Jump to content

Sürücü Belgesi Yenileme

casper0007
 Share

Recommended Posts

1.Enabiz üzerinden kişisel sağlık bilgi formu doldurulcak
2.Ozel hastaneden sürücü olur sağlık raporu (140)TL kadar bı masraf
3.Devlet bankasına harç örnek vakifbank 15TL
4.Biometrik fotogram 50 TL
5.E-devlet üzerinden nüfus müdürlüğü sürücü ehliyet yenileme randevusu

E nabız üzerinden sağlık bilgi formu doldurma şartı var diyor bazı ilgili yerlerde ama hastanedeki Dr veya ilgili Dr da zaten aynı forumu doldurtuyor. Forumda fotoğraf a da gerek yok diyor. Fotoğraf nüfus müdürlüğü nde gerekli. 

Bence en temizi ve kısa yolu ilk önce Dr a gidip sürücü olur raporunu almak onu halletmek. Zaten bu yenileme işleminin en önemli nedenide sürücünün son sağlık durumu ne onu belirlemek.  Gerisi teferruat. Bence bizim ülke için bu uygulama fazla. Çünkü böyle buna göre bir yaşam standardı yok.

Örneğin ben eski ea2 yani ağır vasıta-tüm motorsiklet ler sınıf ı ehliyet e sahibim. Ve kursta en yüksek puanla almıştım. Yani hepsi 90 ve üzeri notlar.  Hiç ağır vasıta kullanmadım. 25 yıldır. Ee hal böyleyken 5 yılda bir ben bununlamı uğraşıcam boşu boşuna.

Sürücü olur raporundada 2 tane grup var. Biri yeni sınıflamaya göre c hariç c ye kadar olan  sınıflar yani panelvan ve panelvan a bağlı 4 tona kadar römork tek kabinli kamyonette var (galiba) pick-up var.

Diğer grupta ise hepsi var işte. 

• Like 1

mustafakarasan, 6 saat önce yazdı:

aile hekimleride sağlık belgesi veriyordu.çoğu arkadaşım ordan aldı.ayrıca devlet hastanelerindende alınabiliyor.bilginiz olsun

Aile hekimine açıkça beyan ettim ayrıca eski ehliyeti gösterdim biz veremiyoruz dedi ancak sevk ederlermis .Tabiri caiz deil ama millete sakız olup birgunu hastanede heba etmektense özeli tercih ederim

Maddox67, 02.03.2022 - 09:09 yazdı:

Bende yeniledim sürücü belgesini sizin dediğiniz gibi özel hastaneden sürücü olur raporu falan almadım.

Size diyen bence yenileme ile yeni almayı karıştırmış olabilir. 

Siz nasıl aldınız? Sürücü olur belgesi nerden aldınız?  ha Siz Yenileme diye vurguladınız ve Aile hekiminden aldınız öylemi?

abdulhey_, 11 saat önce yazdı:

Siz nasıl aldınız? Sürücü olur belgesi nerden aldınız?  ha Siz Yenileme diye vurguladınız ve Aile hekiminden aldınız öylemi?

Evet benim sürücü belgesi eski tipti gittim nufus müdürlüğü aile hekimizden rapor alın sisteme düşürsün dedi aile hekimine gittim e devletten formunu doluduruyorsun aile hekimi kontrol edip muayneni yapıyor sonra onaylıyor. Sonrada o rapor nufüs müdürlüğünün sistemine düşüyor bu kadar. 

• Like 2

Maddox67, 17 dakika önce yazdı:

Evet benim sürücü belgesi eski tipti gittim nufus müdürlüğü aile hekimizden rapor alın sisteme düşürsün dedi aile hekimine gittim e devletten formunu doluduruyorsun aile hekimi kontrol edip muayneni yapıyor sonra onaylıyor. Sonrada o rapor nufüs müdürlüğünün sistemine düşüyor bu kadar. 

Teşekkür ederim. Uzmanlık gerektiren bir hastalık varsa hastaneye gönderir Aile hekimi. 

Bazı hastalık ve ilaç kullanımlarında internette verilen bilgiler de bu kişilere sürücü olur belgesi verilmez diyor direkt.  Bakın bu mantık olarak doğru görünsede böyle değildir. Önemli olan kişinin son durumda nasıl olduğudur. Genel olarak nasıl olduğudur. Medeni kanun da bunların tespiti nasılsa aynen öyledir. Ayrıca bu konu birebir görüştüğüm bu durumdaki kişilerle sabittir. Belkide Dr lar işin hukuki yönünü bilmiyorda olabilirler.

İşte bu yüzden Dr a bile bunu siz öğretmezseniz hakkınızdan olabilirsiniz!   

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim. Uzmanlık gerektiren bir hastalık varsa hastaneye gönderir Aile hekimi. 

Bazı hastalık ve ilaç kullanımlarında internette verilen bilgiler de bu kişilere sürücü olur belgesi verilmez diyor direkt.  Bakın bu mantık olarak doğru görünsede böyle değildir. Önemli olan kişinin son durumda nasıl olduğudur. Genel olarak nasıl olduğudur. Medeni kanun da bunların tespiti nasılsa aynen öyledir. Ayrıca bu konu birebir görüştüğüm bu durumdaki kişilerle sabittir. Belkide Dr lar işin hukuki yönünü bilmiyorda olabilirler.

İşte bu yüzden Dr a bile bunu siz öğretmezseniz hakkınızdan olabilirsiniz!   

Kanununu falan bilmiyorum. Ben ne diyorlarsa onu yapıyorum 😀 

Dediğiniz gibi doktor uygun görürse başka hastaneye gönderebilir belki de öyledir. 

Ben benim yaşadığım durumu anlatıyorum. Herkeste böyle olacak diye bir kural yok sonuçta.