Jump to content

Isınma Mı Power Mi

embome

Recommended Posts

Arkadaşlar Şimdi Elimdeki Sistem

ma790x-ud3p gigabyte anakart<<<>>>His 4870 1gb icoler x3 ekran kartı<<<>>>amd phenom x2 550 3.1 ghz çekirdekleri açılmış işlemci var ve power,de

xlince 420 watt fakat iki oyunda pc kapınıyor biri Hawx uçak oyunu diğeride crysis warhead, formatı yeni çektim crysis,i kurdum ilk etabı bitirdim hiç kapanmadı

daha sonra ikinci etaba geldim iki adet uçak bir açağı takip ediyor işte o uçak takibinde pc iptal,yaklaşık aradan iki saat geçti şimdi yine açtım uçak bölümünü izlemeden direk key tuşuna bastım oyuna geçtim yine kapandı sıcaklığa baktım ekran kartı 57 işlemci 38 ve oyunda takılmalar yaşıyorum kapanmadan önce yani takılmalar geliyor ve pc kapanıyor sorun nerde

powersupy yetmior olabilir deneme şansın varsa bir dene derim.

evet hocam benimde aklıma ondan başka bişey gelmiyor,şimdi ekran kartım zaten kapanmadan önce takılmaya başlıyor

1gb ddr5 256 bit ekran kartı takılmasına bir anlam veremiyorum ve takılmalardan sonra da kapanıyor zaten grafiğin arttığı yerde

"PC kapanıyor" dediğine göre sorun büyük ihtimalle güç kaynağında gibi görünüyor.Mümkünse başka bir güç kaynağıyla deneme yapmanı öneririm zira sıcaklık değerlerin normal.

Grafik yoğunluğunun arttığı yerlerde ekran kartın daha çok güce ihtiyaç duyar.Tabi işlemcin de.Bu anda güç kaynağı yeterli beslemeyi donanımlara sağlayamaz ise hem ısı artışından hem de güç yetersizliğinden dolayı kapanmai kilitlenmei resetlenme vs sorunlar meydana gelir.

dostum normal bolumlerde oyunu oynarken ekran kartı standart calısır pc elemanları ıle bırlıkte ancak uygulama zorlugu arttıkca kartlar daha fazla watt ıster guc kaynagından ve alamayıncada ya kıtlenır yada kapanır . sorun yetmeyen guc kaynagı muhtemelen kı elınde 4870 gıbı bır kart var mın 450 watt rahat calısması ıcınse 500 watt kalıte guc kaynagı gereklıdır B) tabı oyunlardada problem olabılır onuda goz ardı etmemek gerekır

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...