Jump to content

Pc Donma Sorunu

goldberg_mobile

Recommended Posts

arkadaşlar yeni topladığım pc anlamadığım bi sebepten dolayı Metin2 ve Pes2010 oynarken bi zamandan sonra donuyor. bütün driverleri güncelledim directx son sürüm yüklü xp ve win7 de de aynısını yaptı. işlemci sıcaklığı normal 40-45 C civarlarında....

AMD Phenom 9650 Quad Core 2.31 Ghz

4 Gb DDR2 OCZ 800 MHZ Ram

Zotac 9600 GT Ekran Kartı

1000 Tb Seagate Hdd

Gigabayte MA770-UD3 Anakart

lütfen yardım...

Ekran kartından dolayı olabilir donduğu sırada ve normalde ki sıcaklıklarına bi bak

arkadaşım sistemin uygun aslında bence yanlız ekran kartın 128 bit se ondanda olabilir 256 bit olması daha iyi olurdu. birde ekran kartının ayarları var o ayarlardan birkaç ayar dene belki uygun ayarı denk getirirsin.ayarlardan en iyi ayara yani kaliteli görüntüne getir.

1000 tb yok:D 1 tb demek istedim

yalnız şu durum var ekran kartı 256 bit ddr3

ve güç kaynağı power supply intel onaylı high power 450 w ekran kartının üstünde kendine has soğutucu alüminyum ve fanı var ek olarak bende iki tane daha fan taktım. crysis, nfs shift, pes 2009, fear2, operation flashpoint vb. tarzı oyunları en iyi kalitede yüksek çözünürlük ve detayda oynayabiliyorum. bunlarda bi sıkıntı yok. ama dediğim gibi pes2010, driver unlimited'te falan bazen yarım saat bazen 45 dk sonra donuyo. mecburen reset atmak zorunda kalıyorum. anlamadım ki... biosu'da güncelledim. bundan önceki konfigürasyonumda sadece anakart ve işlemci farklıydı onda bu problem yoktu. anlamadım bi türlü.

1000 tb yok:D 1 tb demek istedim

yalnız şu durum var ekran kartı 256 bit ddr3

ve güç kaynağı power supply intel onaylı high power 450 w ekran kartının üstünde kendine has soğutucu alüminyum ve fanı var ek olarak bende iki tane daha fan taktım. crysis, nfs shift, pes 2009, fear2, operation flashpoint vb. tarzı oyunları en iyi kalitede yüksek çözünürlük ve detayda oynayabiliyorum. bunlarda bi sıkıntı yok. ama dediğim gibi pes2010, driver unlimited'te falan bazen yarım saat bazen 45 dk sonra donuyo. mecburen reset atmak zorunda kalıyorum. anlamadım ki... biosu'da güncelledim. bundan önceki konfigürasyonumda sadece anakart ve işlemci farklıydı onda bu problem yoktu. anlamadım bi türlü.

hımm bende guc kaynagoı klıtesızdı onndan yap ıyo sanıoodum sende high power 450 w varsa o zaman baska bişi bu :s

Sadece pes te yapıyorsa pes oyunun güncelmelerini yapman yeterli pes nvidia kartlardaki bazı sorunlar için yama çıkardı

hayır sadece pes te değil metin2 test drive unlimited manhunt ta yapıyo. crysis2 nfs shift cod5 bunlarda sıkıntı yapmıyo kafayı yemek üzereyim

verilen cevapları değerlendir pc'yi tek ramle kas biras .ekran kartının soquduna ve pcdeki elektrik kabloların takılı olduquna iyi bak fanların calıstıqına iyi bak.işlemcin cok ısııosa tam oturup oturmaıqına sallanıomu onada bak :) bir arkadasıma sfr pc aldım qeldiqinde hersey tam teslima t qelio içini bi actım işlemci fanının elektriqi takılı deqil ;:) ac bak snde eksik bişeler warmı :)

herhanqi bir sikntı yoksa yazılmsal ise temizleme aracları ile temp vs yerleri temizle disk birşetir qibi . . .

bilgisayari herşey dondurur sadece ekran karti degil bilgisayarin icindeki sistem bilgisayara disaridan bagladigin yazıcı modem mouse klavye bilgisayarin icindeki ekran karti ram hatta hard disk bile yani donma sebebini parcalari tek tek degistirerek yada devre disi birakarak aynı zamanda bilgisayar icindeki sürücülerde bu konuda etkilidir tabi sen donuyor demissin ama nasıl dondugu konusunda kesin bir bilgi vermemissin mouse ekranda donup kaliyormu klavye ışıkları normal olarak hareket ediyormu mouse hareket ediyorda sistemde hiçbir işlem yapamiyormusun acik bir sekilde belirtmen lazim ki bir fikir yürütülebilsin.

bilgisayari herşey dondurur sadece ekran karti degil bilgisayarin icindeki sistem bilgisayara disaridan bagladigin yazıcı modem mouse klavye bilgisayarin icindeki ekran karti ram hatta hard disk bile yani donma sebebini parcalari tek tek degistirerek yada devre disi birakarak aynı zamanda bilgisayar icindeki sürücülerde bu konuda etkilidir tabi sen donuyor demissin ama nasıl dondugu konusunda kesin bir bilgi vermemissin mouse ekranda donup kaliyormu klavye ışıkları normal olarak hareket ediyormu mouse hareket ediyorda sistemde hiçbir işlem yapamiyormusun acik bir sekilde belirtmen lazim ki bir fikir yürütülebilsin.

mesajların hepsini okuduysanız yazmışım zaten. pc daha önce aynı konfigürasyon sadece anakart ve işlemci değişikti. hiçbir sorun yoktu. donmaya gelince ses yankılanıyo maouse klavye herşeydonuyo ışıklar falan yanmıyor. reset atıyorum direk. işlemci ısısı 30-40 C arasında bi kaç defa sistem yükledim format çektim yok. win 7 de de aynısını yapıyo ve sadece bi kaç oyunda yapıyo

istersen en guncel ekran karti surucusunu yukle asagida linki verdim eger hala problem devam ediyor ise ramlarini degistirmeyi dene cunki oyunlar sisteme oldukca yuksek derecede yuklenirler ve sanal bellegi yuksek derecede kullanirlar ramlarinda arizali olabilir.

Please register to see this content.

• 4 hafta sonra ...

bütün driverleri güncelledim. macunu yeniden sürdüm xp ve win7 de de denedim. bios'tan firmware vardı onu aktif edip bi kaç ayarı değiştirdim. şimdi bilinmeyen bi aygıt daha görüyo onu sitesinden de aradım bulamadım acaba sorun ondan kaynaklanıyor olabilir mi. anakartın markası GIGABYTE MA770-UD3 rev 2.0

adszku.th.jpg

Please register to see this content.

hayır onla alakası yok sana ıkı secenek sunayım 1.işletim sistemi kaynaklı olabilir 2.yada oyunların setubunda olabılır başka bı yerden bul veya yenıden indir yukle derim ekran kartında sorun oldugunu dusunmuyorum eger kı shıft ı bıle oynatıyosa bu arada shıft ı oynamak için ek dosya felan ındırdın mı?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...