Jump to content

Pc Donma Sorunu

goldberg_mobile

Recommended Posts

anakartın chipset sürücülerini eğer windows tanımışsa otomatik üstüne kurulum yapma abuk sabuk donmalar genelde bundan olabiliyor tanımamışsada aygıt yöneticisinden yükle sürücüleri bi dene :) tavsiye

shift i oynamak için ek dosya yüklememe gerek yok ki ekran kartı

ZOTAC 9600 GT 1 GB 256 BIT DDR3

oyunlarda sıkıntı yok aynı oyunu yanımdaki başka pc ye yüklüyorum onda problem yok. o da aynı konfigürasyon sadece anakart ve işlemci farklı. işletim sistemine gelince de win 7 vista ve xp de de hep aynısını yaptı. anakart ısınıyor olabilir diye düşünüyorum. biraz test ettim pc açılınca bir saat çalıştıktan sonra oyuna giriyom öyle donuyo. hemen girince biraz daha uzun sürüyo. artık garantiye yollayacam komple. tşk ettim bütün yorumlarınız için

Kusura bakmayın arkdaşlar ama çok acayip cevaplar vermişsiniz pc donma sorunlarını suraya yazsam satırlar yetmez . Power suplaydan girmişsiniz ekran kartından çıkmışsınız tabi güzel fikirler ama farkındaysanız arkadaş 1 2 3 oyun dıyor dıgerlerınde bu sorun yok dıyor

hocam çözum yolunu birde ben soyleyım bende Call of Duty Modern Warfare 2 ve ninja blade yuklu crakledim oyunu açtım baktım bır bolum gecemeden dondu ekran kapandı bu gıbı sorunlar oldu ılk önce sorunu yapmış oldugum crackten meydana geldını gordum başka bir crack denedim ve oyun sonu getirdim. ninaja blade sorun kalmadı onuda evam edıyorum

yani oyunun yapılan cracklenmesi başta nedeni dir ne anakartında sorun var nede ekran kartında

Not: birde virus taraması yaparsan iyi olur.

• 2 ay sonra...

arkadaşlar benim pc de donma oluyor internette gezinirken çok yavaşlıyor videoları açarken çok bekliyorum videoyu anlaşılmayacak derecede kesik kesik oynatıyor format atıyorum bir gün gitmiyor aynı sorun sistemi yeniden başlatıyorum 10 15 dk sonra aynı sorun sistem hatalarını düzelten program kullanıyorum 4 5 saat gidiyor yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

ilk oncelikle sorunun cok genel bi sorun mavi ekran verse yine neyse kilitlenip kaliyor klavye mouse yani isletim sistemi duruyorsa sundan yada bundandir diye kestirip atilacak bi cevap verilemez ev kullanicisiysaniz eger yapabilceginiz cok bişey yok bunu teknik servisede goturseniz onlarda hah sundan diyemez sadece test edilerek cozumlenebilir bi iki program var sistem testi yapip hatali parcalari kismen soyleyebiliyor ama buda yeterli degil yapilacak sey sistemi calisan baska parcalarla test etmek once ram denenir cpu anakart gider... muhtemelen uretim hatasi bi parcadan kaynaklaniyor hic calismasa daha iyi :D sorun cabuk bulunur buna benzer bi pc gelmisti normal calisiyor hersey 1 2 saatte bir kilitleniyor tum parcalari baska sistemde de denendi fakat cpu dan cikti :) cpu da calisiyor aslinda ama oyun oynarken cpu nun bazi ek ozelliklerinide kullandigindan sorun oluyor vs vs vs gözden kacmis bişeyde olabilir uzman birisinin incelemesi her zaman daha iyidir

Hocam bana kalırsa bu sorun PowerSuppply'inizin 450W olmasından kaynaklanıyor. Oyunlarda yüklenince power yetmiyor ve donuyor olabilir. Eğer yakın çevrenizde daha yüksek power kullanan birisi varsa vede ödünç alma şansınız varsa bir deneyin derim.

arkadaşlar benim pc de donma oluyor internette gezinirken çok yavaşlıyor videoları açarken çok bekliyorum videoyu anlaşılmayacak derecede kesik kesik oynatıyor format atıyorum bir gün gitmiyor aynı sorun sistemi yeniden başlatıyorum 10 15 dk sonra aynı sorun sistem hatalarını düzelten program kullanıyorum 4 5 saat gidiyor yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

1 ekran kartinin asiri tozdan faninin calismamasi yada asiri yavas donmesi yani sogutma problemi olabilir

2 sisteminde virus olabilir ( kurdugun isletim sistemi modifiyeli ise orjinal cd den temiz kurulum yap disk iki parcaysa disklerini birlestirip tekrar bolerek formatla)

3 ekran kartinin driverlerinin kurulu oldugundan emin ol

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...