Jump to content

Sizce Bu Ikisi Uyun Sağlar Mı?

harun001

Recommended Posts

Teknik olarak her ne kadar ram modulleri anakartla uyumlu olsa da (ddr2 anakarta ddr2 gibi, sd-ram ise sd-ram gibi) %100 uyumlu olacak diye garanti yok, %99 uyar, çünkü %1'lik kısma bir kere düştüm :D PC Gold'tan sıfır toplama bilg. aldım, sistemi biz kurarız siz kurmayın dedik (sistem kurmak için ayrıca ücret talep etmişlerdi). Ama bırakın XP'yi, win98 bile kuramadım bilgisayara. Sonra ******ürdüm geri, meğersem ram modülleri uyumsuzluk yapmış, değiştirince çözüldü problem. Demek istediğim, muhtemelen uyumludur, ama uyumsuzluk yaparsa da panik yok, değiştirirsin :)

Teknik olarak her ne kadar ram modulleri anakartla uyumlu olsa da (ddr2 anakarta ddr2 gibi, sd-ram ise sd-ram gibi) %100 uyumlu olacak diye garanti yok, %99 uyar, çünkü %1'lik kısma bir kere düştüm :D PC Gold'tan sıfır toplama bilg. aldım, sistemi biz kurarız siz kurmayın dedik (sistem kurmak için ayrıca ücret talep etmişlerdi). Ama bırakın XP'yi, win98 bile kuramadım bilgisayara. Sonra ******ürdüm geri, meğersem ram modülleri uyumsuzluk yapmış, değiştirince çözüldü problem. Demek istediğim, muhtemelen uyumludur, ama uyumsuzluk yaparsa da panik yok, değiştirirsin :yahoo:

Bazı anakartlar ram seçiyor ayrıca o senin acemiliğin :)

zaten alıcak oldugun anakartı internetten bakarsan orada hangi model ramlerin uyacağını ve hangi model işlemclerin uyacağını görürsünüz :p

Ayrıca anakartlarda uyumsuzluk yapan hiç ekran kartı görmedim.

Bu zamana kadar infolarında şu anakart modellerini destekler diyede birşeyde görmedim.

Burada ekran kartından bahsettiğimiz için.Bir problem göremiyorum :)

anakartın özellikleri:

Yonga : NV Geforce 7025 / nForce 630a chipset

İşlemci Desteği : Phenom FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Support AMD Cool'n'Quiet Technology; FSB 2000/1600 MT/s Support AMD Cool'n'Quiet Technology; FSB 2000/1600 MT/s

Bellek Desteği : 2 x DIMM, Max.4 GB, DDR2 1066/800/667/533

IDE Sürücü : 1x ATA-133

SATA Sürücü : 2 xSATA 3 Gb/s ports

RAID Desteği : 0/1/JBOD

Tümleşik Ekran Kartı : nVidia GeForce 7025 chipset, max 256 MB

Tümleşik Ses Kartı : Realtek ALC662,6kanal , 6 -Channel

Tümleşik Ağ Kartı : RTL8201CP Phy 10/100 LAN

Tümleşik Çıkışlar : 10x USB 2.0 Ports; 2x PS/2 Ports; 1x Serial Port; 1x VGA Port; 1x RJ45 LAN Port; Audio I/O Jacks

PCI Kart Yuvası : 1x PCI-Express x16 Slot; 1x PCI-Express x1 Slot; 1x PCI Slot

Ekran Kartı Yuvası : PCIe x16

Yapı Standartı : uATX

bunlara bakınca ekran kartının ve anakartının uyum sağlayacağını görüyoruz....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...