Jump to content

Mac Os X Snow Leopard 10.6.2 [sse2-sse3](kendİ Upl

Share

Recommended Posts

• Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bu arada benim sistem

Windows 7

AMD phenom 9550

Gigabyte M61PME-S2P

4gb ddr2 ram

Vmware üzerinden kurulum yaptım. Snow_Leopard_Client_Server_10.6.2_SSE2_SSE3_Intel_AMD_by_Hazard.iso ile kurulum yaptım darvin_snow.iso ile başlatıyorum sistemi.

Bir de serverı yüklemyin yoksa serial istiyor ve verilen serialller işe yaramıyor kolay gelsin...

Arkadaşlar,kurulumu yaptım.yeşil renkli ok simgesini gördüm.yeniden başlattığımda loading darwin /x86 yazısını bir süre gördükten sonra monitör kapanıyor ve ardından bilgisayar kapanıyor.Bu konuda bana bilgi aktarımı yapacak arkadaşa şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar iadkos v7 sürümünde problem çıkmadı ancak RTL8187B wireless driver'ını kurmama rağmen yukarıdaki panelde wiıreless simgesini göremedim, kısacası internet'e nasıl bağlanacağımı bilmiyorum. Acil yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

ARKADAŞLAR BU SİSTEMİ İNDİRDİM VE İKİ BİLGİSAYARDA DENEDİM.ANCAK İKİSİNDE DE AYNI YERDE KALDI.BU SİSTEMDE EKSİK DOSYA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.İATKOSU KURDUM VE CANAVAR GİBİ ÇALIŞTI.BİLGİLERİNİZE.

iyi hoş da bu snow leopard olanı

arkadaşlar bir yere konu açıyorsunuz hizmeti sunuyorsunuz ama yardım yok.madem yardımcı olmayacaksınız neden böyle bir şeyi başlatıyorsunuz.

Yahu MacOS, Windows gibi herkesin bildiği bir şey değil ki. Üstelik bu bir de normal PC'lere kurulabilmesi için kırılmış Hackintosh, daha da çetrefilli. İçindeki dosya sisteme uyumsuzdur, bir dosya çakışma yaratır, donanımı beğenmez, vb.

Her bilgisayara uyacak diye bir şey yok bu Hackintosh sistemlerde. Arkadaşlar bulmuş paylaşmışlar sağolsunlar; herkesin sorununu tek tek çözebilmek için PC'lerine yeniden yeniden bu sistemi mi kuracaklar? Büyük ihtimal siz ne biliyorsanız bu sistem hakkında onlar da 3 aşağı 5 yukarı aynısını biliyor, zaten kendiniz sorumluluğu kabul etmişsiniz bu sistemi indirmeye niyetlendiğinizde. Bu kadar "Armut piş ağzıma düş" mantığıyla gitmenin de anlamı yok ki arkadaş konuyu açtı diye bildiği bilmediği her şeye yardım edecek diye bir kaide de yok...

• 1 ay sonra...
yogun istek üzerine alternatıve lınkler eklendı. bılgılerınıze

Hocam dvd ye yazdım boot ediyorum tam beyaz bı ekran ortada mac logo var o beliriyo ve bi kaç saniye sonra res atıyo bunun nedeni nedir ?

bu sorunu cpus=1 -v ile hallettim şimdide hddyi görmüyor

Edited by dursuncan

• 2 hafta sonra ...
  • 6 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

arkadaşlar öncelikle macosx kurmak isteyenlere: klavye ve mouse niz usb olacak.normal klavye ve mouseyi tanımaz.bu sistemi kurarsanız ilk karşılacağınız sorun ses ve ethernet.yani anakartınızda kullandığınız ses ve ethernetin macos driverini bulmanız lazım yoksa usb den takılan wireless adaptörle halledersiniz.bunlara uyun yeter.kurulumu yaklaşık olarak 3-4 saat gibi sürer.meraklanmayın yani.birde hdd nize ne gelir başına tam bilgim yok yani,ucuz yollu bir hdd alıp denemeyi yapın.macosx de nfts-fat gibi kavramlar olmadığından sorun yaşarsınız.2 sistem kuracak arkadaşlarda,öncelikle windowsu ilk yüklesinler.selamlar...reset sorunu yaşayan arkadaşların sebebi usb klavye fare olmaması.usb olacak.sistemi yüklerkende ayrıca kasadaki usb lerde herhangi bir kamera yazıcı ...vs.takılı olmaması.

Edited by gardiyan44

[quote name='gardiyan44' date='09 Ocak 2011 - 18:25 ' timestamp='1294598149' post='941074']
arkadaşlar öncelikle macosx kurmak isteyenlere: klavye ve mouse niz usb olacak.normal klavye ve mouseyi tanımaz.bu sistemi kurarsanız ilk karşılacağınız sorun ses ve ethernet.yani anakartınızda kullandığınız ses ve ethernetin macos driverini bulmanız lazım yoksa usb den takılan wireless adaptörle halledersiniz.bunlara uyun yeter.kurulumu yaklaşık olarak 3-4 saat gibi sürer.meraklanmayın yani.birde hdd nize ne gelir başına tam bilgim yok yani,ucuz yollu bir hdd alıp denemeyi yapın.macosx de nfts-fat gibi kavramlar olmadığından sorun yaşarsınız.2 sistem kuracak arkadaşlarda,öncelikle windowsu ilk yüklesinler.selamlar...reset sorunu yaşayan arkadaşların sebebi usb klavye fare olmaması.usb olacak.sistemi yüklerkende ayrıca kasadaki usb lerde herhangi bir kamera yazıcı ...vs.takılı olmaması.
[/quote]
klavye mouse illa ki usb olacak diye bir kaide yok bende ps2 mouse klavye var sorun olmadı ayrıca 3-4 saat sürer demen biraz abes olmuş ve harddiske gelirsek başka bir partition'a sorunsuz kurulabiliyor ama dikkatli olmak lazım çünkü çok farklı bir dosya sistemi (hfs) kullanıyor. ayrıca cd'den boot ettiğiniz zaman reset, kernel panic vs. gibi sorunlar meydana geliyorsa cd'den başlatırken f8'e bastıktan sonra -v komutu ile başlatarak hatanın ne olduğunu bulabilir ve sorunun çözümüne ilişkin araştırma yaptıktan sonra (sırf bu iş için gerekli forumlar var) sorununuzu halledebilirsiniz. ama yine de her sisteme kurulacak diye birşey yok çünkü özellikle anakartların uyumlu olması gerekmekte.

arkadaşlar benim modem gitti reset atmiyor artık bunun torent linki varsa ordan indirim ha birde
donanımı yazim yüklenir mi diye yorumarınızı bekliyorum
ana kart :msı790fx
işlemci :amd pehenom ll x4
ekran kartım:ati HD5770
------------
rem ile hdd yazmaya gerek yok sanırım ama yinede yazim
rem :8gb Mushkin
hdd :OCZ Vertex 2 SATA II