Jump to content

Birde Asfalt Vergisi çıktı Da Nerden çıktı ?

r3fr4ct0ry

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar

Az önce kapıda bir adam elinde kağıtlarla belirdi.Ankara Büy. Bel. Baş. Mali Hizmetler Daire Baş. dan geldiğini söyleyerek kendini tanıttı.Daha sonra üzerinde babamın adı yazan bir kağıt tutuşturdu elimize.Kağıtta 2004 yılında yolumuzdaki asfalt ve kaldırım yapımından dolayı borcumuz olduğu yazıyordu.Yani vergi borcumuz olduğunu öğrendik.Benim babam zaten memur.Bu verginin maaşından kesilmiş olması gerekmez mi ?Aldığı maaşın yarısı vergi diye kesiliyor zaten.Şimdi birde bu çıktı. 369.57 lira borcumuz varmış.Birde ödeme kolaylığı olsun diye 4 taksit e bölmüşler.Yol katılım payı açıklamaları adında bir dölüm var birde :

2464 Sayılı Belediye Gelirleri Yasasının 86-94 maddeleri uyarınca bu ihbarname 2004 yılında yapılan hizmet karşılığıdır

.

- Namınıza tahakkuk ettirilen Yol Harcamalarına Katılma paylarının tamamı ve taksit müddetleri yukarıda gösterilmiştir.

- 213 sayılı V.U.K. ' un 377. maddesinde belirtildiği şekilde 2577 sayılı Yasanın 7. Maddesi uyarınca 30 gün içerisinde ANKARA Vergi Mahkemeleri Başkanlığı nezdinde davada bulunulabilir.

- Ödemeler tahsilat şube müdürlüne yapılacaktır.

Tahakkuk süresince ödenmediği takdirde 6183 sayılı yasanın 51. maddesi gereğince gecikme zammı uygulanır.

Bu ücret herkese farklı miktarlarda gelmiş.Ev babamın üzerine ve babam memur.Eğer ev annemin üzerine yapılsaydı daha az mı gelirdi ?Çünkü annem çalışmıyor.En alt komşumuza toplam 26 lira gelmiş bu nasıl iştir ?

Not : Bu verginin ihbarnemelerini alan başka kullanıcılar varsa ne kadar borçları olduklarını yazarlarsa sevinirim.

Eğer Yanlış Bilmiyorsam Babanın maaşından kesilen vergiler sosyal güvenlik adı altına kesilen şeyler bunlar sosyal güvenlik kurumunun sitesinden öğrenebilirsin neler hakkında vergi kesilir. bunun babanın maaşıyla kesilecek bir durum olduğunu sanmıyorum. ne olur parayı ödemediğiniz sürece belediye size dava açar faiziyle beraber parasını geri alır.boşu boşuna uğraşırsınız.ama yinede neden böyle bir para isteniyor.Ne hizmet getirilmiş ? gibi bilgi almanızda fayda var.

Eğer paray ödemiş iseniz elinizde faturanız var ise itiraz edebilirsiniz.

ama muhakkak bu neden kesilmiş bilgi alınız.

Belediyelerin işlerine akıl erdirmek zor. Özellikle Gökçek in kine <_<

Katılım payıymış bunun adı.Yol için masrafları mal değerlerinin ergi oranlarına mı ne bölmüşler öyle elde etmişler.Aynı binada hepimiz aynı eve sahipken birine 26 lira bize 369.57 lira gelmesinin mantığı nedir ?En üst katta oturmamız mı ?

r3fr4ct0ry Bugün, 14:02[/CODE]

Kardeş bunun böle olduğunu çoktandır biliyorduk.Kısaca belediye evimin önünü asftlıyor diye sevinmeyin

sizin paranızla yapıyor.Bunun faturasını da seçimden sonra gönderiyor.Yani anlıyacağın senin paranla birilerine peşkeş çekip

sonra da hizmet ediyorum diyor.Daha sını da söyliyeyim belediyeler kanununda araçlarını sokaklara parkedenlerden

yakında ücret alacaklar.Belediye kanunları içinde var .Az buz da değil .Şimdilik ötelediler .Yakında kapıda 5000 tl lik aracınıza sokağa park ettiniz bir yıllık borcunuz 4000 tl dediklerinde göreceğiz o birilerinin bayrağını sallayanları.Sahi bir çok kişinin evine haciz konulduğunun farkında bile değildir. Bahsettiğin konudan dolayı. :(

Arkadaşımın birine söylendiğinde şaka yapılıyor sandık.Gidp araştırdık ve evinin üzerindeki hacizi kaldırana kadar perişan olduk.Balık hafızalı olduğumuzdan bu olayları yarın seçim geldiğinde unutan halkımızın duyması,okuması dileğiyle.

İyi günller dilerim

Eğer Yanlış Bilmiyorsam Babanın maaşından kesilen vergiler sosyal güvenlik adı altına kesilen şeyler bunlar sosyal güvenlik kurumunun sitesinden öğrenebilirsin neler hakkında vergi kesilir. bunun babanın maaşıyla kesilecek bir durum olduğunu sanmıyorum. ne olur parayı ödemediğiniz sürece belediye size dava açar faiziyle beraber parasını geri alır.boşu boşuna uğraşırsınız.ama yinede neden böyle bir para isteniyor.Ne hizmet getirilmiş ? gibi bilgi almanızda fayda var.

Eğer paray ödemiş iseniz elinizde faturanız var ise itiraz edebilirsiniz.

ama muhakkak bu neden kesilmiş bilgi alınız.

Belediyelerin işlerine akıl erdirmek zor. Özellikle Gökçek in kine :(

Bu verginin sebebi binamızı bitişik olduğu yola bakım yapılması asfalt kaldırım vs. Ama neden herkese aynı miktarda değil ?

Katılım payıymış bunun adı.Yol için masrafları mal değerlerinin ergi oranlarına mı ne bölmüşler öyle elde etmişler.Aynı binada hepimiz aynı eve sahipken birine 26 lira bize 369.57 lira gelmesinin mantığı nedir ?En üst katta oturmamız mı ?

öyle bir hesaplama mı olur ya. herkez aynı ödemek zorunda.çok parası olan da aynı hizmetten yararlanıyor az parası olanda.ikiside eşit ödemelidir bence bu vergiyi. bence bu işn peşini bırakmayın. en yakın zamanda belediyeye yada bağlı bulunduğunuz vergi dairesine giderek bilgi alınız.. Tanıdık avukat falan varsa onlarda size yardımcı olurlar.

Bu verginin sebebi binamızı bitişik olduğu yola bakım yapılması asfalt kaldırım vs. Ama neden herkese aynı miktarda değil ?

Zaten ondan dolayı hakkını ara.Ayrıca hangimizin oturduğu ev yola bitişik değil?Git hakkını ara.Böyle bir vergi olmaz.

öyle bir hesaplama mı olur ya. herkez aynı ödemek zorunda.çok parası olan da aynı hizmetten yararlanıyor az parası olanda.ikiside eşit ödemelidir bence bu vergiyi. bence bu işn peşini bırakmayın. en yakın zamanda belediyeye yada bağlı bulunduğunuz vergi dairesine giderek bilgi alınız.. Tanıdık avukat falan varsa onlarda size yardımcı olurlar.

İhbarnamede birkaç uzun işlem ve açıklamalar yapmışlar onu yazmadım o borcu nasıl cıkardıkları falan yazıyor.Tanıdık avukat vardı ama o da askere gidiyor yarın.Şansa bak(!)

arkadaşların tümü hakkını araman konusunda hem fikir , doğrusu da bu olmalı ama Türkiye de değil , bizim 50 senelik tapulu tarlamıza orman bakanlığı dava açtı bu arazi bizim diye , biz dahil köyde yaklaşık 30 kişinin canı yandı , tapulu arazimizi devlet eliyle gasp etmekle kalmayıp bir de üstüne tüm giderleri de bizlere yüklediler ki bu yaklaşık hane başına 2000 ytl civarı, taksit falanda yok direk vereceksin diyor. Ben türkiye kadar adi bir devlet anlayışı olan başka bir ülke daha duymadım soluduğumuz hava hariç her şeye çeşitli oranlarda vergi var, tabii halktan biriysen ,, hatırlatmakta fayda var pırlanta yüzük alırsan vergi yok ama buzdolabı yada tv alırsan bu lüks tüketim oluyor, aldığınız 45.000 liralık bir araba için devlete 20.000 lira ödüyorsunuz.. 5 senede 25 celse mahkemeye çıktım ve inan bana onun stresini çekmektense git ver o parayı derim , sonuçta kaybeden sen olacaksın, haklı bile olsan bu adalet sistemiyle sen onu kazanana kadar yaşadığın stres ve diğer zaman kayıbın çok daha fazlası olacak. Lanet olsun de git öde

Peki bu katılım payını düşünen aklı selimler evinin yanından metro geçince 1 olan değeri beşe fırlayan evlerdeki değer artışlarının katılımınıda alıyorlarmı acaba?

Ne yaptıkları yapacakları hiç belli olmuyor.

arkadaşların tümü hakkını araman konusunda hem fikir , doğrusu da bu olmalı ama Türkiye de değil , bizim 50 senelik tapulu tarlamıza orman bakanlığı dava açtı bu arazi bizim diye , biz dahil köyde yaklaşık 30 kişinin canı yandı , tapulu arazimizi devlet eliyle gasp etmekle kalmayıp bir de üstüne tüm giderleri de bizlere yüklediler ki bu yaklaşık hane başına 2000 ytl civarı, taksit falanda yok direk vereceksin diyor. Ben türkiye kadar adi bir devlet anlayışı olan başka bir ülke daha duymadım soluduğumuz hava hariç her şeye çeşitli oranlarda vergi var, tabii halktan biriysen ,, hatırlatmakta fayda var pırlanta yüzük alırsan vergi yok ama buzdolabı yada tv alırsan bu lüks tüketim oluyor, aldığınız 45.000 liralık bir araba için devlete 20.000 lira ödüyorsunuz.. 5 senede 25 celse mahkemeye çıktım ve inan bana onun stresini çekmektense git ver o parayı derim , sonuçta kaybeden sen olacaksın, haklı bile olsan bu adalet sistemiyle sen onu kazanana kadar yaşadığın stres ve diğer zaman kayıbın çok daha fazlası olacak. Lanet olsun de git öde

En azından miktarı düşürmeye çalışacağım.26 lira ödeyen varken 369.57 lira ödeyen olmak istemem.Tam olarak neye göre belirlendiğini öğrenirsem bu verginin size de bildiririm.

şimdi bir tanıdığıma sordum herkeze eşit miktarda gelmesi gerekiyormuş.sizin komşunuz borcunuzun bir kısmını ödemiş olabilirmiş.. Bir sorun komşunuza.Eğer ödememiş ise bu işte bir yanlışlık varmış.Çok fazla belediye kanunları hakkında bilgisi olmadığını söyledi. ama belediye hesap işlerinden araştırması gerektiğini söyledi.

Birde maaştan kesilme işlemi için de ; maaşa haciz konduğu taktirde para maaştan kesilir. onun dışında hiçbir şekilde maaştan kesilmezmiş..

İnternetten belediye kanunlarını bularak göz atabilirsiniz.

şimdi bir tanıdığıma sordum herkeze eşit miktarda gelmesi gerekiyormuş.sizin komşunuz borcunuzun bir kısmını ödemiş olabilirmiş.. Bir sorun komşunuza.Eğer ödememiş ise bu işte bir yanlışlık varmış.Çok fazla belediye kanunları hakkında bilgisi olmadığını söyledi. ama belediye hesap işlerinden araştırması gerektiğini söyledi.

Birde maaştan kesilme işlemi için de ; maaşa haciz konduğu taktirde para maaştan kesilir. onun dışında hiçbir şekilde maaştan kesilmezmiş..

İnternetten belediye kanunlarını bularak göz atabilirsiniz.

Onların ödediklerini sanmam.Şimdi bir diğer komuşumuza sordum onlara da bizle aynı miktarda gelmiş.Onları evi kendi ve eşinin üzerine ama onlara 2 taksit yapmışlar. 185 x 2 olarak ödeyeceklermiş onlar da .Binadaki tüm komuşulara sorayım bakalım ne kadar onlarınki.

Ben şöyle düşünmüştüm Belediye Devlete bağlı.Benim babam memur devlete bağlı.Bu durumda vergilerinin ordan kesilmesi gerekiyor.Ama belediye kanunlarına göre farklıymıs evet.

r3fr4ct0ry Bugün, 14:02[/CODE]

Kardeş bunun böle olduğunu çoktandır biliyorduk.Kısaca belediye evimin önünü asftlıyor diye sevinmeyin

sizin paranızla yapıyor.Bunun faturasını da seçimden sonra gönderiyor.Yani anlıyacağın senin paranla birilerine peşkeş çekip

sonra da hizmet ediyorum diyor.Daha sını da söyliyeyim belediyeler kanununda araçlarını sokaklara parkedenlerden

yakında ücret alacaklar.Belediye kanunları içinde var .Az buz da değil .Şimdilik ötelediler .Yakında kapıda 5000 tl lik aracınıza sokağa park ettiniz bir yıllık borcunuz 4000 tl dediklerinde göreceğiz o birilerinin bayrağını sallayanları.Sahi bir çok kişinin evine haciz konulduğunun farkında bile değildir. Bahsettiğin konudan dolayı. :(

Arkadaşımın birine söylendiğinde şaka yapılıyor sandık.Gidp araştırdık ve evinin üzerindeki hacizi kaldırana kadar perişan olduk.Balık hafızalı olduğumuzdan bu olayları yarın seçim geldiğinde unutan halkımızın duyması,okuması dileğiyle.

İyi günller dilerim

[b][/b]

Sonuna kadar sana katılıyorum arkadaşım.... Bursa'da ticari araçlardan rusum adı altında asfaltımı çiğnedin parası alıyor belediye az bir parada değil hani...dediğin gibi malesef balık hafızalıyız... saygılar..

valla bende ilk kez duyuyorum neyse diğer arkadaşların dediklerini yap sonuca bak bakalım ..:( köyde oturduğum için allaha şükür ne çöp ne de yol vergisi ödüyorum saygılar...bi su ,elektrik ,telefon ve interneti ödüyorum o kadar neyse dedğim gibi ..hadi kolay gelsin..

Onların ödediklerini sanmam.Şimdi bir diğer komuşumuza sordum onlara da bizle aynı miktarda gelmiş.Onları evi kendi ve eşinin üzerine ama onlara 2 taksit yapmışlar. 185 x 2 olarak ödeyeceklermiş onlar da .Binadaki tüm komuşulara sorayım bakalım ne kadar onlarınki.

Ben şöyle düşünmüştüm Belediye Devlete bağlı.Benim babam memur devlete bağlı.Bu durumda vergilerinin ordan kesilmesi gerekiyor.Ama belediye kanunlarına göre farklıymıs evet.

ama sen yinede o az gelen komşularına sor siz daha önceden herhangi bir ödeme yaptınız mı diye. Çünki burda bir Eşitsizlik sözkonusu.

öncelikle sunu soyleyeyim bu yol katılım payları 1981 yılından beri var.ancak bazı belediyeler ciddi uyguluyor bazıları da paraya ihtiyacı olduğunda uyguluyor.bu keyfiyette vatandaşta bilgisizliğe yol açıyor tabi.çünkü soruyor bazı belediyelerde bu yok diyor.

neyse kanun maddelerini aşağıda verdim ve devamında orneklerle açıklamaya çalıştım.

burda şunu da belirtmek isterim kanunen mecburen orda çalışan memurlar bu işlemleri yapmak zorunda kalmaktadırlar.ancak sizin vatandaş olarak yerel yonetimlere siteminiz yapılan hizmetin yerine olup olmadığıyla ilgili yani 1-2 yıl da bir aynı hizmetler gelip durmadan para isteniyorsa bu noktada belediyeyi işini iyi yapmamaktan dolayı hakkınızı aramalısınız.parasını alıyorlarsa işlerini de iyi yapmak zorundalar.

......

Yol harcamalarına katılma payı:

Madde 86 - Belediyelerce veya belediyelere bağlı müesseselerce aşağıdaki şe-

killerde inşa, tamir ve genişletilmeye tabi tutulan yolların iki tarafında bulu-

nan veya başka bir yola çıkışı olmaması dolayısıyla bu yoldan yararlanan gayri-

menkullerin sahiplerinden Yol Harcamalarına Katılma Payı alınır:

a) Yeni yol açılması;

b- Mevcut yolların yüzde 40 nispetinde veya daha fazla genişletilmesi;

c) Kaldırımsız ve bakımsız bulunan yolların, kaldırım veya parke kaldırım

haline getirilmesi veya asfalt yapılması,kaldırım veya şose halindeki yolların

da parke, beton veya asfalta çevrilmesi;

d) Mevcut kaldırım veya parkelerin sökülüp yeniden düzenlenmesi,

Yolların kaldırımlar da dahil olmak üzere (15) metreden fazla genişliklerine

düşen giderler, belediyelere ait olup harç payına konu teşkil etmez.

İki ve daha fazla yol kenarında bulunan gayrimenkuller için asıl cepheyi

teşkil eden yoldan düşen pay tam, diğer yollara ait pay ise yarım olarak hesap-

lanır.

Payların hesaplanması:

Madde 89 - (Değişik: 4/12/1985 - 3239/121 md.)

Harcamalara katılma payları, bir program dahilinde veya istek üzerine doğ-

rudan doğruya yapılan işlerde, bu hizmetler dolayısıyla yapılan giderlerin tama-

mıdır. Şu kadar ki yapılacak giderler peşin ödendiği takdirde bu paylar ilgili-

lerden yüzde yirmibeş noksanı ile alınır. Ancak, bu tür hizmet giderleri Bayın-

dırlık ve İskan Bakanlığı ile İller Bankası tarafından tespit edilen ve yayınla-

nan rayiç ve birim fiyatlara göre hesaplanan tutarları aşamaz.

Özel Devlet yardımları, karşılıksız fon tahsisleri, bu işler için yapılacak

bağış ve yardımlar ve istimlak bedelleri giderler tutarından indirilir.

Harcamalara katılma payları bina ve arsalarda vergi değerinin yüzde 2`sini

geçemez.

Katılma paylarına karşı dava açılabilmesi için, katılma paylarının yarısının

önceden belediyelere ödenmesi gerekir.

b- Belediyelerin (3030 sayılı kanunun uygulandığı şehirlerde hizmeti veren

belediyelerin) görüşü alınmak suretiyle, Harcamalara Katılma paylarını 1/2`ye

(peşin ödemede 1/3`e) kadar indirmeye, pay çeşitlerine göre farklılaştırma yap-

maya, payların ödenecek miktarını birlikte veya pay çeşitlerine göre ayrı ayrı

olmak üzere İçişleri Bakanlığınca bildirilecek son genel nüfus sayımı sonuçları-

nı da dikkate almak suretiyle ve belediyeler itibariyle tespit etmeye Bakanlar

Kurulu yetkilidir.

Dolayısıyla ozetleyecek olursam.yol harcamasını yapan belediye hizmet yapıldıktan sonra binanızın bulunduğu arsa hizasına ne kadar masraf yaptığını hesaplar.yapılan hesap o arsa(parsel) üzerinde hakkı bulunan şahıslara mülklerinin emlak değerine göre oranlıyarak alacaktır.dolayısıyla belediye emlak şefliğine yaptığınız emlak beyanınızın farklı olması komşularınıza gelen vergi tutarının farklı olmasını açıklamaktadır.

Kanun bu katılım payının vatandaştan alınmasında bir sigorta özelliği olan sınır değer belirlemiştir. sizin emlak değerinizin %2 sinden fazla bir masraf sizden vergi olarak talep edilemeyecektir.Bu şunu getiriyor yapılan masraf diyelim ki 1.000,00 TL ,diyelimki de 8 haneli bir apartmanda oturuyorsunuz.apartmandaki kişilerin emlak beyan değerlerinin toplamı da diyelim ki 320.000,00 TL olsun. o zaman yapılan masraf 1.000,00 /320.000,00 =0,00312 katsayısı bulunur bu katsayı 0,02 (yani %2 ) den küçük olduğundan dolayı yapılan masrafın tamamı sizden istenebiliyor. sonucta bulunan katsayı ile emlak değeriniz çarpılıp size vergi çıkıyor.ornegin sizin emlak değeriniz de 30.000 olsun.

30.000,00 x 0,00312 = 93.60 TL ödersiniz. diyelim ki komşunuzun beyan değeri de 50.000,00 TL olsun o da 50.000,00 x 0,00312=156,00 Tl oder.

bu 93,60 +156,00 +.....=vergilerinin toplamı sonucta yapılan masraf yani 1000,00 TL ya eşit olacaktır. sonucta yapılan 1000 tl apartman sakinlerine emlak değerleri oranında paylaştırılmış oldu.

burda şu hususu da gozden kaçırmamak gerekir.%2 kanunun koruması var ya bu ne demek 320.000x 0,02=6.400,00 tl dan fazla yapılan masraf olsaydı sizden yine 6.400,00 tl talep etmek zorunda kalacaktı belediye. yani belediye 10.000 lira da masraf yapsa sizin apartmanın onune ancak sizden 6400 lirasını alabiliyor.bu da kanunun %2 sınırıdır.

her ne yaparsanız yapın eğer belediye binanızın onune hizmet yaptıysa kanuna gore bu parayı sizden alacaktır.ancak benim size tavsiyem ,bazen teknik personelin yaptığı hatalar olmaktadır.aşağıda soyleyeceğim kontolleri yaptırısanız içiniz rahat eder.

1-arsanızın tüm hissedarlarının(yani komşularınızın apartman ise) belediyede bu iş için dikkate alınıp alınmadığını kontrol edin.öünkü 1 kişi eksik alınırsa o bir kişiye duşecek para diğer kişiler odemiş olur.

2-emlak değeriniz doğru mu alınmış bunu kontrol ettirin beyanınıza gore mi alınmış.

3-yapılan hizmet metrajını yanlış olçmuş olabilirler bunu kontrol ettirin.

4-binanız kosebası bir binaysa yapılan hizmet kullanmadığınız yol tarafına yapıldıysa buraya yapılan masrafın yarısını mı aldıklarını teyit ettirin.

akadasın dedıgı aynen dogrudur artık beledıyeler asfaltın parasınıda bızden ıstıyo bursadakı evımız cadde uzerı caddenın asfaltını 2 sene once yenıledıler ve bızım bınanın basına 1600 tl vergı dusuyo dıye kakladılar :( odemeye mecbursunuz tapu sahıbıne ıslenıyo ne yaparsanız yapın ılerıde faızıyle cıkartırlar arkadasın dedıgı gıbı bızımkınıde 4 taksıte bolup odeme planı yollamıslar keyıflerınce her sene asfaltı boz kır yenıden dok yapıyolar ceremesını bıze cektırıyolar bu mıllete mustahak....

arkadaslar fabrıkalar ve ısverenlere uygulanan yenı vergılerı bır bılsenız resmen adamlara sız turkıyede bu kadar ınsana ıs verıyosunuz ulkeye dovız kazandırıp ulkeye katkıda bulunuyosunuz kapatın burayı yurt dısına gıdın der gıbıler fabrıkaya bı gelıyolar yok bu eksık bunun evrakı tam uymuyo 3 bin 5 bın ceza kesıp gıdıyolar resmen bu ulkeyı baltalıyolar ha bu arada o memurların maasları bu fabrıkaların ulkeye getırdıgı dovızler ve odedıgı verıler le donuyo ulkenın gecımı saglanıyo turızmdede aynısı uygulanmaya basladı cok abartıyolar bazı konuları ullkeler temel prensıpte 2 sekılde gecınır ya ıstıhdam ulkersı olup yurtdısına urun satarak ulkeye dovız getırırler yada ulkeye turıst getırerek onlardan alınan dovızlerle ulkeyı kalkındırılar ama bu ulkenın yaptıgına bakın bu ulkedekı dogal zengınlıkler baska bı ulkede olsaydı acaba o ulke ne durumda ne zengınlıkte olurdu ......

1-arsanızın tüm hissedarlarının(yani komşularınızın apartman ise) belediyede bu iş için dikkate alınıp alınmadığını kontrol edin.öünkü 1 kişi eksik alınırsa o bir kişiye duşecek para diğer kişiler odemiş olur.

2-emlak değeriniz doğru mu alınmış bunu kontrol ettirin beyanınıza gore mi alınmış.

3-yapılan hizmet metrajını yanlış olçmuş olabilirler bunu kontrol ettirin.

4-binanız kosebası bir binaysa yapılan hizmet kullanmadığınız yol tarafına yapıldıysa buraya yapılan masrafın yarısını mı aldıklarını teyit ettirin.

Bu maddeleri dikkate alarak yeniden hesaplattıracağım borcumu.Açıklamaların için saol.

siz asfalt zedeler,seçimlerde yine asfaltçıları seçin,onlar kaldırım ve asfalt yapmasını,yandaşları şirketlere yaptırmasını iyi biliyorlar,bunlar iyice ustalaştılar,acemi birini sakın seçmeyin,onlar alavere,dalavereden anlamazlar,bunlar ise iman kuvvetiyle yapıyorlar bu hizmetleri.Boşuna "Çalışınca oluyor" demiyorlar,senin benim paramla çalışınca böyle oluyor işte.Lanet olsun haksızlık yapanlara!

Soru 1:Hangi hakla sizden para talep ediyorlar

Soru 2: baban bir imza falan atmışmı.

Soru 3:Sizin Bilginiz olmadan bir hizmet Veripde bunun ücretini sizden alamazlar.

Örnek Restauranta gidiyorsunuz size sormadan çay getiriyorlar çayı içmiyorsunuz çayın parasını istiyorlar.

Saçmalık. :)

Bir avukata danışmanızda fayda var :D

Devlet Para istemesini Bilir Ama Vermesini Bilmez.Hakkınızı ARayın.

Soru 1:Hangi hakla sizden para talep ediyorlar

Soru 2: baban bir imza falan atmışmı.

Soru 3:Sizin Bilginiz olmadan bir hizmet Veripde bunun ücretini sizden alamazlar.

Örnek Restauranta gidiyorsunuz size sormadan çay getiriyorlar çayı içmiyorsunuz çayın parasını istiyorlar.

Saçmalık. :)

Bir avukata danışmanızda fayda var :wacko:

Devlet Para istemesini Bilir Ama Vermesini Bilmez.Hakkınızı ARayın.

Cevap 1 : Belediye kanunlarna göre bizden para istiyorlar.(2464 Sayılı Belediye Gelirleri Yasasının 86-94 maddeleri uyarınca bu ihbarname 2004 yılında yapılan hizmet karşılığıdır)

Cevap 2 : Hayır adam sorumlu kişi ihbarnameyi getirdi annem onun adına imzalayıp aldı.

Cevap 3 : Belediye yasaları gereğince alabiliyorlarmış öğrenmiş olduk.

Babam miktardaki eşitsizlikleri halletmeye çalışıyor.Yeniden hesaplattıracak.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...