Jump to content

Autoplay Media Studio Programında Ağaç Seçeneği

exert28

Recommended Posts

örnek:

asagıdaki kodları proje sag tık axiyon menüsü sec on menü secenegine her menü için ayrı ayrı ugula

if e_ID == menü id numarası yaz then bu kodu yazdıktan sonra alt satıra yapmak istedigin işem

alt satır örnek:yapılacak işlem

Page.Jump("ayarlar");

Genel olarak söle olcak:

if e_ID == 101 then

Page.Jump("ayarlar"); anlatabildim umarım

Tree nesnesini diyorsun sen, ne yapmak istiyorsun tam olarak?

Açılır menüye progranım ve dosyasının adını yazıp üzere tıklandığı zman acılmasını istiyorum..

file/file.run komudundan yapmaya çalışıyorum nereye tıklıyorsan hep aynı şey açılıyor.

local tbNodOzellik 		= {}
tbNodOzellik.Text = "Program1" --[ Görünecek İsim ]--
tbNodOzellik.Selected = true --[ Seçili Olarak Dursun İstiyorsan true istemiyorsan false ]--
tbNodOzellik.Expanded = true --[ Varsa alt menüleri açık şekilde dursun istiyorsan true istemiyorsan false ]--
tbNodOzellik.Checked = true --[ Checkbox işaretli olarak dursun istiyorsan true istemiyorsan false ]--
Tree.SetNode("Tree1", "1", tbNodOzellik); --[ 1. İndexe bu yukardakileri uygula ]--[/CODE]

heralde istediğin bu..

Arşivde TREE nesnesi ile ilgili şu örneği buldum:

http://rapidshare.com/files/332363252/INI_to_TREE.apz[/CODE]

Yapan kişi bilgileri INI dosyasından çektirmiş. Bir gözat istersen. Aradığın kodları Page Properties>Script>On Show sekmesinde bulabilirsin.

Arşivde TREE nesnesi ile ilgili şu örneği buldum:

http://rapidshare.com/files/332363252/INI_to_TREE.apz[/CODE]

Yapan kişi bilgileri INI dosyasından çektirmiş. Bir gözat istersen. Aradığın kodları Page Properties>Script>On Show sekmesinde bulabilirsin.

Bu örnek içeriği boş

Kodları sayfanın OnShow kısmına eklesende olur OnPreload kısmına eklesende olur, burada Tree.SetNode("Tree1", "1", tbNodOzellik); kırmızı yer tree nesnesinde eklenecek yerin indexi bunu ekledikten sonra Tree.SetNode("Tree1", "1.1", tbNodOzellik); yaparsan tbNodOzellik tablosunda bulunan verilere göre eklediğin 1. indexin altına ekler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...