Jump to content

Gamepass Ve Windows

TimeShift
 Share

Recommended Posts

Günümüz itibariyle stabil win10 sürümü hangisidir ? Güncel sistem kullanıyorum fakat eski donanımlar vs yok fakat gereksiz kullanmadığım servislerin de sistemde olması ne kadar mantıklı bilmiyorum. Aklımda 1809 ltsc var fakat xbox game pass kullandığım için sorun olur mu onu düşünüyorum. Ne yapmalıyım ?

Güncel donanıma Windows 10 Home 22h2 gider. Çalışan servis sayısı daha az. Yanlız şöyle bir durum var. Home ve SL sürümler Microsoft tarafından Insider gibi kullanılıyor. Oem ile dağıtılan sürümler ve kullanıcı kitlesi en fazla olduğundan güncelleme hataları bu sürümlerde tespit edilip düzeltme uygulanıyor. En kararlı sürümler Enterprise tabanlı olanlar. Yani iş sürümleri. Bunları ev kullanıcıları da kullanabilir. Hele yeni donanımlı orta seviye veya üzeri bir donanım varsa kesinlikle bu sürümleri tavsiye ederim. Çalışan işlem sayısı fazla olacaktır elbette. Ama bahsettiğim donanımlı bilgisayarı etkilemez. 

Yeni donanımlı bir bilgisayara şahsen 1809 kurmazdım, sıkıntı bile yaratabilir. Windows 10 veya 11 22h2 Enterprise kurardım şahsen. Güncel donanıma güncel sistem gider.

Xbox game pass hakkında bilgim yok. Enterprise sürümler Mağaza ile gelir. Sorun buysa sıkıntı çekmeyeceğini düşnüyorum.

• Like 1

TimeShift, 11 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim hocam Win11 e hala alışamadım yabancı geliyor bana 

22H2 kurup ince ayarları yapmam daha olucak o zaman sanırım

sahsen bende 2 yıldır win10 19H2 sürümünü kullandım çok stabıl sürümdür.geçen hafta 21H2 yi kurdum inanilmaz bir hantallık war .kaldıkı 22H2 kurarın vay haline . pc niz orta segmen ve aşagısı ise 19H2 KULLANIN pişman olmazsınız. LTSC veya ltsb yi 10 yıllık pc ise kurun 3 veya 4 yıllık pc ise 19h2 kurun derim