Jump to content

Windows 7 De Küçük Birkaç Sorunum Var.

fearlesshackteam

Recommended Posts

Arkadaşlar birkaç haftadır windows 7 kullanıyorum. Performansından memnunum ama birkaç sorunum var. Şu anda internete doğruca bağlanamıyorum. Bilgisayarı açtıktan sonra ağ bağdaştırıcısını devre dışı bırakıyor sonra tekrar aktif ediyorum. Aksi taktirde internet bağlantısı sağlanmıyor. Arka plan resminin sürekli değişmesini engellemek istiyorum. Onu nasıl yapabilirim ? Ve diğer efektleri de kapatmak istiyorum. Görselliğin önemi yok benim için. Efekt olarak kapatabileceğim her efekti yazabilirmisiniz ? Nerden kapatabilirim tüm efektleri ?

* Ağ bağdaştırıcınızı kaldırıp, uyumluluk modunu kullanarak yeniden kurun (sürücüsüne sağ tıklayarak);

* Denetiğm masasını açıp biraz kurcalayarak (kişiselleştirme, masaüstü falan) sabit arkaplanlardan birini seçebilirsiniz;

* Bilgisayarım'a sağ-tık > Yönet > Gelişmiş özellikler'de efektlerle iligi düzenleme yapabilirsiniz.

neti paylaşımlımı alıyorsun öyleyse dns kulan ondan oluyor 2 arkalaplan degişmesini istemiyorsan saga tıkla kişileştire gir masaüstü arka plan var alta ordan ayarla veya sevdigin bir resmi arka plan yabsanda olur 3 bilgisayarıma saga tıkla özelikler de perponbas bilgi ve araçlarına gir ordanda görsel ögeleri ayarlaya gir ordan kafana göre ayarla bu resimdeki gibi ayarla bitanede resme sıgmadı sürüklerken pencere içerigini göster var onunda tik ini kaldır resimdekilerinde kaldır tikini 2h6vh2r.jpg

neti paylaşımlımı alıyorsun öyleyse dns kulan ondan oluyor 2 arkalaplan degişmesini istemiyorsan saga tıkla kişileştire gir masaüstü arka plan var alta ordan ayarla veya sevdigin bir resmi arka plan yabsanda olur 3 bilgisayarıma saga tıkla özelikler de perponbas bilgi ve araçlarına gir ordanda görsel ögeleri ayarlaya gir ordan kafana göre ayarla bu resimdeki gibi ayarla bitanede resme sıgmadı sürüklerken pencere içerigini göster var onunda tik ini kaldır resimdekilerinde kaldır tikini 2h6vh2r.jpg

Teşekkürler ilginiz için. Görsellikle ilgili tüm istediklerimi yaptım. İnternet ise paylaşımlı değil. Sadece kendim kullanıyorum. Şu anda bir sorun yok gibi gözüküyor. "taba" arkadaşımızın dedği gibi kaldırdım ve yeniden yükledim. Bir sorun yok gibi şu anda. İlginiz için teşekkürler.

Efektler için denetim masasında girmediğim yer kalmadı. Zaten konuyu açmadan önce orayı tamamen karıştırdım. Orda istediğim şekilde olmuyor. Ağ bağdaştırıcısını ise dediğini< gibi hallettim ama daha bişey değişip değişmediğinin anlayamadım.

"Kurcalayın" derken, "biraz daha dikkatlice araştırın" demek istemiştim...:)

Başlat > Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem > Gelişmiş Sistem Ayarları > Performans'ta "Ayarlar..."a basın...

Not: Dokumacı'yla çakıştık; elde değildi...:)

Teşekkürler ilginiz için. Görsellikle ilgili tüm istediklerimi yaptım. İnternet ise paylaşımlı değil. Sadece kendim kullanıyorum. Şu anda bir sorun yok gibi gözüküyor. "taba" arkadaşımızın dedği gibi kaldırdım ve yeniden yükledim. Bir sorun yok gibi şu anda. İlginiz için teşekkürler.

Bir küçük bilgide ben vereyim.Görev çubuğu (taskbar) önizlemesinin fare üzerindeyken tepkime süresini aşağıdaki gibi ayarlarsanız harika oluyor.

Başlat Çalıştıra regedit yazıp aşağıdaki yolu bulun

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse\MouseHoverTime

ve değeri 400 ==> 0 olarak değiştirin.

Bir küçük bilgide ben vereyim.Görev çubuğu (taskbar) önizlemesinin fare üzerindeyken tepkime süresini aşağıdaki gibi ayarlarsanız harika oluyor.

Başlat Çalıştıra regedit yazıp aşağıdaki yolu bulun

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse\MouseHoverTime

ve değeri 400 ==> 0 olarak değiştirin.

Teşekkürler küçük ama güzel bir bilgi olmuş.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...