Jump to content

Sata Disk Sorunu

Erdem Güler

Recommended Posts

EPoX EP-8K9AI anakartımda sata disk sorunu yaşıyorum.Bilgisayarımda ilk başlarda taktığımda 160 gb samsung sata harddiski görüyordu şimdi görmüyor.Bios'daki tüm ayarları enable yapıyorum denemediğim yol kalmadı harddiski görmüyor nasıl düzelecek yardımcı olacak varsa sevinirim..

Başka bi bilgisayarda dene bakalım harddisk sorunlu olabilir..

Başka yorum bilmezmisin sen?

Soruna gellince bole soru sorulmaz arkadaşım.

Benim kalvyem calışmıyor niye benim ses kartım calışmıyor niye diye ? diye sorulara cvp bile vermiyorum. Ama yukarıdaki arkadaş devamlı aynı cvbı verdiği için kafama takıldı hep aynı başka pc ye takbaska pc ye tak

herşeyi enable yapmak biraz saçma gibi duruyor sen bios pilini çıkart gördügün 2 metal ucu torma vida ile kısa devre yap 3 saniye bekle takrar dene ..

Her yolu denedim, dediklerini en az 10 kere yaptım.

Başka yorum bilmezmisin sen?

Soruna gellince bole soru sorulmaz arkadaşım.

Benim kalvyem calışmıyor niye benim ses kartım calışmıyor niye diye ? diye sorulara cvp bile vermiyorum. Ama yukarıdaki arkadaş devamlı aynı cvbı verdiği için kafama takıldı hep aynı başka pc ye takbaska pc ye tak

Sanamı soracağım nasıl soracağımı, ben böyle soruyorum ister cevaplarsın istersen cevaplamazsın.

enable yerine auto falan yokmu pc biosta?

Var autoda onuda denedim.

Peki biosda görüyormu hard diski ? Eğer görüyorsa sata hard disk ayarları olması lazım biosda.İDE,AHCI vs. şeyler yazması gerekir..Onu AHCI'ya getirip denermisin.

Yok görmüyor, birkaç sefer gördü şimdi hiç görmüyor.Eve ahcı, ehci diye ayarlar var bunları tüm seçeneklerini yaptım ama tık yok.

önce biosu defoult yap sonra açılışları falan ayarla daha sonra İDE MODE die bi ayar olucak onu raid yap bakalım biosda büyük bi ihtimal görmez windowsuda açmazsa dediğim ayarları yap format atmayı dene

Yaptım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...