Jump to content

Donma Sorunu

batosnokia

Recommended Posts

Core İ7 920 D0 @3300Mhz / Zotac 9800Gtx+ Amp / Asus P6T Deluxe V2 / Ocz 1600 Mhz 3 Gb / 1 TB WD1001FALS / Ocz StealthxStream 700W / Thermaltake M9 / Logitech Z5500 / Samsung T220

Sistem bu. Bilgisayar durup dururken donuyor ve 2, 3 dk sonra çalışmaya devam ediyor. Windows xp sp2 Professional var. Sorun nerede ve çözüm nedir. Gıcık olmaya başladım.

İşletim sistemini değiştirmene gerek yok. Ama temiz bir işletim sistemi kurman daha iyi olur senin için. Tam olarak ne sırasında yapıyor bu donmayı mesela şöyle anlatayım. Bir oyun açmaya çalışırken aniden tıkanır kalır.Bunun nedeni ekran kartı olabilir. Eğer detaylı bilgi alabilirsem belki tahmin yürütebilirim.

avira premium security kullanıyodum full tarama yaptım 3 virüs buldu sildi bişey değişmedi şimdi norton internet security kurdum birde bilgisayar donduğunda harddiskin ışığı hiç yanmıypr

sen bunu yazınca harddiskinde bozuk sector sahibi olduğunu düşünmeye başladım nedense.

sen bunu yazınca harddiskinde bozuk sector sahibi olduğunu düşünmeye başladım nedense.

Kesin harddisk diyemeyiz.Belki data kabloları belki anakartın üstündeki portlar.Yani illa disk bozuk olmaz.Belki veriyi aktarab portlar yada kablolar sorunludur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...