Jump to content

Bilgisayar Backdoor/arka Kapı Kontrol Etme (basi̇t)

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Cümleten Selamun Aleyküm arkadaşlar...

Bu konuyu arkaplanda dönen işleri tam olarak görün diye değil de bir yerden başlayın diye ekliyorum. Bir teknoloji forumu olmasına rağmen işi bilenin ses çıkarmadığı, bilmeyenin "BU SİSTEM ÇOK GİZLİ, AŞIRI GİZLİ, KONTROL ETTİM BU PC' Yİ FBI BİLE BULAMAZ" gibi sadece ilgi çekmek amaçlı ve çıkarları için insanların beyinlerini uyuşturdukları için ekliyorum. Size şok olacağınız birşey yazayım :) İnternete bağlı hiç bir bilgisayar gizli kalamaz. Hatta bundan 10-15 yıl önce Çin' in elektrik kabloları üzerinden 83 ülkenin askeri sırlarını çaldığı haberini okumuştum. Hatta şunu yazayım. Gizliliğinizi sizin prize taktığınız yada internete bağlı bir cihaz da olması gerekiyor. Buna bu hafta yaşadığımız bir olay üzerinden örnek vereyim...

Bu hafta araç tamir ettirmek için bir usta aradık. Ve bir usta bulduk. Google haritalar da ustanın olduğu tamirhaneye bakarken kapının önünde babamın bulanıklaştırılmış resmine ve bize ait sattığımız aracın resmini gördük...

Ne alaka diyeceksiniz. Alakası şudur; bilgisayar kullanmasan da telefon kullanmasanda bir başkası kullandığında sizin gizliliğiniz v.s kalmıyor. Bu forum da uzun zamanlar boyunca da insanlar "GİZLİ, ÇOK GİZLİ, İNANILMAZ" gizli diye bol bol tiyatrolar çevrildi. KB boyutlu komik uygulamalarla çok bilmiş tipler beyinlerinizi uyuşturdu. Sistem hazırlarken KMS Dijital Aktivasyon kullanıp "GİZLİ" başlığıyla sistemler pazarlandı... :) 

Cevabı çok açık olsa da bu konuya bir yerden başlamak için çok basit bir başlangıç olsun diye youtube de takip ettiğim aşağıdaki video sahibi arkadaşın paylaşımını ekliyorum...

VİDEOYU İZLEDİKTEN SONRA ÇOK GİZLİ KALACAKSINIZ, SIKINTILI BİR DURUM VARSA TAK HALLEDECEK, İNANILMAZ GİZLİ KALACAKSINIZ V.S. GİBİ İNSAN ZEKASINA ZİYAN SLOGANLAR ATMAK İÇİN PAYLAŞMIYORUM. BU PAYLAŞIMIN AMACI BİR YERDEN BAŞLAMAKTIR. NASIL KANDIRILDIĞINIZI ANLAMANIZ AMAÇLIDIR. KMS DİJİTAL AKTİVASYON; BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA HİÇ BİLMEDİĞİMİZ BİRİLERİNİN KENDİ CEPLERİNDEN PARA VERİP SERVER KİRALAYARAK BİLGİSAYARINIZI KENDİ SERVERINA YÖNLENDİREN BİR UYGULAMADIR. VE SİSTEM HAZIRLARKEN KMS DİJİTAL AKTİVASYON KULLANIP ÇOK GİZLİ SİSTEM HAZIRLIYORUM DİYE BİLGİÇLİK TASLAYAN TİPLERE DE BİR CEVAPTIR. BAŞLIK DEĞİŞTİRİLSE DE ETİKETLERE "GİZLİ" İBARESİ KONULARAK HALA TİYATRO ÇEVRİLMESİ BANA KOMİK GELİYOR. DAHA KENDİ GİZLİLİĞİNİ KORUYAMAYANLAR "GİZLİ" DİYE PAZARLAMA YAPIYOR. :) BU KONUNUN ÜZERİNE DE YAZILIM KONUSUNDA ÇOK BİLGİLİ HATTA EĞİTİMCİ OLAN KİŞİLERİN BİLE SES ÇIKARMAMASINDAN DOLAYI GİDİYORUM. BU KONUYU DA BEYİNSİZ YERİNE KOYULMAMAK İÇİN BİR YERDEN BAŞLAMAK LAZIM DİYE EKLİYORUM...

ORTAKLARINA DA DUYRULUR!!!

Spoiler

Anlamamak yada manipüle etmek isteyenler olabilir diye yine yazıyorum. Eklediğim video sadece bir başlangıç olması açısından eklenmiştir...

• Like 6

• Editor
deli_petro06, 3 saat önce yazdı:

....KMS DİJİTAL AKTİVASYON; BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA HİÇ BİLMEDİĞİMİZ BİRİLERİNİN KENDİ CEPLERİNDEN PARA VERİP SERVER KİRALAYARAK BİLGİSAYARINIZI KENDİ SERVERINA YÖNLENDİREN BİR UYGULAMADIR...

Bu cümleniz ile ne demek istediniz?

KMS'mi, Dijital mi?

İkisi ayrı yöntemler...

KMS'de internet bağlantısı kesinlikle gerekmez, yani tamamen güvenlidir...

Dijital yöntemde de internet bağlantısı gereklidir ve hiç bilmediğimiz birilerinin kendi ceplerinden para verip kiralanan sunucularına değil, sadece ve sadece Microsoft'un sunucularında donanım bilgilerinin kayıt edilerek lisanslanması işlemidir.

Dijital yöntem kesinlikle Microsoft'un kullandığı bir yöntemdir sadece bazı komutlarla bilgisayarda GenuineTicket.xml dosyası oluşturularak o bilgisayarda sanki bir donanım değişikliği olmuş gibi gösterilerek işletim sisteminin lisanslanmasıdır.

Örneğin bilgisayarınızda dijital aktivasyon yaptınız ve bir süre sonra format attınız ve format sonrası bilgisayarınız eğer internet bağlantınız varsa otomatik olarak lisanslanır.

Eğer yazdığınız gibi hiç bilmediğimiz birilerinin kendi ceplerinden para verip kiralanan sunucuları sayesinde dijital aktivasyon olsa idi format sonrasında bilgisayarın o sunucu ile irtibatı kesilir ve format sonrasında o bilgisayar otomatik olarak lisanslanmazdı...

Yazdıklarınızda haklılık payı var ama aynı zamanda bilgi kirliliği de var, lütfen dikkat edelim...

Edited by mephistooo2
  • Like 2

mephistooo2, 11 dakika önce yazdı:

Bu cümleniz ile ne demek istediniz?

KMS'mi, Dijital mi?

İkisi ayrı yöntemler...

KMS'de internet bağlantısı kesinlikle gerekmez, yani tamamen güvenlidir...

Dijital yöntemde de internet bağlantısı gereklidir ve hiç bilmediğimiz birilerinin kendi ceplerinden para verip kiralanan sunucularına değil, sadece ve sadece Microsoft'un sunucularında donanım bilgilerinin kayıt edilerek lisanslanması işlemidir.

Dijital yöntem kesinlikle Microsoft'un kullandığı bir yöntemdir sadece bazı komutlarla bilgisayarda GenuineTicket.xml dosyası oluşturularak o bilgisayarda sanki bir donanım değişikliği olmuş gibi gösterilerek işletim sisteminin lisanslanmasıdır.

Örneğin bilgisayarınızda dijital aktivasyon yaptınız ve bir süre sonra format attınız ve format sonrası bilgisayarınız eğer internet bağlantınız varsa otomatik olarak lisanslanır.

Eğer yazdığınız gibi hiç bilmediğimiz birilerinin kendi ceplerinden para verip kiralanan sunucuları sayesinde dijital aktivasyon olsa idi format sonrasında bilgisayarın o sunucu ile irtibatı kesilir ve format sonrasında o bilgisayar otomatik olarak lisanslanmazdı...

Yazdıklarınızda haklılık payı var ama aynı zamanda bilgi kirliliği de var, lütfen dikkat edelim...

Üstadım yazdıklarınız doğrudur ancak bahsettiğiniz konu da yazdıklarımın ana sebebi Microsoftta görev yapmış yada CV' sinde Microsoft olan kişilerdir. KMS yada dijital derken Microsoftun lisanslama servisleri v.s. den bahsetmiyorum. Tamamen bahsettiğim şey internet ortamında dolaşan KMS38, KMSDijital v.s. gibi korsan lisanslama uygulamalarıdır. Heralde bu uygulamaların çok masum uygulama olduğunu iddaa etmiyorsunuz. Alıntı yaptığınız kısımla alakalı da başta yazdığım gibi kimi zaman Chris Titus gibi kimi zaman Lunizz yada benzeri kişilerden duyduğum veya belli yabancı forumlarında okuduğum oldu. Şu konu da da düzeltilecek bir kısım varsa yine sizden faydalanmak isterim. Bu uygulamalar arkaplanda zombi pc'ler oluşturabiliyor yada coin madenciliği de yapabiliyor değil mi?

mephistooo2 scripts are most trusted scripts for me as well as most users in this online world. dont know others as well i always cross check my system sending tcp data packets to where via tshark & i found no any harm :)

Edited by disc2019
  • Like 1

• Editor
deli_petro06, 17 dakika önce yazdı:

Heralde bu uygulamaların çok masum uygulama olduğunu iddaa etmiyorsunuz

Ben bu tarz uygulamalar % 100 masumdur diye iddiada bulunmuyorum ama siz yazınızda genel olarak kms ve dijital yöntemleri tabiri caizse gömdünüz.

Eğer piyasadaki şu isimle aktivasyon işlemini yapan uygulama var ve bu uygulama aslında KMS ve dijital yöntemi kullanmıyor, bu yöntemlerin ardına sığınarak bilgisayarınızı ele geçirmeyi amaçlıyor deseydiniz kesinlikle bir itirazım olmazdı.

Edited by mephistooo2
  • Like 2
  • Thanks 1

mephistooo2, 2 dakika önce yazdı:

Ben bu tarz uygulamalar % 100 masumdur diye iddiada bulunmuyorum ama siz yazınızda genel olarak kms ve dijital yöntemleri tabiri caizse gömdünüz.

Eğer piyasadaki şu isimle aktivasyon işlemini yapan uygulama var bu uygulama aslında KMS ve dijital yöntemi kullanmıyor, bu yöntemlerin ardına sığınarak bilgisayarınızı ele geçirmeyi amaçlıyor deseydiniz kesinlikle bir itirazım olmazdı.

Üstadım bu uygulamaları hemen hemen bahsettiğim isimler yada okuduğum konular bu yazılımları gömüyor. Daha önce de forumda yazmıştım. Benim de bireysel olarak deneyimlediğim şeyler var. Windows' ta sanal pc uygulamaları için bir kapsül görevi gören yazılımları kaldırdığım bir sistem üzerinde çalışırken Vmware' de KMS Dijital olarak geçen yazılımı kullandığım da ana bilgisayarım da uyarı aldım. Ve o günden sonra benim kendi kullandığım Yasal Lisansla format atmama rağmen, belli dönemler de kendi kendine lisans anahtarımın değiştiğini görüyorum. Buradan yaptığım çıkarım da şudur. O kadar format atıyor olsamda bu yazılım hala arkaplanda bir yerler de aktif olarak çalışmaya devam ediyor. Ve server konusu da benden çıkma bir konu değil. Ve forumda az buçuk tanıyanlar bile KMS Dijital v.s derken bu yazılımlardan bahsettiğimi bilir...

Şunu da yanlış anlamayın. Sizinle münakaşaya girmeye çalışmak gibi bir çaba içerisinde değilim. Ancak bu uygulamaları gömen sadece ben değilim. Yazılımları üretenler derken de sizden bahsetmiyorum. Bahsettiklerim KMSauto, KMS Dijital v.s diye özel olarak siteler açılan uygulamalardır. Ve forumda bugüne kadar KMS yada Dijital Lisans yazdığım her cümle de de bu uygulamalardan bahsediyorum. Yüzlerce bu konu da alıntı yaptığınız kısımla alakalı aynı şeyleri yazan yada belirten kişi yada konular gördüm. Ve bireysel deneyimlerim de var. En son deneyimimden bu yana da muhtemelen 2 yıl olmuştur. O 2 yılda bilgisayarımda hiç bir bu tarz uygulama çalıştırmadım. Buna rağmen lisansım değişiyor. En son 10-15 gün önce elle orjinal lisansımı girmiş olmama rağmen lisansımın değiştiğini gördüm. Alıntı yaptığınız kısımla da alakalı bilgi edindiğim kişilerinde bilgi kirliliği yaptıklarını düşünmüyorum...

deli_petro06, 4 saat önce yazdı:

Bu hafta araç tamir ettirmek için bir usta aradık. Ve bir usta bulduk. Google haritalar da ustanın olduğu tamirhaneye bakarken kapının önünde babamın bulanıklaştırılmış resmine ve bize ait sattığımız aracın resmini gördük...

açısından eklenmiştir...

Google'nin sokak görünümü araçlarını bilmeyen yoktur sanırım. yani Cem Yılmaz misali Amerika uydudan bizi izlemiyor.

Bu arada İsrail'in, yanyana olan iki bilgisayarlardan internet bağlantısı olan bilgisayarı ele geçirerek, internet bağlantısı olmayan bir bilgisayardaki verileri bilgisayarın elektrik akımını kullanarak çaldığını okumuştum.

• Like 2

iomerg, 17 dakika önce yazdı:

Google'nin sokak görünümü araçlarını bilmeyen yoktur sanırım. yani Cem Yılmaz misali Amerika uydudan bizi izlemiyor.

Bu arada İsrail'in, yanyana olan iki bilgisayarlardan internet bağlantısı olan bilgisayarı ele geçirerek, internet bağlantısı olmayan bir bilgisayardaki verileri bilgisayarın elektrik akımını kullanarak çaldığını okumuştum.

Yanlış anlaşılma varsa ekleyeyim. O kısmı bizi izliyor anlamında eklemedim. Gizli işletim sistemi diye forumda bayağı bir propaganda döndü. Gizli diye birşey yoktur. Sizin dışınızda da bazı şeyler gizliliğinizi ihlal eder anlamında ekledim. Hani gizli işletim sistemi diye birşey pazarlanıyor ancak ona yazıcı takıyorsun tanıyor, ağ da pc tanımlıyorsun görüyor, Bluetoothla cihaz bağlıyorsun görüyor, bunun wifisi var minimalinde yazdım. Takip ediyor anlamında değil sizin bilginiz dışında da birşeyler oluyor anlamında yazdım...

(Ben takip ediyor anlamında yazmasam da farklı konular da takip etme durumu olabilir. Sonuç olarak sosyal medya platformları yada benzeri mecraalar bir atom bombasından daha etkili olabilir. Japonya'ya atılan atom bombası sonrası hatrımda kalan 200 bin kadar kişi öldü. Ancak sosyal medyanın başı çektiği dünya olaylarında milyonların ölmesinden ve göç etmesinden bahsediliyor...)

Ve yazdığım şey sadece komik bir örnek. Çin örneği de bundan en az 10-15 yıl arası var. Muhtemelen bu yöntemler çok daha üst seviyeye çıkmıştır. Forumda gizli sistem diye yazılınca dış etkenler anlamında bir anı yazdım. Hani yıllarca forumda gizli diye sistemler paylaşıldı :) İranlıların bu gizli sistemden haberi olmaması talihsizlilk olmuş. O kadar nükleer tesisleri hacklendi v.s. :) Tnctr' deki gizli sistemleri keşfedip hacklenmezlerdi :) 

Edited by deli_petro06
  • Like 1

4 hours ago, deli_petro06 said:

THIS SYSTEM IS VERY SECRET, EXTREMELY SECRET, I HAVE CONTROLLED THIS PC, EVEN THE FBI CANNOT FIND

not a challenging matter even for Law Enforcement Agencies to monitor any system via users online identity [IP address] plus Physical Address of a Network Interface Card [MAC Address] . i hope you must correct this . Pl dont challenge Intelligence Agency of a Nation . Nothing is impossible for them in digital terms :)

Nobody knows how many Intelligence agencies are monitoring online world via there confidential tools :)

Edit : Yes you can laugh on my comment but dont get separated into there eyes so that they will have an eye on you every single second . i again hope you got my comment in a crystal clear way afterall you are not a Suspect or an Accused in there eyes but such comment in online world will create problems in your daily computing with very less speeds plus your own ISP watching you too.

Edited by disc2019
  • Haha 1

disc2019, 4 dakika önce yazdı:

not a challenging matter even for Law Enforcement Agencies to monitor any system via users online identity [IP address] plus Physical Address of a Network Interface Card [MAC Address] . i hope you must correct this . Pl dont challenge Intelligence Agency of a Nation . Nothing is impossible for them in digital terms :)

I'm not saying this. There was a person on the forum who wrote that it was hidden The part you quoted is just a joke. :)

5 minutes ago, deli_petro06 said:

I'm not saying this. There was a person on the forum who wrote that it was hidden The part you quoted is just a joke. :)

ok if its a Joke . May God Bless you :)

Edited by disc2019
  • Like 1

disc2019, 8 dakika önce yazdı:

Nobody knows how many Intelligence agencies are monitoring online world via there confidential tools :)

Edit : Yes you can laugh on my comment but dont get separated into there eyes so that they will have an eye on you every single second . i again hope you got my comment in a crystal clear way afterall you are not a Ssupect or an Accused in there eyes but such comment in online world will create problems in your daily computing with very less speeds plus your own ISP watching you too.

Bizim istahbarıtımız bizim devletimiz izleyip dinliyorsa eğer o zaman canım feda benim için sorun yok sonuçta kendi istihbaratımızdan kendi devletimizden saklımız yoktur.

Ama devletten başkasının izlemesini istemem.

Bu arada bunu kontrol etmeyi bayadır yapmıyordum belki 10 yıl olmuştur.

iyi oldu kontrol etmiş bulundum.Neyse şimdilik MS ve kasper dışında bizi izleyen yok.

• Like 1
  • Thanks 1

2 minutes ago, AdemYakups said:

If our intelligence is watching and listening, then my life will be sacrificed, it's okay for me, after all, we do not hide from our own intelligence from our own state.

But I wouldn't want anyone other than the state to watch it.

By the way, I haven't been checking this for a long time, maybe 10 years.

good, I checked it. Anyway, for now, no one is watching us except MS and kasper.

yes it will be ok for any user for there National Security Agency to watch there activities time by time but not continuesly.

continuesly in the sense means the user is deffinately a Suspected in there eyes :)

Edited by disc2019
  • Thanks 1

disc2019, 1 saat önce yazdı:

yes it will be ok for any user for there National Security Agency to watch there activities time by time but not continuesly.

continuesly in the sense means the user is deffinately a Suspected in there eyes :)

Devlet şüphelendiği kişileri zaten izler bu normaldir.

Ancak bilsem ki şu an beni izliyor ki izleyebilir, o zaman fark eden bir şey olmaz.

Türk istihbaratı çok güçlü ve kökleri binlerce yıllara dayanıyor, bütün dünyada faaliyet gösteriyorlar, beni veya başkasını izliyorsa haklı sebebi vardır diğer fbi cia gibi artniyetli izleme yapmaz.

Ayrıca artık android ve apple ürünleri tabi ki windows başta olmak üzere her kullnıcıyı zaten izliyor. Çok yormamak lazım :)

• Like 1

2 hours ago, AdemYakups said:

The state already monitors those it suspects, this is normal.

But if I knew that he is watching me now that he can watch, then nothing will notice.

Turkish intelligence is very powerful and its roots go back thousands of years, they operate all over the world, if they are watching me or someone else, they have a justifiable reason.

In addition, now android and apple products are already watching every user, especially windows, of course. You shouldn't be too tired :)

NSA can monitor anyone without any justification fyki.

no you cant cross check whether they are watching you or not via ny digital means even if you too are a part of NSA. its always for special monitoring team which is very very confidential in any means.

yes all National intelligence Agencies are working collaboratively to cross counter terrorism or any of there sleeper slaves.

Your in addition POV doesnt matter for the topic we are discussing here on board :)

Edit : For Mobiles part you addressed they can get "IPDR" from Mobile Service Provider or "TDR without any Legal Notice to ISP only if ISP deny there request for legal IPDR records or for god sake i dont want to discuss "Hidden Encrypted Dummy" script where suspect or accused see boxes or questionmarks in there msg or email which got auto deleted by itself after sms app is executed without any consent to suspect but these days terrorists become very clever they are using GMR based handhelds if you are known about "GMR-1 & GMR-2"

M$ & Google spy for many factors 1st major factor is Government if you can analyse what i am saying . thats it only i can say nothing else.

Stay Happy & Healthy | Do good for Nation Always

Edited by disc2019