Jump to content

Usb Bellek'ten Format (program + Resimli)

wmismail

Recommended Posts

valla dostum benım denemem lazım caresızlıgım o durumda dusun yanı artık..elımde vista yok xp var win 7 indirmem lazım yanı tek yol var ya allah dıyıp dalcam napıyım:)

XP'de denedikten sonra yazarsan sevinirim.

teşekkürler.Tek kelime ile harika ,İndirdim Win7'yi usb belleğe kurdum ve format attım.üstelik bana çok hızlı format attı gibime geldi.Tekrardan teşekkürler

DVD'den daha hızlı evet. Win7 normalde 15 dk falan sürüyor. 9 Dakikada flash bellekten kurabiliyorum.

İndiremeyenler İçin Alternatif Link :

http://rapidshare.com/files/305083319/Windows7-USB-DVD-tool.rar.html[/CODE]

[CODE]MD5: 69C7ECEBE00A23C5691429A96EAEAB4C[/CODE]

Sitede var. Yoksa sen hala denemedin mi :p

ya sıteden bıtane ındırcem sımdıde valla hala denemedım ;) benım elımdekı pc ıle sorunum cok buyuk anlatmaya kalkıssam aglarım yaa :) aslında wmismail sen bayadır kullanıyorsun sanırım bır konu baslıgında win 7'yı savundugunu gordum bende suan tncxp sp2 kurulu bundan daha iyi calısırmı?mesela ben ılk formatı attıgımda duzgun calısıyor 2 gun sonra mause donuyor HELEDE ACILIS EKRANIM 2 DAKIKADAN ONCE ACILMIYOR :) :) :| bitane win 7 indirip kursam bunlara bı care olurmu?

ya sıteden bıtane ındırcem sımdıde valla hala denemedım :) benım elımdekı pc ıle sorunum cok buyuk anlatmaya kalkıssam aglarım yaa :) aslında wmismail sen bayadır kullanıyorsun sanırım bır konu baslıgında win 7'yı savundugunu gordum bende suan tncxp sp2 kurulu bundan daha iyi calısırmı?mesela ben ılk formatı attıgımda duzgun calısıyor 2 gun sonra mause donuyor HELEDE ACILIS EKRANIM 2 DAKIKADAN ONCE ACILMIYOR :):|:p bitane win 7 indirip kursam bunlara bı care olurmu?

Sana şöyle söyleyeyim. Performansı XP den daha iyi, Tasarımı Vista'dan daha iyi :) Derdine bence çare olacaktır ;)

Sana şöyle söyleyeyim. Performansı XP den daha iyi, Tasarımı Vista'dan daha iyi :) Derdine bence çare olacaktır :)

pekı sıtede tavsıye ettıgın bır win 7 varmı?mumkunse turkce olsun.7600 falan dıyorlar ama anlamıyorum bırde senın programını kullanıp usb flash bellegıme koyup onla bı notebooka format atcam driver'ları da ıcınde olursa iyi olur varmı tavsıyen kardesım :);)

pekı sıtede tavsıye ettıgın bır win 7 varmı?mumkunse turkce olsun.7600 falan dıyorlar ama anlamıyorum bırde senın programını kullanıp usb flash bellegıme koyup onla bı notebooka format atcam driver'ları da ıcınde olursa iyi olur varmı tavsıyen kardesım :);)

Bir RTM bul. Yani 7600 onu yükle. Vista driverlarını da kullanarak driver yükleyebilirsin. Win7 bölümünde var, orjinal olanlardan birisini indir.

Bi yardımcı olsanızda ben de yapabilsem!
wmismail senin çalışmalarını mumkun oldugunca takıp etmeye calısıyorum gercekten bazı noktalarda cıkıs noktam oluyorsun üstadım ben suan bu durumun tam merkezındeyım ve caresızlık ıcınde cırpınıyorum:(dayım bıtane notebook getırmıs tutturdu format at dıyor ılk defa boyle bı durumla karsılasıyorum @morning'in vıdeolu anlatımını kullanmaya calıstım bı noktada tıkandım olmadı sanırım ınsallah bu ısımı gorur bende dayımın bu ısını hallederım ( ben aslında bu kadar içli dışlı degıldım bılgısayar alemıyle ama dayım sagolsun bu tnctr aılesıyle tanısmama vesıle oldu :D ) calısmalarının devamını dılerım..

Arkadaşlar gayet basit şekilde anlatılmış bunu herkes yapabilmesi lazım diye düşünüyorum. Değişik bir şekilde yapılanı ve resimli anlatımı aşağıda var inceleyin.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=64819&view=findpost&p=629981

Gerekli dosyalarda aşağıda

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=64819&view=findpost&p=627605

ınsallah kurtarır benı ama cok kucuk bı sorunum daha var wmismail ona nasıl bı care bulcam bı yardım edıver ^^bu notebook'un drıver cdlerı de yok^^ yanı bunun drıverlerını de bulmam lazım basım cok buyuk bı belada:(bır de bısı sorcam ıllakı windows 7 mı yukleyebılırız mesela bende xp var drıver entegrelı onu kuramazmıyım?

Sitede olması lazım birtane Driver CD'si indir onlar genelde İSO dosyasıdır bilgisayarına at, DeomonTools falan gibi bir de sanal sürücü kur bilgisayarına, Sürücüye İSO dosyasını tak ve ondan sonra sürücülerini yükle burdan.

CD-DVD' den formatla USB'den format arasında ne fark vardı? Yani artıları eksileri nelerdir? Hangisi avantajlıdır?

Arkadaşım fark orda işte biri CD-DVD den kurulum yapıyor diğeri USB den. USB olmasının sebebi CD-DVD sürücüsü olmayan yada ne bileyim bozuk olanlar için.

• 2 hafta sonra ...

wmismail 'in Daha Önce Anlattiği Konuyu Takip Edip USB üzerinden XP Kurmuştum

Hatta HAfiza Kartina Kurmuştum Öle Formatladim <_< Olmuştu Yani Yapılıyor

Şimdi Bunu Gördüm Windows 7 ¿ Bence Çalişir wmismail Bilmediği Birşeyi Bence Forumda sunmaz .

Deniyen Arkadaşlar Yorum yaparsa Bende Yapmayi Düşünüyorum . . Paylaşim İçin Teşekürler

arkadaslar sanırım sadece orjinal isolardan kurulum yapılabiliyormuş . nede olsa program ms modifiyeli yada düzenleme yapılmış isolarda olmuyorda bi yerde okudum ama nerde hatırlayamıyorum... suan indiriyorum birazdan kuracam programı elimde bı kac tane iso var ( xp vista , 7)hepsini denerim olan yada olmayanı haber veririm... saygılarımla

edit blue xpde format xp ve de tnctr7 de denedim sonuc :the selected is not a valid İSO file. please select a valid iso file try again.

iso bulunamadı lutfen iso secip tekrar deneyiniz.. yani orjinal isoları yapıo haberiniz olsun...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...