Jump to content

Bilimin Geldiği Son Nokta: Ölüler Canlanacak!

zinnnn

Recommended Posts

• Editor
yazımı iyi okumadın galiba... :D bir bebek gibi dünyaya gelir dedim... bilmem bilirmisin yeni bir bebeğin dünyaya geldiğindeki halini...

ikinci olarakta robotmuyuz biz demişin... peki sorarım sana kalbi olmayan insan yaşarmı... :D farkındaysan uzun süredir kalp nakli yapılmaktadır... nasıl oluyo bu değiş tokuş... :p bilimi eger az bir şey takip ediyosan artık kalp nakillerinde mekanik kalpler kullanılacak... tamamen elektronik kalpler... demek ki robotlarla benzer yanımız var vede olacak... :D

yazdıklarını gayet iyi okudum... sende benim yazdıklarımı iyi okumaya çalış...

yeni bir bebek dünyaya geldiğinde acıyı ve açlığı bilir... ama bu duyguları bebeğe hissettiren ruhudur...insanı bilgisayar parçalarına benzetmişsin, bilgisayar parçalarının bir bütün haline doğru çalışması için elektriğe ihtiyacı vardır, insanın da duyguları hissedebilmesi için ruha ihtiyacı vardır.. ayrıca mekanik kalpleri biliyorum ve mekanik kalpler göğüs kafesinin içinde değildir ve sürekli bakıma ihtiyacı vardır... mekanik kalbi olan bir insan sürekli yanında küçük bir çantayı bulundurmak zorundadır..

kısacası arkadaşım ruh vardır, senin de ruhun vardır, yaşayan her canlının vardır...

neyse, uzatmaya gerek yok, mod arkadaşlarımızın tepkisini üzerimize çekmeyelim :)

saygılarımla...

Genetik çalışmalarla insanların yüzlerce yıl yaşamaları mümkün bu konuda çalışmalar var ama

ölümsüzlük veya insan beyninin robotlara Klonlanması saçmalık

mod arkadaşımın ricası üzerine tartışmayı bırakıp konuya dönerek bilimin bu konuda çok geç kaldıgını söyleyebilirim... tabi geç kalmasının en önemli nedenlerinden biriside maalesef dünyamızda bulunan mantıkla kesinlikle örtüşmeyen dinler ve inançlardır... insan üzerinde yapılan her deneye başta hristiyanlık olmak üzere hep karşı çıkılmıştır... (sakın müslümanların böyle deneylere izin verildiğini düşünmeyin, maalesef müslüman toplumları çagımızın çok gerisindedir ve böyle şeyleri hayal bile edemezler... :D) umarım artık böyle geri ******lar yine ortaya çıkıpta bilimin önüne geçmezler... Yaratanamız bize bu beyni süs olsun diye değil kullanabilmemiz için vermiş...

bence de cok sacma olenı bırdaha gerı getiremezsın... mertbatu arkadasımız dedıgı gibi...

Nasıl inekler olmadan süt olmaz ise ruh olmadanda insan olmaz.İmkansız olay bu.[/CODE]

:D bizim hoca dedi Bize Bir Rus Bilim Adamı Sözü ; Bana Bir Dinazor dna sını verin size dinazorları yaşatayım ama hemen dğeil zaman yani hoca örnekde 500 yıl daha fazla :D

Bunlarkisi babasını canlandırana kadar kenidisi ölür sonra onun torunları der bizde babamızı canlandıracaz :D işn ucu bir türlü canlandıramay gelmeden ölürler:D bence saçma :p

biz çocukluğumuzda derdikki istanbulda şarkı söylenecek biz burda onu görecekmişiz sözleri vardı 74 75 seneleri elektrik falanda yok tu köyümüzde ve köyümze tv geldi sözler gerçek oldu bilgisayarın B sini bilmezdim şu an geldiğimiz nota bakıyorum şaşırtıcı kim ne derse desin tamam her canlı ölümü tadacak ama malesef bunlarıda biz görmesek bile yaşayanlar görecek klonlama oluyorsa bunlarda olacaktır.

arkadaşım bu adamın şimdiden cehennemde yerini ayırdığını söylemen yanlış... o kişinin ölmeden önce Müslüman olamayacağını bilemezsin...

kimin cennet yada cehenneme gideceğini Alla'tan başka kimse bilemez.. bizim de, karşımızdaki kim olursa olsun, isterse kafir olduğu belli olsun, sen cehennemliksin diyemeyiz, hakkımız yok...

allaha şart koşmanın ne kadar büyük bi günah olduğunun farkında değilsin galiba eklb etteki kimse bilemez kimin cehennem veya cennete gideceğini ama görüşleri sizlere bırakıyorum

olaya canlandırma olarak bakmamak lazım birde hastalık yanını düşünün mayından bacağını kaybetmiş birine bu parça takılırsa sağlayacağı özgürlüğü düşünün elette günümüzdeki protezlerde iyi ama neden daha iyi olmasın

canlandırma olayıda kişinin dini vecibelerine ve şahsi isteğine göre değişeceği için endişeye kapılmaya gerek yok fakat şahsi fikrim bu teknoloji türkiyede 1 kişi için kullanılsa iyi olur Mustafa Kemal Atatürk

Altı üstü yeni nesil robotlara dna yapısını koyacaklar pilini çekersin olur biter ya boş adam boş buluşlar yapar.Konuşmaya değmez.Allah'ın yaratığından daha üstün kim olabilir ki sonuçta bu bilim adamıda Allah'ın yarattığı bir kuL

Bunu iddia edenlerin acaba ölülerinin ne halde olduklarından haberlari varmı? Bilselerdi gece gündüz ağlar başlarını secdeden kaldırmazlardı. Önce bitki tohumlarının DNA sıyla oynayıp insanları zehirlediler. Şimdi de birbirlerini imha eden robotlar yapsınlar. Ölüm çukuruna girdiklerinde iman ederler ancak çukurdaki iman onları kurtarmaz ebedi yanacaklar.

• Editor
allaha şart koşmanın ne kadar büyük bi günah olduğunun farkında değilsin galiba eklb etteki kimse bilemez kimin cehennem veya cennete gideceğini ama görüşleri sizlere bırakıyorum

ben Allah'a şart mı koştum.. yazdıklarımdan bu manayı çıkardığınıza inanamıyorum... yazdıklarımı iyi okuyunuz lütfen...

ayrıca

her canlı ölümü tadacak ( s.a.v hadisi şerif ) .....

bu, hadis-i şerif değildir... Al-i İmran Suresi, 185. ayettir....

1 deli kuyuya taş atar 40... :warning:) Kaç oldu :)

Bu arada bu yağlanması ve şarj olması gereken teorik zımbırtıya virüs bulaştığını düşünsenize..

Aslında bu saçmalıkdan güzel bir bilim kurgu/gerilim filmi senaryosu çıkabilir....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...