynı webcami nereye dosya atıyor söleyin onları sileyim belki düzelir.

Donanım özellikleri işlemcin anakart markan ramlerın vb. hakkında bilgi verirmisin demek iistedim

Buyur arkadaşım burada CD'den çalışan XP var bunu boot'dan başlattın mı bilgisayarın açılır

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=104691&hl=Cd'den+Çalışan+XP[/CODE]

İntel işlemci ama modele bakamıyorum

Foxconn INT-M09 anakart

Nvidia Geforce 7200gs ekran kartı

avermedia tv kartı

bluetooth un markasına bakamıyorum

bunun dışında dvd rw, kart okuyucu gibi donanımlar var

başka ne sölemem gerekiyor

oooo daha ne bekliyon at formatı gitsin...)))arkadas bilgisayarı tanıtın derken özellikleinden bahsediyor...bilgisayarıma sağ tıkla özeellikler orda yazar dicem ama makine açılmıyor...güvenli moodda çalışmıyor...bence ramlerle bi oyna derim yerlerini değiştir cıkartıp tak...

Format atamayacağım için size sordum nasıl yapacağımı. Başka fikriniz var mı ?

Sorun Donanım Değil.. Sorun Bluetootundan Kaynaklanıyor Diye Düşünüyorum Bir Kaç Sene Önce Küçük Mavi Şeffaf Bluetootlar Markasını Hatırlayamıcam Onu Yükledikten Sonra Program Reset Atmamı İstiyordu Onun İstediği Pencereden Reset Atarsam Açılışta Mavi Ekran Verip Açılmıyordu.. Program Penceresini Kapatıp Kendim Bilgisayarı Yeniden Başlattığımda Bilgisayar Açılıyor Donanım Sorunsuz Yüklenmiş Oluyordu.. Yazılım Hakkında Fazla Bilgim Olmadığından Sana Yardımcı Olamıyacağım Fakat Boşu Boşuna Üyelere Anakart Filan Modelini Anlatmaya Çalışma Zaten Onların İstediği Konunun Uzayıp Gitmesi.. CD'den Çalışan XP'ile Dosyaları Yedekle C:Document Files\Kullanıcı Adı\Aplication Data Filan Bunların Hepsini Kopyala Programlarınından Varsayılan Datalarını Almış Olacaksın Sonra Temiz Bir Format At..

Çalışan cd zaten elimde mevcut ve ben onla ne yapacam ben onu anlayamadım.

Sorun Donanım Değil.. Sorun Bluetootundan Kaynaklanıyor Diye Düşünüyorum Bir Kaç Sene Önce Küçük Mavi Şeffaf Bluetootlar Markasını Hatırlayamıcam Onu Yükledikten Sonra Program Reset Atmamı İstiyordu Onun İstediği Pencereden Reset Atarsam Açılışta Mavi Ekran Verip Açılmıyordu.. Program Penceresini Kapatıp Kendim Bilgisayarı Yeniden Başlattığımda Bilgisayar Açılıyor Donanım Sorunsuz Yüklenmiş Oluyordu.. Yazılım Hakkında Fazla Bilgim Olmadığından Sana Yardımcı Olamıyacağım Fakat Boşu Boşuna Üyelere Anakart Filan Modelini Anlatmaya Çalışma Zaten Onların İstediği Konunun Uzayıp Gitmesi.. CD'den Çalışan XP'ile Dosyaları Yedekle C:Document Files\Kullanıcı Adı\Aplication Data Filan Bunların Hepsini Kopyala Programlarınından Varsayılan Datalarını Almış Olacaksın Sonra Temiz Bir Format At..

Çok teşekkürler aynı dediğiniz gibi oldu ama bilgisayarda lisanslı programlar var ondan atamıyorum format. Şimdi format atsam benim işim daha da çok uzayacak. o bluetooth dosyalarını nasıl silebilirim ? Bilginiz var mı ?

Elimde ikisi de mevcut ama live cd ile ne yapacağımı pek anlayamadım. Şu anda kendi bilgisdayarımı kullanıyorum zaten ama ubuntudayım. Ne yapmam gerekiyor live cd ile söleyin uygulayayım. Kurtarma işe yaramadı. Siz kullanıyorsanız aynı webcami nereye dosya atıyor söleyin onları sileyim belki düzelir.

C\Program Files A' Atması lazım wep camının markası adına bi klasör yer almalı.

Çalışan cd zaten elimde mevcut ve ben onla ne yapacam ben onu anlayamadım.

O CD'nin Sana Tek Yardımı Masaüstünü Göstermesi Olacak.. Açılışta CD'den Boot Etmen Lazım.. Biraz daha açayım.. bilgisayar açılışında sürekli del tuşuna bas bios ayarlarına gir orda boot settings diye bir bölüm olacak orda first boot device HDD, CDROM, Flopy Filan Yazar First Olanını CDROM Yapıcaksın Yada Orda CD Sürücünün Modeli Olabilir Onu Seçip F10 Tuşuna Bas Sonra Kaydolsunmu Diye Sorar Y Tuşuna Basıp Enter'de.. Blgisayar Res Atar Kendine.. Şimdi CD'den Windows Açılmaya Başlar (Boot Menüsü Varsa Ordan Seçiceksin).. Masaüsünü Gördükten Sonrası İşimiz Yedek Almak Flash Bellek Yada EBook İçine Verilerini Taşı..

Çok teşekkürler aynı dediğiniz gibi oldu ama bilgisayarda lisanslı programlar var ondan atamıyorum format. Şimdi format atsam benim işim daha da çok uzayacak. o bluetooth dosyalarını nasıl silebilirim ? Bilginiz var mı ?

Paşam Keşke dosyaları bi kaç metin belgesi filan olsa.. sorun driver'ı System32'nin içine yüklüyor vede yüklerken birkaç sistemle alakalı dosyayı değiştiriyor. şimdi o dosyaları bulsanda sildiğinde sorunun çözülmiycek zaten mavi ekranın nedenide donanım uyuşmazlığıdır Sanırsam..

kardeş tak xp kurulum cd ni işletim sistemini onarma için "R" tuşuna basın bölümüne geldiğinde "R" tuşuna bas ve işletim sistemini onar, sorun düzelecektir. Yada harddiski baska pc ye ikinci disk olarak tak ve sonradan taktığın disk üzerinde sağ tıkla özellikler-araçlar dan disk denetimi yaptır, diskin üzerinde oluşan hatalar düzeltilecektir. kolay gelsin..

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...