Jump to content

Usb Bellek'ten Format (program + Resimli)

wmismail

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar;

Usb üzerinden formatla ilgili hala bir çok arkadaşımızdan soru gelmekte. CMD üzerinden anlatımını yapmıştım fakat bazı arkadaşlar bunu yapamadıklarını söylediler. Microsoft'un bir programı üzerinden nasıl yapıldığını kısaca anlattım, Buyrun;

http://www.wmismail.org/Posts.aspx?PostID=27[/CODE]

Flash belleğe yazdırabiliyorsun XP'yi. Ama kurulumunu denemedim. Yazdırıp deneyebilirsin, başlangıçta belleğini görebilirse makina kurulum gerçekleşir. Fakat bu sadece bazı belleklerde oluyor sanırım XP için.

slm

güzel çalışma, ama zaten windos7 nin özelliklerinden biri de usb den kurulum yapılmasına izin vermesidir, benim sizin gibi ustalardan xp+win7+vista+wpi+driver tek usbde bunun için çalışma yapabilmesidir, teşekkür ederim iyi çalışmalar

Bi yardımcı olsanızda ben de yapabilsem!

Resimli anlatım yaptım, programı verdim. Gelip formatını da ben mi atayım ?

Sitede seo olayını ayarlarken sorun verdi bir kaç dakikalık. O kısma denk gelmiş olabilirsin. Tekrar gir.

Resimli anlatım yaptım, programı verdim. Gelip formatını da ben mi atayım ?

Sitede seo olayını ayarlarken sorun verdi bir kaç dakikalık. O kısma denk gelmiş olabilirsin. Tekrar gir.

güzeldi :D:)

Bazen zorlamamak lazım olmayınca olmuyor :)

wmismail senin çalışmalarını mumkun oldugunca takıp etmeye calısıyorum gercekten bazı noktalarda cıkıs noktam oluyorsun üstadım ben suan bu durumun tam merkezındeyım ve caresızlık ıcınde cırpınıyorum:(dayım bıtane notebook getırmıs tutturdu format at dıyor ılk defa boyle bı durumla karsılasıyorum @morning'in vıdeolu anlatımını kullanmaya calıstım bı noktada tıkandım olmadı sanırım ınsallah bu ısımı gorur bende dayımın bu ısını hallederım ( ben aslında bu kadar içli dışlı degıldım bılgısayar alemıyle ama dayım sagolsun bu tnctr aılesıyle tanısmama vesıle oldu :) ) calısmalarının devamını dılerım..

wmismail senin çalışmalarını mumkun oldugunca takıp etmeye calısıyorum gercekten bazı noktalarda cıkıs noktam oluyorsun üstadım ben suan bu durumun tam merkezındeyım ve caresızlık ıcınde cırpınıyorum:(dayım bıtane notebook getırmıs tutturdu format at dıyor ılk defa boyle bı durumla karsılasıyorum @morning'in vıdeolu anlatımını kullanmaya calıstım bı noktada tıkandım olmadı sanırım ınsallah bu ısımı gorur bende dayımın bu ısını hallederım ( ben aslında bu kadar içli dışlı degıldım bılgısayar alemıyle ama dayım sagolsun bu tnctr aılesıyle tanısmama vesıle oldu :) ) calısmalarının devamını dılerım..

Tamam işte.

Aradığın şey bu. USB Bellek al bir tane, resimli anlatıma uygun olarak Win7 Imajini göster, bittikten sonra BIOS üzerinden flash belleği göster. Sonra restart yap ve kuruluma geç :)

daywalker format son çözüm olmalı bence. laptop larrın kendi Recovery imkanı var. bilgisayarı o özelliği kullanarak ilk günkü haline getirebilirsin.yinede senin bileceğin iş bilgin olsun istedim.

ya kardes bu laptop İngiltere'den geldı İngiltere'ye de Çin'den gelmıs toshıba'nın sıradan bı modelı degıl REcovery ozellıgını aradım bulamadım bulabılsem halledecem ama yok 2.5 saatımı harcadıgımı bılıyorum yaa :)

Tamam işte.

Aradığın şey bu. USB Bellek al bir tane, resimli anlatıma uygun olarak Win7 Imajini göster, bittikten sonra BIOS üzerinden flash belleği göster. Sonra restart yap ve kuruluma geç :)

ınsallah kurtarır benı ama cok kucuk bı sorunum daha var wmismail ona nasıl bı care bulcam bı yardım edıver ^^bu notebook'un drıver cdlerı de yok^^ yanı bunun drıverlerını de bulmam lazım basım cok buyuk bı belada:(bır de bısı sorcam ıllakı windows 7 mı yukleyebılırız mesela bende xp var drıver entegrelı onu kuramazmıyım?

dostum genelde markanın kendi sitesinde driverleri bulabilirsin. yada bir yolu daha var daha dün gördüm 500MB lik bir program dı adını hatırlamıyorum ama bilgisayarın ihtiyacı olan driverleri kendi buluyor indiriyor kuruyor. bulamadıklarını sen elle buluyorsun onları markanın da siteden temin etmen kolay zaten.Driver Autorun gibi bişeydi sanırım.

en son driver genius diye bir program var. pc nin kendi driverlerini exe yada senin seçeceğin bir uzantı halinde yedekliyor. formattan sonra exeyi çalıştırarak driverlerini kurabiliyorsun ama nette okudugum kadarıyla ses driverleri ile ilgili sorunlar cıkarıyormus.onları yedeklemiyormus.yani hiç bişi yapamassan bari onu yap .

Sitenizde bi sorun var ne yapayım.

26831528.png

72821206.jpg

başka biyere upload etseniz olurmu.

İnternet explorer'ini güncelleyebilirsin veya başka bir tarayıcı kullanabilirsin.

Programın linki ;

Please register to see this content.

Programı kur, iso imajını seç, USB'yi seç. Tamamdır :)

dostum genelde markanın kendi sitesinde driverleri bulabilirsin. yada bir yolu daha var daha dün gördüm 500MB lik bir program dı adını hatırlamıyorum ama bilgisayarın ihtiyacı olan driverleri kendi buluyor indiriyor kuruyor. bulamadıklarını sen elle buluyorsun onları markanın da siteden temin etmen kolay zaten.Driver Autorun gibi bişeydi sanırım.

en son driver genius diye bir program var. pc nin kendi driverlerini exe yada senin seçeceğin bir uzantı halinde yedekliyor. formattan sonra exeyi çalıştırarak driverlerini kurabiliyorsun ama nette okudugum kadarıyla ses driverleri ile ilgili sorunlar cıkarıyormus.onları yedeklemiyormus.yani hiç bişi yapamassan bari onu yap .

teşekkürler dostum :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...