Jump to content

Mac Os X Snow Leopard 10.6.2 [sse2-sse3](kendİ Upl

Share

Recommended Posts

• Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

yaa arkadaşlar lütfen yardım edin herifin biri kurmuş VMware ye ama bir türlü kuramadım!! bunu bilen mutlaka birileri vardır biz de kuralım şunu o kadar uğreştık indirmek için emeğe azıcık saygı ya
BIOS AYARLARI:

1. Sahip olduğunuz sanal sürücüler IDE oalrak görünecek ve BIOS içinde 32bit I/O seçeneklerini ENABLE konumuna getirmeniz gerek... BIOS'a girdiğinizde hemen aşağıda 2 tane ide sürücü göreceksiniz,onların içine girip 32bit I/O seçeneklerini ENABLE konumuna getirin...

2. Disket sürücünüz ve çip mutlaka disable edilmeli. BIOS'a girince ana ekranda floopy disk'i disable edin...

3. Tüm serial ve paralel portlarını DISABLE konumuna getirin yani kapatın... (BIOS'a girince hemen 2. başlıkta kurcalayın bulucaksınız...)

4. Large Disk Mode kısmını Other yapın...

5. Boot menüsünden 1. sıraya CD-ROM'u koyun,2. sıraya da HDD'yi koyun, bölelikle kurulum tamamlanınca otomatik olarak CD/DVD'deki işletim sisteminin setup'ını iptal edip HDD üzerinden boot edebilsin...

Leopard'ın Yüklenmesi:

DVD'yi sürücüye takın ve 5'ten itibaren geri sayımın başladığı alanı gördüğünüzde F8 tuşlayın, "-v cpus=1" komutunu girin (bazı sistemlerde ne kadar yeni de olsa bu komutlarlada başlatma iptal olabilir o zaman sırayla şunları girerek başlatın... "-v cpus=1 busratio=20" Bundan sonraki kısmı nasılsa biliyorsunuz ama genede yazalım,eksik kalmasın... Dil seçimini yapın, NEXT tuşlayın, Utilities => Disk Utility'e gidin, VmWare Sanal Diskini sol bölmeden seçin, PARTITION sekmesine tıklayın, soldan Current yazan yere tıklayıp 1 partiton tıklayın, sağ tarafta Untitiled yazan kısmı silip istediğiniz tek kelimelik bir isim yazın. Ben Macintosh yazmıştım... Sonra hemen o partition alanının altında options sekmesini göreceksiniz...Oraya tıklayın ve MBR sekmesini seçin. Artık diskinizi MBR (Master Boot Record) olarak biçimliceksiniz ve kurulumdan sonra sorunsuzca HDD üzerinden başlatabileceksiniz... Sonra işlemleri bitirince disk utility'den çıkın. Kurulum alanında ilerleyin ve diski seçin,sonra customize kısmına tıkalyın ve size en uygun ayarları seçin,fazla seçmek işinize yaramıcaktır,mümkün olduğunca az seçmeye çalışın, ses,ethernet ve ekran driver'ı seçin ama işinize yaryacağını zannetmiyorum. Ama genede doğru driver' seçerseniz işe yarayabilir. Ben seçtiklerimi aşağıya yazıyorum,isteyen aşağıdaki ayarlarıda kullanabilir...

Bootloader: Chameleon

Kernel: VooDoo

dsmos

AppleSMBIOS 28

x86 ACPI

Disablers.kext

Drivers:

Chip: Intel SATA

Network: Realtek RTL 8139

VGA: NVinject

Tabikide siz network,audio,vga driverlarını kendinize göre seçiceksiniz...

video lu anlatım gayet güzel bir şekilde detaylıca anlatılmış

http://www.4shared.com/file/156032750/7d3fdf96/VmWare_Hazrlanmas.html?[/CODE]

alıntıdır.

Edited by seang1453

Video ve vermiş olduğunuz adımlarla kurulum ekranına geldim ancak sistemi kurarken karşıma çıkan disk bölümü sayfasında kurulacak disk görünmüyor acaba bunu nasıl aktif edebilirim? bios ve vmware ayarlarım yazıldığı gibi yaptım ama kurulum ekranındaki disk seçme ekranında disk görünmüyor.Bunu aşarsam sanırım kurabileceğim..

Video ve vermiş olduğunuz adımlarla kurulum ekranına geldim ancak sistemi kurarken karşıma çıkan disk bölümü sayfasında kurulacak disk görünmüyor acaba bunu nasıl aktif edebilirim? bios ve vmware ayarlarım yazıldığı gibi yaptım ama kurulum ekranındaki disk seçme ekranında disk görünmüyor.Bunu aşarsam sanırım kurabileceğim..

alıntı yaptığım sayfa

http://forum.donanimhaber.com/m_35591557/tm.htm[/CODE]

ben de iki saattir uğreşıyorum ancak bi türlü yapamadım ancak ısrarlıyım eninde sonunda yapacam

benim 4.2 ghz e 8600 işlemci ve 4 gb ddr2 ram var.Vmware çok ram yer ,birde işletim sistemi üstünde çalışdığından çok zorlanır.Ramle alakalı bir durumdur ama sende 10 saat sürmesi çok garip.Hadi olsun olsun 2-3 saat sürsün ,gerçi o bile fazla.Normalde ben 25 dakikada win 7,35-40 dakika arası vista kuruyorum vmwarede.

Yani 1 saati geçmez bir işletim sistemi kurması benim makinede.

Ben tekrardan diski formatlayıp kuracağım sistemi ,bir yerde hata yaptım sanırım bakmam lazım.

Normalde kurulum bitince sistemi açması lazım ama bende açmadı.

benim 4.2 ghz e 8600 işlemci ve 4 gb ddr2 ram var.Vmware çok ram yer ,birde işletim sistemi üstünde çalışdığından çok zorlanır.Ramle alakalı bir durumdur ama sende 10 saat sürmesi çok garip.Hadi olsun olsun 2-3 saat sürsün ,gerçi o bile fazla.Normalde ben 25 dakikada win 7,35-40 dakika arası vista kuruyorum vmwarede.

Yani 1 saati geçmez bir işletim sistemi kurması benim makinede.

Ben tekrardan diski formatlayıp kuracağım sistemi ,bir yerde hata yaptım sanırım bakmam lazım.

Normalde kurulum bitince sistemi açması lazım ama bende açmadı.

sistem den olduğunu sanmam ben de E4600 2.4GHZ var 3Gb ddr2 ram senin ki gbi kuruyom windows ları bende sanalda 1gb ram verdim ama benim başka yerde sorun var bi çözebilsem sanki olcak gbi