Jump to content

Harici Hdd Ye Windows Kurma...

dcetin
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Az önce harddiskim ömrünü tamamladı. Harici HDD ye windows kurmak istiyorum ama bir türlü beceremiyorum... Bunun bir yolunu bilen arkadaşlar varsa bu garibana bir yardım rica ediyorum...

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum...

Edited by dcetin

1.forum kurallarından dolayı acil başlığını değiştir sil.

2.önce sana şu açıklamayı yapım bir harici usbflash bellege işletim sistemi kurulmaz cunku hariciler c bolumu yoktur bu yünzden kurulsa bile mavi ekran hatası verecektir kurulumu sorunsuz yapmak isitıyorsan reg ve inf uzantılı dosyaları editlemen gerekiyor bu uzantıları editlemeyi araştırırsan daha iyi öğrnemiş olursun

Harici hdd xp kurmak istiyorsan ilk önce anakartının Harici hdd boot desteği varmı diye bak varsa boot seçeniğinden hdd seçip bu alana yukleme yapabilirsin.

3.boot seçeneğin yoksa bios update yap büyük olasılıkla o seçenek gelecek.

işletim sistemi kursan bile usb den oldugu ıcın cok yavas olacak yeni bir hdd almanı tavsıye ederım.

• 2 hafta sonra ...

bir yöntem ;

mevcut sistemimin imagesini acronis ile d ye aldım.

daha sonra recovery edip Harici HDD'mi target (hedef) olarak gosterdim.

Anakartı Harci HDD ile boot ettim. İşletim sistemimi gordum. Kullandım. Sorun yaşamadım.

Not1: w7 x64 sxe desteği olmadığı için cs oynayamıyordum. bunları sırf bunun için yaptım.

Not2: Normal USB2 portundan bağladığımda işletim sistemi çok yavaş ve ağır çalıştı. Ama E-Sata Portundan %80 aynı.

Not3: Acronis 12 sürümü altında bu işlem gerçekleşemez. Çünkü Acronis 11-10-9 vs.. sadece tek HDD recovery yapıyor. 2 HDD algılarsa oylece kalıyor ms-dos'ta. Tavsiyem acronis 2010 (mükemmel!)

Harci HDD markam WD 1 TB. (yeni nesil)

paylaşmak istedim. kolay gelsin

• 3 years yıl...