Jump to content

Ip Me Bağlanınca Airties Arayüzü çıkıyor

Recommended Posts

kendi bilgisayarından bağlanamazsın internet ip'n ile..

ancak internet ayarlarını elle yapılandırırsan yapabilirsin.

sizin yapmak istediğini olay şumudur.ttnet ip numaranıza girildiğinde web sayfanızın açılması. bunu yapmak istiyorsanız. modemi sizin pc niye yönlendirmelisiniz. kısaca özetlemek gerekirse. pc nize ip no atayın. sonra modem arayüzüne gelip modemi o ip numarasına yönlendirin 80 portunu tabi

Hepinize bilgiler için teşekkürler. OLayı aceleden yarım anlattığım için heralde yanlış anlaşıldım. Baştan anlatayım.

Airties wireless modemim var. Ve networkümde server olarak çalışan bir pc var. İnternet tarafında statik ip ye sahibim.

Modemde 192.168.0.13(server) nolu pcye udp ve tcp 80 portu ayrıca ssl için 443 udp ve tcp port yönlendirmesi var.

Local networkte server çalışıyor. Her pc den ulaşılabiliyor. Ancak internet üzerinden statik ipme browser ile

bağlandığımda direk modemin web arayüzü geliyor. Modemde uzaktan yönetim için snmp, telnet ve http protocolleri kapalı.

Serveri DMZ olarak ayar yaptım yine olmadı. Modem arayüz portu nasıl değiştirlir onu bilmiyorum ve bulamadım. Şimdi tekrar yardımcı olurmusunuz?

Hepinize bilgiler için teşekkürler. OLayı aceleden yarım anlattığım için heralde yanlış anlaşıldım. Baştan anlatayım.

Airties wireless modemim var. Ve networkümde server olarak çalışan bir pc var. İnternet tarafında statik ip ye sahibim.

Modemde 192.168.0.13(server) nolu pcye udp ve tcp 80 portu ayrıca ssl için 443 udp ve tcp port yönlendirmesi var.

Local networkte server çalışıyor. Her pc den ulaşılabiliyor. Ancak internet üzerinden statik ipme browser ile

bağlandığımda direk modemin web arayüzü geliyor. Modemde uzaktan yönetim için snmp, telnet ve http protocolleri kapalı.

Serveri DMZ olarak ayar yaptım yine olmadı. Modem arayüz portu nasıl değiştirlir onu bilmiyorum ve bulamadım. Şimdi tekrar yardımcı olurmusunuz?

yönlendirmeleri düzgün yaptığına eminmisin. modemi fabrika ayarlarına çevirebilmen mümkünse modemi 0 la ve sadece 80 portunuac oyle dene.

eğer mümkünse serveri direk modeme tak dene çalışırsa baska çözüm yolları arayalım

Hepinize teşekkürler. Sorunu çözdüm. IIS te dışarıya yönelik izinlerde forbidden hatası veriyor. Bu yüzden sayfam yerine görebildiği ilk web sayfası olan modem arayüzü geliyor. İzinleri düzeltince sorun düzeldi. Yardımcı olan ve fikir veren herkese teşekkürler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...