Jump to content

Windows Kilit Ekranı Görseli Hk.

ibrahimunaLife
 Share

Go to solution Solved by zazabager,

Recommended Posts

Merhaba,

Windows 10 sistemde kilit ekranında ki (windows+L) arka planı değiştirebiliyorum. Oturumu açmak için şifre ekranına geldiğimde düz boş mavi bir arkaplan ile karşılaşmaktayım. Bakmadığım kurcalamadığım dosya kalmadı. Üçüncü parti bir uygulama olmadan değiştirmek mümkün mü ? Örnek olarak aşağıda paylaştığım şekilde değiştirmek istiyorum. 

Şimdiden ilginize teşekkür ederim.

deneme.jpg

• Solution
ibrahimunaLife, Bir saat önce yazdı:

Bahsetmiş olduğunuz alanı açık konuma getirdiğimde kilit ekranındaki görsel bulanıklaşıyor ve görsel hiç belli olmuyor. 

Ayarlar-Kişiselleştir-Renkler-Saydamlık Efekti-Kapalı Yap. Resmin net görülür.

Please register to see this content.

Teşekkür ederim. Bu işlemle sorunum çözülmüş oldu. Şuan da kilit ekranını açtığımda çok kısa bir süreliğine ekran rengi mavi olup daha sonra kilit ekran resmi geliyor. Bu resim boyutu veya kalitesi ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Yardımınız için tekrardan teşekkür ederim @adbenim&@zazabager

ibrahimunaLife, 26.04.2022 - 17:17 yazdı:

Teşekkür ederim. Bu işlemle sorunum çözülmüş oldu. Şuan da kilit ekranını açtığımda çok kısa bir süreliğine ekran rengi mavi olup daha sonra kilit ekran resmi geliyor. Bu resim boyutu veya kalitesi ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Yardımınız için tekrardan teşekkür ederim @adbenim&@zazabager

Kilit ekranı renk değişiminde, sistem veya başlangıç programlarının etkisi daha fazladır diye düşünüyorum. Resim boyutu ve kalitesinin etkisi olacağını zannetmem. "Görev yöneticisi"nden antivirüs hariç diğer başlangıç programlarını devre dışı bırak. Açılışa ve kullanıma faydası olacaktır. Ben teşekkür ederim.

Please register to see this content.