Jump to content

Firefox Google Drive Dosya Indirme Sorunu

LauGaN
 Share

Recommended Posts

Merhaba! Firefoxla 2. kez sıfırdan kurmayı da deneyerek uzun süredir google drivedan dosya indiremiyorum. Cookileri temizledim. Standart güvenlik kullanıyorum. Çerezlerden http ve https googleuserconten.com adreslerine, google.com ve docs.google.com adreslerine izin verdim. Virüs programım yok. Bir indirme linkini tıkladığımda indirme sayfasını açıyor buraya kadar sorun yok. İndirme butonuna bastığımda yeni bir taba geçiyor ve

(Sayfa doğru bir şekilde yönlendirilmiyor docs.google.com bağlantısı sırasında bir hata oluştu.  Bu sorun bazen çerezlerin devre dışı bırakılmasından veya reddedilmesinden kaynaklabilir.)

şeklinde bir hata alıyorum. Adres çubuğunda daire içindeki İ harfine tıklayarak aldığım bilgiler "docs.google.com bu siteye güvenli bir şekilde bağlanmadınız" şeklinde. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba deneyimlerinize ihtiyacım var. Teşekkürler.

1.jpg

2.jpg

Firefox tan ben de şikayetçiyim.

Ama öte yandan 2004 ten beri kullandığım için vazgeçemiyorum.

Firefox taki eklentileri kullanabileceğim başka bir tarayıcı olsa hemen değiştireceğim.

En önemlisi de parolalarım. Üyesi olduğum sitelerin parolalarını nasıl taşırım bilemiyorum.

Memoli, 2 saat önce yazdı:

Firefox tan ben de şikayetçiyim.

Ama öte yandan 2004 ten beri kullandığım için vazgeçemiyorum.

Firefox taki eklentileri kullanabileceğim başka bir tarayıcı olsa hemen değiştireceğim.

En önemlisi de parolalarım. Üyesi olduğum sitelerin parolalarını nasıl taşırım bilemiyorum.

Bitwarden programını önerebilirim. Hem browser eklentisi olarak hem de yazılım olarak kullanıp parolalarınızı aktarabilirsiniz. Google drive sık kullanmak durumundayım ve sırf bu saçmalık yüzünden başka bir browser açmak sinir ediyor. Bir türlü çözemedim.