Jump to content

Video Kalitesini Yükseltme - Program Isteği

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar düşük kaliteli bir videoyu daha kaliteli bir hale dönüştüren bir program arıyorum.Bir kaç tane denedim mesela 360p yi 720 ye çeviriyor özelliklere baktığınızda 720p gösteriyor boyut artmış fakat görüntüde bir değişiklik yok .Tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler

Düşük çözünürlükten yüksek çözünürlüğe çeviren programlar mevcut olsa da, sizi tatmin etmeyecektir

zira elinizdeki görüntünün ham hali hangi çözünürlükte kaydedilmişti, 360p ye çevrilirken ne kadar kayıp oldu bilmiyoruz

360p ye çevrilirken oluşan kayıpları geri almanız mümkün olmayacaktır,

sonuç sizinde yazdığınız gibi boyut artmış fakat görüntü kalitesinde bir iyileşme olmamış şeklindedir.

• Like 1

Dönüşleriniz için teşekkürler ama bazı videolarda denk geldim iyileştirme sağlıyor ama programın ismine ulaşamadım.Bazen mantığa ters durumlar olabiliyor mesela şuna denk geldim cep telefonuyla çekilmiş 4k videoyu onboard ekran kartına sahip(intel hd 3000 veya hd4000) laptop kartı sıkıntısız oynatırken aynı videoyu orjinal sitesinden indirilen amd radeon hd 5300 harici ekran kartlı laptop oynatırken çok kasıyor mantığa ters geliyor ama denk geldim

focus2011, 20 saat önce yazdı:

Arkadaşlar düşük kaliteli bir videoyu daha kaliteli bir hale dönüştüren bir program arıyorum.Bir kaç tane denedim mesela 360p yi 720 ye çeviriyor özelliklere baktığınızda 720p gösteriyor boyut artmış fakat görüntüde bir değişiklik yok .Tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler

Video çözünürlüğünü arttıran pekçok proğram var (1. Video kalitesi geliştirici) resimdeki Enhancer editörlerleri ile yapabilirsin. (Asamphoo Video Optimizer 2, Topaz Video Enhancer veya Aisesoft Video Enhancer vb. gibi proğramlarla  yardımcı olur bir yere kadar.

Ayrıca; Altta bir anlatım var.

Mobilde ise Bu işi CapCut ile yapabilirsin.

focus2011, 17 dakika önce yazdı:

Dönüşleriniz için teşekkürler ama bazı videolarda denk geldim iyileştirme sağlıyor ama programın ismine ulaşamadım.Bazen mantığa ters durumlar olabiliyor mesela şuna denk geldim cep telefonuyla çekilmiş 4k videoyu onboard ekran kartına sahip(intel hd 3000 veya hd4000) laptop kartı sıkıntısız oynatırken aynı videoyu orjinal sitesinden indirilen amd radeon hd 5300 harici ekran kartlı laptop oynatırken çok kasıyor mantığa ters geliyor ama denk geldim

Mantığa ters durum yok ama nesile ters durum olması olasıdır. Belli döndemden önceki işlemciler 720p max support maalesef codec vs ile zorla açıyor 4k yı bile convert ederek fakat gel gelelim takılmalar donmalar yapıyor. Bazı durumlarda gpu desteklese bile driverı düzgün kurulmazsa yine böyle haller yaşanabiliyor.

Gel gelelim asıl sorunuza;

Restorasyon şirketlerinin kullandığı yüksek meblalı çeviricilere ulaşmak çok mümkün değil, isimlerini bile bilmiyorum şahsen. Fakat şunu iyi biliyorum ki 2. Dünya savaşı görüntülerini bile öyle bir çeviriyorlar ki son teknoloji kamera ile çekilmiş gibi oluyor. Piyasadaki çeviricilerin bir çoğu arşivimde güncel olarak var istediğiniz varsa isim olarak söyleyin atayım dilerseniz. Fakat dediğim gibi işe yarayacağını düşünmüyorum, tahminime göre de bu yüksek meblalı şirketlerin kullandığı convert yazılımları mac yazılımlarıyla entegre.

Dipnot: old video restoration gibi terimlerle araştırma yapabilirseniz oradan belki kullandıkları program ismini görebilirsiniz.

• semsibey changed the title to Video Kalitesini Yükseltme - Program Isteği