Jump to content

Win 7-vista Aio Tek Dvd Multiboot Değil - Öneri

mephistooo2

Recommended Posts

• Editor

arkadaşlar uzun zamandan beri böyle bir fikir vardı aklımda...

2 gün önce hayata geçirdim bu fikri ;)

ancak resimlerde de göreceksiniz, Windows 7 ve Vista'nın Ultimate sürümlerinin 32-64 Bitlerini tek DVD'de toplayınca malesef boyutu 6 GB'ı geçiyor...

eğer bu çalışmamı sorunsuz bir şekilde bitirebilirsem forumda paylaşmayı düşünüyorum, sizlerden ricam 32-64 bit olarak kalsın mı (eğer kalsın derseniz, çift katman DVD kullanmak zorundasınız) yoksa sadece Windows 7 ve Vista'nın 32 Bit sürümleri mi olsun ? (çoğu kişi 32 bit kullanıyor da :) )

Windows 7 - Vista'nın birleştirilmiş olduğu DVD'den Windows 7'nin 32-64 Bit Ultimate sürümlerinin ayrı ayrı olarak sorunsuz bir şekilde kurulumunu tamamlayabildim sırada Vista'nın kurulumu var, eğer Vista'nın da kurulumu sorunsuz tamamlanırsa forumda paylaşmayı düşünüyorum...

DVD özellikleri şöyle olacak :

* Windows 7 Ultimate - Vista Ultimate 32-64 Bit AIO yada Windows 7 Ultimate - Vista Ultimate 32 Bit AIO (önerilerinize göre belirleyeceğim)

* Güncel SATA sürücüleri

* $OEM$ Activation (kurulum sonrasında Windows 7 de, Vista da aktivasyon istemeyecek)

NOT : resimlerde kesinlikle bir hile yoktur :)

1zzs4uf.jpg

9zlnyt.jpg

2ewpjco.jpg

ayrıca sizlere bir sorum var, yardımcı olursanız sevinirim, cevabını nette çok aradım ama bulamadım bir türlü :)

52mjw4.jpg

yorumlarınızı bekliyorum...

• Editor
Arkadaşım güzel düşünmüşsün XP de olsa daha güzel olurdu sığmadı mı yoksa sığmıyorsa benim için 64 bit önemli değil üçünün 32 bit olan bir DVD var mı acaba?

Windows 7-Vista ve XP'nin bir arada bulunduğu sistemler Multiboot olur (forumda dediğin tarzda bir çalışma var), buradaki çalışma multiboot olmayacak..

Windows 7-Vista'nın 32-64 Bitleri tek DVD'ye sığmıyor malesef ;)

• Editor
Formda nasıl aratmam gerek acaba üçünün bir DVD de olan hali için.

forumun arama bölümünden anahtar kelimeleri (Windows 7-Vista-Xp gibi ) yaz, bir kaç konu çıkacaktır, o konulardan biri senin istediğindir...

ayrıca benim gözüme çarpan bir multiboot var ama içinde Vista yok...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=63437[/CODE]

Düzenleme :

konudaki multiboot çalışmasında Windows 7 yokmuş, sadece ekleme özelliği varmış ;) pardon

• Editor
hatırladıklarım:

spwizimg.dll

spwizres.dll

w32uires.dll

w32uiimg.dll

umarım yardımcı olmuştur

yazdığın dosyaların tamamına önceden bakmıştım ama malesef onlar değil.. spwizres.dll dosyası kurulum ekranının taslağını içeriyor içinde ama malesef bitmaplerin yerini bulamadım birtürlü, neyse sağolasın...

• Editor
spwizimg.dll e baktın mı?

ewet, orda iki tana bitmap var, onları modifiye ettim ancak hala sadece Windows 7 logosu var ve ismi yazıyor :)

benim istediğim tek DVD'de hem Windows 7, hem de Vista olacağı için o kısma Windows 7'nin ve Vista'nın logosunu ve yazılarını eklemek istiyorum...

bitmap'i hazırladım ancak orjinal bitmap'i bulamadım :D

• Editor
Bence windows 7 varken vista veya xp ye gerek yok. Sen bir güzellik yap da windows 7 nin x86-x64 sürümlerini bir dvd ye al. Şimdiden sağol eline sağlık

o dediğinizi zamanıda ben forumda paylaşmıştım ama şuanda linkler silindiği için konu çöpte, zaten benim o çalışmayada ihtiyaç yok şuanda, çünkü istediğiniz şekilde bir Windows 7 AIO şuanda forumda var, biraz arama yaparsanız ulaşabilirsiniz...

ayrıca benim böyle bir çalışma yapmakta beni tetikleyen soru şu : acaba olabilir mi ?

zaten bütün yenilikler bu sorunun verdiği rahatsızlık sonucu ortaya çıkar :D

güzel çalışma bende düşünmüştüm ama sınavlar başlayınca vazgeçtim çıkınca indirelim

o dediğin dosya da arunimg.dll dosyasında 203 numaralı bitmap

dediğin dosya doğru ama sanırım başka bir tane daha var :D

birşeyler yanlış gibi :):D

adszet.jpg

teşekkür ederim, en azından yolun yarısını katettik sanırım :)

o dediğinizi zamanıda ben forumda paylaşmıştım ama şuanda linkler silindiği için konu çöpte, zaten benim o çalışmayada ihtiyaç yok şuanda, çünkü istediğiniz şekilde bir Windows 7 AIO şuanda forumda var, biraz arama yaparsanız ulaşabilirsiniz...

ayrıca benim böyle bir çalışma yapmakta beni tetikleyen soru şu : acaba olabilir mi ?

zaten bütün yenilikler bu sorunun verdiği rahatsızlık sonucu ortaya çıkar :D

dediğin dosya doğru ama sanırım başka bir tane daha var :D

birşeyler yanlış gibi :):D

adszet.jpg

teşekkür ederim, en azından yolun yarısını katettik sanırım :)

yaptığın resimlerin arkaplanı transparan olmak zorunda

photoshop la filan yapabilirsin ancak

• Editor
yaptığın resimlerin arkaplanı transparan olmak zorunda

photoshop la filan yapabilirsin ancak

onu bende biliyorum canım, ben deneme amaçlı yapmıştım onu ama transparan olması için png uzantılı kaydetmek gerekiyor, bu sefer de resourcetuner kabul etmiyor, transparan bmp var mı, yapılabiliyor mu ?

yiine de hatırlatma için sağol

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...