Jump to content

İşletim Sisteminin Geç Açılması Unsuruna Çözüm

yigitemir

Recommended Posts

Arkadaşlar, Kullandığım harici disk olan ; Western Digital 1 TB Home Edition - Esata & FireWire kullanıyorum. FireWire den bağlı olarak kullanıyorum. İçinde Download Merkezi ; Filmlerim, Setup Oyunlarım, Fotoğraflarım, Resimlerim, Müziklerim vs olduğu için normal bilgisayarın içindeki sabit disk gibi kullanıyorum. Ama işletim sistemin açılırken harici diskimide taradığı için hali ile windows normalden geç açılıyor . Bios başlangıc ayarım cd- rom da acaba bunu hdd-0 yaparak mı çözebilirim. Yoksa wd yi sürekli kapatarakmı ki diski kapatmadan açılış problemini nasıl çözebilirim.

öncelikle ana kartın ne kardeşim bu genellikle asus ana kartlarda olur. ewt acılışı hdd0 yap direk hdd ile baslasın 2 sanıyede 2 sanıyedır ;) ayrıca ne kadarlık bir süreden bahsedıyoruz ? sistem özelliklerin ? bunların hepsı bır butun biliyosun

Biosta Legacy USB gibi bişey olması lazımdı tam aklımda değil şimdi. Açılırken USB portlarını tarama olayını kapatırsan daha hızlı açılır. 3 tane 1TB Seagate HDD var bende. İlk başta öyle oluyordu aşırı geç açılma yapıodu hddleri tararken. ama dediğim ayarı yaptım Windows açıldıktan sonra tarıyo USBleri ve daha rahat çalışıo.

öncelikle ana kartın ne kardeşim bu genellikle asus ana kartlarda olur. ewt acılışı hdd0 yap direk hdd ile baslasın 2 sanıyede 2 sanıyedır ;) ayrıca ne kadarlık bir süreden bahsedıyoruz ? sistem özelliklerin ? bunların hepsı bır butun biliyosun

Sistem Özellikleri:

Anakart : Gigabyte EP45C- DS3R ddr2 / ddr3 1600 mhz fsb

İşlemci: İntel core 2 quad q 9500 @ 2.83 ghz. / stok fanlı.

Bellek: 2X2 GB Ocz vista performans DDR2 800 mhz ram

Sabit Disk: 2 x500 gb seagate 7200.11 ve 7200.12 32 mb cache ncq.

Ekran Kartı: 1919 / 512 MB zotac 9800 gt amp edition.

Kasa: Thermaltake RC 101 650w psu.Önceden 400w dı . 650 w oldu.

Ekran: 19 inch syncmaster 932 b plus samsung

İşletim Sistemi: Windows Vista Home Premium Sp2 - Şuana kadar ki tüm güncelleştirmeler alındı ve gayet stabil çalışıyor.

Bu arada sistem özelliklerim nasıl sizce ?

Biosta Legacy USB gibi bişey olması lazımdı tam aklımda değil şimdi. Açılırken USB portlarını tarama olayını kapatırsan daha hızlı açılır. 3 tane 1TB Seagate HDD var bende. İlk başta öyle oluyordu aşırı geç açılma yapıodu hddleri tararken. ama dediğim ayarı yaptım Windows açıldıktan sonra tarıyo USBleri ve daha rahat çalışıo.

Ama ben Firewire den kullanıyorum ?

Aynı HDD bende kullanıyorum ancak usb yoluyla hiçbir sorunum yok biostan başlangıcı işletim sistemi yuklu olan hdd yi 1 diğerlerini de boş bırak yani disable et cd-rom u da disable et...

Yani tüm açılış ayarlarını etkisiz halemi getirmem gerekiyor. Açılışı da öyleyse sadece işletim sisteminin yüklü olduğu hdd den başlatım . Hdd-0 olarak.????

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...