Jump to content

Windows 7 Ve Vista Tek Dvd'de - Yardım ! :)

mephistooo2

Recommended Posts

• Editor

arkadaşlar zamanında mydigitallife'da birisi Windows 7 ve Vista Ultimate tek DVD'de birleştirilebilir mi acaba diye bir konu açmıştı, benim de dün gece kafama bu mesele takıldı olabilir mi acaba diye... ne de olsa Windows 7'nin ve Vista'nın çekirdekleri aynı, sadece Vista'nın kernel'i, 7'ye göre sistemi fazla kasıyor, neden olmasın ki dedim ve hemen çalışmalara başladım :D

birleştirme esnasında % 99 hata alırım diye düşünüyordum ama hiç bir hata vermeden resimde de göreceğiniz üzere oldu... sanaldaki denemelerimde Windows 7 seçildiğinde kurulum başarıyla tamamlanıyor ama Vista seçildiğinde ise HDD formatından sonraki yükleme ekranı geldikten 1-2 dakika sonra kurulum ekranı resmen donuyor... hani o hareket eden üç nokta (...) var ya, o bile duruyor...

şimdi sorumuza gelelim, forumda morning, blackman12, wmismail gibi şuanda isimleri aklıma gelmeyen üstadlarımız var... eğer 7 ve Vista birleştirmede bir sorun vermiyorsa neden kurulumda hata veriyor, gerçi tahminim üzere şöyle bir cevap verebilirim sorumuza; mesela 7 Ultimate 32-64 bit birleştirilmesinde install.wim'in içine her iki sürümün de dosyaları sıkıştırılıyor, ve kurulum esnasında hem 32 hem de 64Bit'in kullandığı ortak .dll dosyaları kullanılıyor, acaba diyorum Vista ve 7'nin ortak .dll dosyalarının sürüm numaraları birbiriyle çakıştığı için mi kurulum donuyor acaba ? cevap mı verdim tekrardan soru mu sordum ben de anlamadım :)

forumdaki üstadlarımız buna bir çözüm bulurlarsa süper olur valla :D

NOT : 7 ve Vista birleştime denememde, kurulum dosyaları olarak Windows 7'nin dosyalarını kullandım...

a9o945.jpg

gecen gun bende win7 leri 64 ve 86 olarak tek iso yapmıştım bunu görünce ilk dediğim laf "el elden üstündür" oldu hemen dedim bunları da 64 86 birlikteye cevireyim. ama olmamış galiba... konuyu takibe almak lazım olursa güzel bir çalışma olur. fikir 10 numara :)

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...