Jump to content

Sanal Alışveriş

dedem korkut

Recommended Posts

bu sitelerden ürün aldıktan sonra

garanti işi ya da geri iade ve arıza gibi durumlarda nasıl bir yol izliyorlar?

ya da kaç gün içinde sorunlarınızı hallediyorlar?

mağdur olanlar yok mu?

nelerle karşılaştılar acaba?

Gitti Gidiyorla %50 sorun yaşayacağına eminim.Artık adını dahi duymak istemiyorum.Adamlar darbeyi vurup yeni isimle üyelik açıyorlar.Ama hepsiburada.com ile sorun yaşamak istesen bile imkansız.Alışverişi yaptıktan sonra iptal edebiliyorsun,gelen ürünü sorgusuz sualsiz geri gönderebiliyorsun.Gitti Gidiyor sürekli ben kazanayım dediği için berbat bir yer.Bu tür yerlerde şahıstan değilde akışveriş sitesinden yaparsan sorun yaşamazsın genelde.Ama kişilerden alırsan %80 problemdir sonu.Ben telefon aldım mesela Gitti Gidiyordan.2 gün sonra kapandı.Spot garantisiz maldı.Adamı siteden sordum,telefonunu aldım telefona cevap vermiyor.Mesaj yazmış beni ilgilendirmez olabilir diyor.Ucuz aldığımı sanırken daha pahalıya geldi.Artıkta elektroniğin ikinci eli ve spotuna bulaşmıyorum.Bir pisliği olmayan malı kimse satmaz zaten...Fazla verin ama GARANTİSİ MUTLAKA OLSUN...

Mağdur olanlar elbette olacak. Hiçbir ürün kusursuz değildir. ( Elektronik ürünler için diyorum ).

6 senedir netten alışveriş yaparım. Aldığım ürünlerin hiçbirinde bir sorun çıkmadı şükür. Kredi kartı ile de yaptım alışveriş, herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Tavsiye edebileceğim site,

arkadaşların dediği gibi hepsiburada.com. Ayrıca hizlial.com. Güvenilir hızlı bir site.

hepsiburada.com süper hızlı gönderi ürünleri 1,5 günde teslim ediyor bilginize ( İstanbul-Malatya ).

hepsiburada,sanalmarketim,vatanbilgisayar ve daha birçok siteden alışveriş yaptım..

özellikle hepsiburada dan defalarca alışveriş yaptım bir sorun olmadı..

eğer teknolojik ürün alacaksanız www.teknofiyat.com dan fiyat araması yaptırın..

orada listelenen sitelerin tamamı belirli bir güvene sahip siteler..

mutlaka sorun yaşayanlar vardır ama en azından sarı çizmeli mehmet ağa nın kurduğu siteler değil..

yeri-yurdu belli olan siteler..

denememiş ve bilinmeyen siteleri listelemiyor..

aslında ben de "hepsiburada com"u tercih etmiştim. iki güne kadar

ancak cuma günü aldığım harddisk bozuk çıktı.

bir sürü işlem gerekti mailme cevap vermediler telefonla ulaşmak mümkün olmadı.

bir ara çok korktum..ancak bu akşam üstü cevap geldi. bakalım geri yollayacağım. kaç günde geri gönderirler bilemem...

bu sitelerden ürün aldıktan sonra

garanti işi ya da geri iade ve arıza gibi durumlarda nasıl bir yol izliyorlar?

ya da kaç gün içinde sorunlarınızı hallediyorlar?

mağdur olanlar yok mu?

nelerle karşılaştılar acaba?

VatanBilgisayarda başıma gelen 2 olay var, 5-6 yıldır alışveriş yaparım Topkapı/İstanbul mağazasından. Tamir-Garanti servisleri yan binada zaten, 2 üründe de faturamı falan ******ürmedim, hallettiler, kaydınız bilgisayarlarında gözüküyor. süreç: 30 iş günü içinde tamir edilip iade ediliyor, tamir edilemezse 45 gün içinde aynısı yada eş değerde bir ürün veriliyor diye biliyorum.

En son e-reyondan bir cep telefonu almıştım ekran gitti, aradım müşteri hizmetlerini (Merkezleri İzmir'de) garanti kitapçığındaki servislerden bana yakın olan bir servise ******ürmemi söylediler, ******ürdüm, 15 gün sonra aldım telefonu.

sen önce kendi bankanın güvenliğine kendi pc ne güven pc yi uzun zaman kullandıktan sonra alış veriş yapma önce alacağın parçayı belirle (sitesi vs ) sonra alım yapacağın zaman pc ni yeniden başlat modeminide tabiki sonra gir ve hızlı bir şekilde al çık çünkü hackerler için zaman önemlidir onlara zaman tanıma yani anladınmı

ıp numaranı değiştiri modemi açıp kapatmak

ben bir kaynak makinesi aldım aldığımda arızalı çıktı garantili idi servisine telefonla ulaştım servis gönderin biz yapalım dediler ve 5 kuruş harcamadan yaptılar neyse sana iyi alışverişler

Züccaciye,Halı veya Çift Hatlı Telefon alacaksan yazılım uzmanı olarak çalıştığım siteyi tavsiye edebilirim :)

Kapıda ödeme,havale,kredi kartı ile 12 aya kadar taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

http://www.almayageldik.com[/CODE]

E-ticarette güven çok öneemlidir.Hepsiburada bunu çok para harcayarak,yatırım yaparak bunu sağladı ve sektörde lider şuan.

Fiyatları diğer sitelere göre biraz yüksektir.Çünkü müşteri pahalı da olsa başım ağrımaz diyerek ürünleri satın alır.Hepsiburada da bunu bilir :)

hepsi burda veya sıfır risk olatyı sayesinde gitti gidiyordada sorunlar ortadan kalktı ayrıca çoğu şeyde dükkanlarıda seçebiliyorsunuz..

tavsiyem gittigidiyor yada hepsiburda...

Gittigidiyor hepsinden daha sağlam. Bir çoğundan alış-veriş yaptım ama gittigidiyor kadar iyi değiller.

Ben de 20 kadar alışveriş yaptım gittigidiyor.com dan. sistem güzel. Ama elektronik malzemede sorun çıkarsa iade - garanti kabul edilmiyor ( aldığım 4 gb belleğin 1 haftada bozulması ve satıcının iade kabul etmemedi. ) Gittigidiyordan elektronik olmayan, bozulmayacak eşya almaya gayret ediyorum artık.

• 5 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...