Jump to content

Taşınabilir Harddisk De Problem Yaşıyorum

dronta

Recommended Posts

Arkadaşlar mikrobox 500gb taşınabilir harddiske ne oldu anlayamadim. İlk once kablo dan dedim ama ondan da degilmis. Bilgisayara takdigimda goruyor ama icine girdirmiyor. Girsem bile cok bekliyor dakikalarca. Bilgisayarim dan sag tiklasam bile dakikalar geciyor gelmesi

Eset Nod32 4.0 kullaniyorum en son sality.nar virusunu buldu ama sildi sanirim.Bir kac film kopyaladiktan sonra oldu bu sekilde...

Bir de geri donusum kutusu arizali gibisinden laflar ediyor artik. Virus prog ile taratamiyorum artik gormuyor gibi birsey bekliyor sadece

• Editor

öncelikle başka kasada dene...

daha sonra Klasör Seçeneklerinden "Gizli dosyaları göster" ve "Korunan İşletim Sistemi dosyalarını" göster seçenklerini çalıştır ve harici harddiskinde bulunan "system volume information" ve "Recyle Bin" klasörlerini sil...büyük ihtimalle normal yoldan silemeyeceksin, onun için unlocker'ı tavsiye ederim... unlocker ile silmeye çalış...

yüksek ihtimalle sorun düzelecektir, tabi garanti değildir...

"Recyle Bin" klasörünü silince Bilgisayar, harddiskinin harfi neyse artık (örneğin D); "D sürücüsünün Geri Dönüşüm Kutusu bozuk olabilir" diyebilir.. sen tamam de, bir daha öyle bir mesaj çıkmayacaktır...

ayrıca harici harddiskinde disk birleştirme de yapmalısın..

NOT : "system volume information" ve "Recyle Bin" klasörlerini silmenin harddiske bir zararı yoktur...

NOT : "system volume information" ve "Recyle Bin" klasörlerini silmenin harddiske bir zararı yoktur...

ama bu sistem dosyası :S

görmüyorsan belki pc flash okumayı engelliyen program vardir :S mesala usbdisabber pro ben ekleidm ediom ediom flash okumuyor sonra aklıma geldiki yükleidğim program engelliyor flash okunabilir atarafa aldım okudu belkide virüsten dolayı sürücü erişimi engellen miş mesala benim iş yerinde öle olmuştu okuyor ama iblgisayarıma girince göstermiyor :D saatin orda donanıma tıklayın baın sürücü harfi varsa başlattan çlaiştir tıkla Örnek : F:\ Yaz Enterde Yeterlidir bazı yeni çıkan virüsler flash okumayı bile engeliyor

Windows'un disk tamir aracını kullanmayı deneyin, benzer sorunlu bir kaç harici diski içindeki verileri koruyarak bu yolla kurtardım. Başlat>Çalıştır'a cmd yazıp entere basın, gelen pencereye chkdsk Taşınabilir disk sürücüsünün harfi: /r/f yazıp entere basın. Taşınabilir disk sürücüsünün harfinin E: olduğu varsayımıyla, örneğin: chkdsk e: /r/f yazıp entere basın ve işlemin bitmesini bekleyin, işlem harddiskinizdeki verilerin boyutuna bağlı olarak uzun sürebilir.

Not: Taşınabilir disk sürücüsünde bir veya daha fazla dosya açıksa, aşağıdaki iletiyi alırsınız: Birim bir başka işlem tarafından kullanımda olduğundan Chkdsk çalıştırılamıyor. Sistemin sonraki başlatılmasında bu birimin denetlenmesini zamanlamak ister misiniz ? (E/H) Disk denetimininin bilgisayarın açılışında yapılması için E yazıp entere basın ve disk denetimini başlatmak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

• Editor
ama bu sistem dosyası :S....

bende biliyorum sistem dosyası olduğunu, zaten arkadaşa öneride bulunurken bunu belirttim, ayrıca silmenin bir zararı olmadığını da belirttim...

denemesem yazmam... neden arkadaşın harddiski zarar görsün isteyeyim ki... :D

başka kasada denedinmi?

evet denedim ama sekilde problem veriyor

Format atamam içinde vazgeçemeyecegim veriler var

mephistooo2 dedigini yapacagim ama simdi artal73 ün dedigini yapiyorum

3yl3mci dedigin gibi birsey yok baktım sagol

pardus 2009 da denedim orada hata verdi virus kaynakli oldugunu sanmiyorum sistemde mi bir sorun yoksa donanimda mi bir sorun bulamadim. İlginize teşekkürler

Onu nasil yapacagim

chkdsk e: /r/f i yaptim ve bayagi bir dosya okunamiyor dedi saatler surdu sonra kilitlendi kaldi bitince

Bilgisayar açılırken F8 tuşuna basın arka arkaya, gelen siyap pencerede Güvenli Mod'u seçin enter.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...